ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

gholami724

اقلیم آب و هوایی و تاثیر آن بر ساخت ویلا شمال

امتیاز به این نوشته
توسط gholami724 مورخ 2017-09-27 در 04:20 PM (460 نمایش ها)
اقلیم آب و هوایی و تاثیر آن بر ساخت ویلا شمالگیلان به دلیل قرار داشتن در فاصله کم بین کوه های البرز و دریای خزر (کاسپین) دارای آب و هوایی جلگه ای ، معتدل ، مرطوب و بارانی است . از مشخصات اقليم معتدل و مرطوب می توان بارش فراوان ، رطوبت نسبي زياد و اختلاف درجه حرارت كم بين شب و روز را نام برد . بارش ها به ترتیب اغلب در پاییز و بهار است که شامل بارش های طولانی مدت و یا رگباری میشود. به همین علت غالبا سقفها در این منطقه به صورت شیروانی ساخته میشوند ، ارتفاع سقف در ساختمان هاي نزديك به دريا بيش تر از ساختمان هاي دور از درياست و به طبع آن شيب آن نيز بيشتر میباشد. علت آن غلبه در مقابل بارانی است که با توجه به نزديکی به دريا تشديد می گردد.

جهت ساخت و ساز و [URL="http://www.jet24.ir/cat/%D8%A7%D9%85%D9%84%D8%A7%DA%A9/1.aspx"]فروش ویلا شمال[/URL] ساختمانها عموما " شرقي - غربي با كشيدگي زياد مخصوصا" در نوارهاي ساحلي عموما" كشيدگي در مقابل جهت دريا و در مقابل نور آفتاب جنوب است . در اقلیم معتدل و مرطوب بهترین عملکرد باد در تهویه رطوبت ساختمان می باشد. این مهم به خصوص در محل اتصال بنا به زمین مرطوب بسیار مورد توجه است که با کرسی چینی و یا پیلوت تحقق می یابد.

در تمام ساختمان های سنتی این مناطق، بدون استثنا از کوران و تهویه طبیعی استفاده می شود به طور کلی پلان های گسترده و باز فرم کالبدی آنها بیشتر شکل هندسی طویل و باریک است. به منظور حداکثر استفاده از وزش باد در ایجاد تهویه طبیعی در داخل اتاق ها، جهت قرار گیری ساختمان ها با توجه به جهت وزش نسیم های دریا تعیین شده است. در مناطقی که بادهای شدید و طولانی می وزند. قسمت های روبه باد ساختمانها کاملاً بسته است.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2