ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

arg89

بردکرامب یا Breadcrumbs چیست؟

امتیاز به این نوشته
توسط arg89 مورخ 2019-04-08 در 02:29 PM (352 نمایش ها)
بردکرامب یا Breadcrumbs چیست و چطور روی سئو تاثیرگذار است؟

شاید واژه بردکرامب (Breadcrumbs) به گوشتان آشنا باشد ولی احتمالا اطلاعاتی از آن نداشته باشید. Breadcrumbs یکی از بخش*های مهم وبسایت است. Breadcrumbs به صورت متن*های لینک دار ضمن این*که به کاربران اطلاع می*دهد که در چه بخشی از سایت هستند، به موتورهای جستجو مثل گوگل هم، در درک ساختار سایت شما یاری می*رسانند.معنی لغوی Breadcrumbs و داستانی که منشأ استفاده در سایت شد.

این اصطلاح در لغت به معنی خرده نان است و قضیه استفاده این روش در سایت*ها برمی*گردد به داستان هانسل و گرتل:

هانسل و گرتل فرزندان یک هیزم*شکن هستند. فقر زیاد باعث می*شود نامادری و پدر، بچه*ها را به جنگل ببرند و رها سازند. بچه*ها با خرد کردن تکه*نانی که همراه خود برداشته*اند اقدام به گذاشتن ردی برای بازگشتشان به خانه می*کنند …

حالا خرده*های نان یا همان[SIZE=6] [COLOR="#0000CD"][URL="https://parmisoft.com/breadcrumbs/"]بردکرامب[/URL][/COLOR][/SIZE] که در این داستان آورده شد درحال حاضر به روشی برای وبسایت*ها و فروشگاه*های اینترنتی مرسوم شده. بردکرامب، متن کوتاه و لینک دار هست که معمولا بالای هر صفحه نمایش داده می*شود. بردکرامب*ها در هر زمان و هر صفحه سایت به شما آگاهی می*دهند که در کجای سایت قرار دارید. مبدا همه آنها، صفحه اصلی سایت است. این ابزار در وردپرس به طور پیش فرض وجود ندارد و باید در سایت افزونه*ی آن را نصب کنید.

گوگل هم از بردکرامب‎ها بهره برده است. اگر برای طراحی سایت از وردپرس استفاده کرده*اید، می*توانید از افزونه Yoast SEO کمک بگیرید و این داده*ها را به طور خودکار به هر صفحه اضافه کنید. موتورهای جستجو مانند گوگل این بردکرامب*ها را در پایگاه داده*های خود ذخیره و در نتایج جستجو نمایش می*دهند. این قابلیت به کاربران قبل از ورود به سایت، اطلاع می*دهد که مکان آن مطلب در آن سایت کجاست.


موارد استفاده و کاربری های breadcrumbs چیست ؟
سایت*ها و فروشگاه*های اینترنتی : که به طور افقی بالای همه*ی صفحه*های سایت و در زیر عنوان و هدر سایت و به صورت سلسله مراتبی از صفحات آخر به صفحه اصلی قرار دارد به شکلی که ساختار سایت را نمایش می*دهد. اگر در سایت از این قابلیت بهره بگیرید، مسیریابی برای کاربران و خزیدن و پیمایش برای ربات*های موتورهای جست و جو آسان تر می*شود. به این دلیل که breadcrumbs برای کاربر مسیر سلسله مراتبی می*سازد که به سادگی به صفحه اصلی سایت دسترسی داشته باشد. در بسیاری از موارد با علامت “>” مسیر صفحه فعلی و مادر صفحه و به طور دنباله دار تا صفحه اصلی سایت ، از هم تفکیک می*شود. مانند :

صفحه اصلی > صفحه بازدید شده > صفحه فعلینرم افزارها : همه نرم افزارهای مهم و محبوب از جمله مدیریت فایل مثل ویندوز اکسپلورر، فایندر، دلفین و ناتیلوس از breadcrumbs استفاده کرده اند.


