در صنعت ساختمان سازی به جهت بیرونی یک ساختمان ، نما گفته می* شود. در طراحی معماری ساختمان ، نما مهم *ترین و اصلی ترین بخش به *شمار می رود زیرا نما چارچوب کار برای بقیه اجزای ساختمان را مشخص می* کند. تعداد زیادی از نما ها ارزش و قدمت تاریخی دارند و در کشور های گوناگون قوانین سخت گیرانه* ای در مورد موضوع تغییر نما وجود دارد که برخی از این قوانین هر گونه دگرگونی در نماهای تاریخی را ممنوع می *کند .از قدیم تا به امروز از [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] های زیادی برای آجر نما ی ساختمان ها استفاده می کنند که [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
یکی از پر طرفدار ترین نوع آجر مورد استفاده در [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ساختمان است . در ادمه به استفاده اجر قزاقی در نما خواهیم پرداخت.

آجر نما های ساختمانی امروز
در ساختمان* های جدید امروزی اعمال سلیقه در نما معنایی ندارد؛ ولی طراح و کسانی که کار های ساخت و فروش ساختمان انجام می دهند باید جواب گوی سبک ، مد و سلیقه ی روز مشتری و بازار باشند تا خرید ملک سریع تر واحد مسکونی در این یا آن ساختمان انجام بگیرد. بازار مسکن شرایطی را ایجاد کرده که معمار برای جلب رضایت دیگران و قبل رقابت ماندن، خود را مجبور به هنر نمایی و ابتکار می *بیند. یعنی مالک و بساز بفروش به دنبال خاص کردن ساختمان خود و جلب مشتری هستند. مشتری هم به دنبال واحد مسکونی می* گردد که وضعیت مالی و شخصیت وی را بیشتر از آنچه که واقعا هست، نشان دهد.

آجر قزاقی چیست؟
یکی از سنتی ترین آجر ها [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] است که به صورت دستی تولید می *گردد . در ایران قدیم از خشت های دست ساز برای ساختمان سازی استفاده می* کردند. این خشت ها در مقابل نور مستقیم آفتاب خشک می شده و با پیشرفت علم، این آجرهای خشتی پخته می شد تا در برابر عوامل محیطی مقاوم تر شده و بتواند درجه فشار بیشتری را تحمل نماید. ساختمان های به جا مانده در ایران دارای قدمت بیش از هزاران سال است و در آن ها از آجر قزاقی دست ساز و آجرهای سنتی استفاده می شده، آجر قزاقی از جنبه ی مقاومت بسیار بالا می باشند.
اجر قزاقی یکی از پر مصرف ترین نوع آجر محسوب می شود و بر اساس نوع مواد ، روش تولید نیز متفاوت است . آجر قزاقی یکی از محصولات تولیدی شرکت آجر است که در کنار انواع متنوعی از آجر مانند آجر نما ، آجر نسوز ، آجر بهمنی ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] با بالاترین کیفیت تولید می شود . [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] با استاندارد های بروز دنیا و دستگاه های [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] انواع زیادی از [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، آجر نما ، [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] و دیگر انواع [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] را در ابعاد و شكل ظاهری متنوع وارد بازار می نماید.
از جمله مصالح ساختمانی مهم در ساختمان سازی و نمای ساختمان ، آجر ها می باشند. از انواع آجرهای مصرفی آجر بهمنی است. آجر بهمنی را می توان در چند منظور استفاده کرد. مثلا در نمای ساختمان و همچنین در دیوار چینی از آن ها استفاده می کنند.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد. [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] از خاک رس تهیه می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما تولید می شوند . برای این که بهترین انتخاب را در آجر داشته باشید باید با کارخانه های پخش مصالح ساختمانی به عنوان نماینده اصلی آجر در اصفهان در ارتباط باشید.
راحت ترین تعریف برای آجر این است که: آجر یک نوع سنگ مصنوعی است . این نوع سنگ از پختن خاک رس مرغوب تهیه می شود. این آجر با استخوان بندی اصلی بدست می آید و انتخاب ابعاد و رنگ آن بسته به سلیقه و نوع نیاز هایمان متغیر است. بخاطر قدمت طولانی معماری در ایران باستان تا به امروز، آجر ها هم در ساخت بناها پر مصرف بوده اند. می توان به بناهای باستانی که از دوران ساسانیان به جا مانده این حرف را تایید نمود. بناهای معروفی که شاید اسم ان ها به گوشتان رسیده باشد: مانند طاق کسری در شهر تیسفون (عراق کنونی).