ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

download69

علت و درمان ورم بیضه در مردان

امتیاز به این نوشته
توسط download69 مورخ 2019-04-22 در 04:46 PM (358 نمایش ها)
ورم بیضه بزرگ شدن کیسه بیضه یا اسکروتوم است که بیضه*ها را در خود جای می*دهد. آسیب دیدن بیضه یا ابتلا به بعضی بیماری*ها منجر به ورم کردن بیضه می*شود. آب آوردن بیضه، التهاب یا زائده و تومور غیرطبیعی داخل کیسه بیضه از علل تورم بیضه به شمار می*رود. ورم بیضه ممکن است بدون درد یا بسیار دردناک باشد. اگر ورم همراه با درد باشد، باید به سرعت برای درمان اقدام نمود.

در مورد علت آب آوردن بیضه یک [URL="https://doctor-yab.ir/Search/City-7/Takhasos-9/"]متخصص اورولوژی در تهران[/URL] اینکه علت ها را تشریح داد :

ارکیت (التهاب بیضه): عامل این عارضه نوعی باکتری* یا ویروس است و در اثر آن یک یا هر دو بیضه ملتهب می*شود و به التهاب اپیدیدیم نیز می*انجامد.

التهاب اپیدیدیم: اپیدیدیم لوله*ای است که در امتداد پشت بیضه قرار دارد و اسپرم*ها را نگهداری و منتقل می*کند. کلامیدیا و سوزاک از علل التهاب اپیدیدیم به شمار می*رود.

آسیب*دیدگی: آسیب دیدن بیضه، درد و ورم بیضه را به دنبال دارد.

فتق اینگوینال یا مغبنی: در اثر این عارضه بخشی از روده*ها از فضای خالی یا ناحیه بافتی ضعیف شده جدا کننده شکم و کشاله ران (ناحیه اینگوینال یا مغبنی) بیرون می*زند. فتق مغبنی شبیه توده یا برآمدگی است که در کیسه بیضه یا بالاتر در کشاله ران دیده می*شود و باعث ورم کردن بیضه می*شود.

پیچ*خوردگی بیضه: پیچ *خوردگی بیضه عارضه دردناکی است که در اثر آن کیسه بیضه پیچ می*خورد یا می*چرخد و در نتیجه خونی که از طناب اسپرماتیک به بیضه می*رسد، قطع می*شود. این عارضه به دلیل قطع شدن جریان خون یک فوریت پزشکی است و اگر به سرعت برای درمان آن اقدام نشود باعث آسیب*دیدگی شدیدی می*شود که چاره*ای جز برداشتن بیضه(ها) باقی نمی*گذارد.

اسپرماتوسل: کیست داخل اپیدیدیم بیضه ایجاد می*شود. این کیست*ها کیسه*های مملو از مایعی هستند که خوش*خیم*اند و معمولاً دردناک نیستند، مگر آن که عفونی باشند.

سرطان بیضه: مشخصه سرطان بیضه وجود تومور در بیضه است. تومورها توده*هایی از بافت ناهنجار بیضه هستند که معمولاً در کیسه بیضه حس می*شوند و گاهی همراه با درد و یا ورم هستند.

هیدروسل: در این عارضه مایع اضافی در فضای بین لایه*های کیسه دور هر بیضه انباشته می*شود و اصطلاحاً بیضه آب می*آورد. هیدروسل درد، قرمزی و ورم بیضه را به دنبال دارد و معمولاً پی*آمد آسیب*دیدگی یا عفونت است.

واریکوسل: واریکوسل بزرگ شدن سیاهرگ*هایی است که در امتداد طناب اسپرماتیک کیسه بیضه کشیده شده*اند. واریکوسل غالباً بدون درد است و هیچ علامتی ندارد، اما چون سیاهرگ*های گشاد شده به طناب اسپرماتیک فشار می*آورد، واریکوسل به مرور زمان باعث اختلال در تولید اسپرم و در موارد نادر ناباروری می*شود.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2