دلیل استفاده از Breadcrumbs چیست ؟
دلایل قابل توجهی که برای استفاده از بردکرامب می*توانیم نام ببریم ، ضمن این*که این دلایل با سئو و بهینه*سازی سایت همسو هستند :

موتور جستجوی گوگل مانند کاربر به بردکرامب*ها علاقه دارد
بردکرامب*ها باعث می*شوند دید متمایزی توسط گوگل به ساختار سایت شود. گوگل از داده*های بردکرامب در صفحات نتایج جستجو استفاده می*کند و همین باعث تمایز ظاهری بین سایت شما و رقبا در صفحه نتایج می*شود و کاربر این تمایز را جذاب می*داند و میل بیشتری برای کلیک و ورود به سایت شما پیدا می*کند که نتیجه این اتفاق بهبود و ارتقا سئو و همچنین رتبه سایت است.ارتقا تجربه کاربری توسط بردکرامب*ها
بیزاری همه ما انسان*ها از گم شدن سبب می*شود وقتی وارد محیط جدید و بخصوص وسیع و دارای پیچ و خم می*شویم به دقت اطراف را بررسی کنیم. درست مثل همین تجربه در سایت*ها وضعیت اینگونه است. بردکرامب*ها، تجربه کاربری را ارتقا می*دهند و دیگر کاربر کلید Back را نمی*زند. همه ما تجربه کاربری را از فاکتورهای باارزش سئو می*دانیم.کاهش bounce rate توسط بردکرامب*ها
بیشتر کاربران اینترنت دیگر به طور مستقیم و از صفحه اصلی وارد سایت*ها نمی*شوند و خیلی از بازدیدها از سایت*های مختلف به طور طبیعی و از راه نتایج موتورهای جستجو صورت می*گیرد. منظور این است که هر صفحه از سایت شما به عنوان یک ورودی می*تواند در صفحه نتایج موتور جستجو قرار گیرد. در صورتی که کاربر در صفحه ورودی سایت به آنچه می*خواسته نرسیده است، باید او را به دیگر قسمت*های مرتبط با آن صفحه هدایت کنید.

به وسیله بردکرامب*ها می*شود پیشنهادهای جایگزینی به کاربر داد و bounce rate وبسایت را به طور چشمگیری کاهش داد.هدایت کاربر به صفحه اصلی سایت بهتر است تا اینکه او سایت را ببندد و به موتور جستجو برود.


Breadcrumbs چطور روی سئو اثر می*گذارد:
بردکرامب*ها به نوعی لینک بیلدینگ را رعایت می*کند و روی بهینه*سازی سایت اثر مثبت و برای موتورهای جست و جو مناسب است. افزونه Yoast وردپرس، پیش فرض قابلیت فعال*سازی Breadcrumbs را دارد.

انواع Breadcrumbs:
بر اساس سلسله مراتب (Path یا مسیر):
بردکرامب*هایی که بر اساس مسیر در سایت تعبیه شده*اند، به کاربر نشان می*دهد صفحه*ای که در آن وجود دارد از صفحه اصلی سایت چه مسیر یا صفحاتی را طی می*کند. از این مورد بیشتر استفاده می*شود و به طور معمول در بالای صفحه*های سایت قرار دارد. مانند :

صفحه اصلی > صفحه بازدید شده > صفحه فعلی

بردکرامببر اساس ویژگی (Atrribute یا خصوصیت) :
بردکرامب*هایی که بر اساس ویژگی در سایت پیاده می*شوند طبق ویژگی*های صفحه طراحی شده. این ویژگی*ها ثابت نیستند و توسط فیلتری که در دسترس کاربر قرار گرفته، کار می*کنند که با انتخاب یک یا چند فیلتر توسط کاربر تغییر می*کنند. این نوع بردکرامب*ها بیشتر در سایت*های فروشگاهی مورد استفاده قرار گرفته*اند. مانند:

صفحه اصلی > دسته بندی محصول > برند > سایز > رنگ.بر اساس مکان (Location) :
این نوع بردکرامب، جای دقیق کاربر در ساختار درختی سایت نمایش می*دهد و بیشتر در سایت*هایی استفاده می*شود که به صورت سلسه .مراتبی،سطح بندی شده اند و ثابت هستند. کاربرد این نوع بردکرامب بیشتر برای سایت*هاییست که محتوای زیادی دارندبر اساس تاریخچه (History):
این نوع بردکرامب طبق سابقه از بدو ورود کاربر به سایت تا صفحه فعلی را به کاربر نشان می*دهد. به عنوان مثال کاربری از صفحه نتایج گوگل مستقیم وارد صفحه تماس با ما سایتی شده سپس به صفحه بلاگ رفته و وارد یکی از بلاگ*ها می *شود، از آنجا به صفحه اول و بعد در صفحه درباره ما حضور دارد که در این صفحه به شکل زیر نمایش داده خواهد شد :

> تماس با ما > بلاگ > نام بلاگ > صفحه اصلی >درباره ما


مزایا و فواید استفاده از breadcrumbs:
ارتباط محتوا بین صفحه*های سایت شما، به دلیل این که هر کدام از لینک*های بردکرامب*ها احتمال زیاد کلمات کلیدی صفحه هستند.
ایجاد راه دیگر برای موتورهای جست و جو برای خزیدن (Crawl) سایت به ثبت و ذخیره کلمات کلیدی در پایگاه داده*هایشان .
کاربر با وجود بردکرامب با کلیک کمتری به صفحه*ی مد نظر می*رسد و به جای استفاده از دکمه*ی Back در مرورگر با کلیک روی لینک*های بردکرامب به صفحه*های قبل برمی*گردد.
بردکرامب به نوعی یک راهنمای تصویری کلمات کلیدی موارد جست و جو شده توسط کاربر می*باشد.
بردکرامب به کاربر کمک می*کند تا سلسله مراتب هر صفحه در سایت را مشاهده کند.
افزایش نرخ کلیک در زمان دیده شدن در نتایج جست و جو
بردکرامب به کاربر کمک می*کند تا راحت تر در سایت بگردد و به نوعی*ای باعث زمان ماندن کاربر در سایت افزایش یابد ، همچنین افزایش ترافیک به سایت که همه*ی اینها افزایش رتبه و بهینه*سازی سایت را به دنبال دارد.
یکی دیگر از مزایای استفاده از breadcrumbs همان*طور که قبل از این در بخش دلیل استفاده از بردکرامب گفته شد کاهش نرخ پرش سایت می*باشد .

نقش Breadcrumbs چیست؟
بردکرامب*ها علاوه بر این*که در هر لحظه، مسیر صفحات در سایت را به کاربر نمایش می*دهند ، به بهبود سئوی سایت شما کمک می*کند . تنها خود همین مورد اهمیت به*سزایی دارد .

همان*طور که گفته شد کار اصلی بردکرامب*ها،کمک به کاربران به منظور پیشگیری از سردرگم شدن آنها در سایت و آگاهی آنها از این که در کجای سایت هستند ، می*باشد .

منظور از سردرگم شدن کاربر این است که وقتی کاربر وارد صفحه ی اصلی سایت می*شود و یک قسمت سایت مثلا بلاگ یا فروشگاه را انتخاب می*کند و سپس وارد یکی از مطالب یا محصولات می*شود و طی مدتی که مطالب رو مشاهده کرده ممکنه در سایت گم شود. اگر این اتفاق بیفتد و کاربر نتواند مطلبی که می*خواسته رو پیدا کند به سرعت سایت رو ترک می*کند و می*بندد و به سایت های دیگر مراجعه می*کند .

در صورتی*که سایت شما یک فروشگاه اینترنتی باشد و از بردکرامب استفاده نکرده باشید ، احتمال گم شدن کاربر در این سایت*ها بیشتر است و نبود این امکان منجر به ترک سایت توسط کاربر و در نهایت نتیجه مجموع این همه ترک کردن*ها افت اعتبار سایت خواهد بود.

اهمیت بردکرامب اینجا بیشتر حس می*شود که گوگل از Breadcrumbs به هدف سازماندهی و ساختار سایت شما در ایندکس گوگل استفاده می*کند و اطلاعات سایت را دقیق*تر رتبه*بندی می*کند و در لیست نتایج جست و جوی خود قرار می*دهد و مهم*تر از همه این است که اگر این کار به صورت تخصصی انجام شود ، تاثیر مثبتی در سئوی سایت خواهد داشت .برای مطالعه ادامه متن به [SIZE=6] [COLOR="#0000CD"][URL="https://parmisoft.com/breadcrumbs/"]بردکرامب[/URL][/COLOR][/SIZE] در بلاگ پارمیسافت مراجعه کنید.
برچسب ها: بردکرامب ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2