ساختن یک وردپرس روی لوکال هاست یک تمرین رایج میان توسعه دهندگان و صاحبان وبسایت ها است. این کار به شما اجازه می دهد که وردپرس خود را بدون ساختن یک وبسایت واقعی بر روی اینترنت مورد آزمایش قرار دهید.
وبسایت های لوکال فقط بر روی کامپیوتر شما قابل مشاهده هستند. با استفاده از آن ها شما می توانید تم و پلاگین های مختلف وردپرس را تجربه کرده، قابلیت های آن ها آزمایش کنید و پایه های وردپرس را یاد بگیرید. همچنین اگر هم اکنون یک وبسایت وردپرس دارید می توانید یک نسخه کپی لوکال از آن بسازید و پلاگین های جدید را پیش از پیاده سازی بر روی وبسایت اصلی بر روی نسخه کپی آزمایش کنید.
علاوه بر موارد ذکر شده، نصب وردپرس به صورت لوکال مزایای زیر را نیز شامل می شود:استراتژی بهتر برای برنامه ریزی: اگر در تصمیم خود برای راه اندازی یک وبسایت و یا بلاگ مصمم هستید اما ایده های زیادی در سر دارید و نمی توانید تصمیم بگیرید که باید کدام یک از آن ها را انتخاب کنید نصب وردپرس به صورت لوکال می تواند به شما یا تیمتان برای تصمیم گیری کمک کند.
آزمایش سرعت : این روزها به عنوان یک مدیر وبسایت باید عامل سرعت را بسیار مهم در نظر بگیرید. ممکن است که شما یک تم عالی و ایده آل را انتخاب کرده باشید اما بارگذاری آن باعث کندی وبسایت شما شود. احتمالا با خودتان می گویید که داشتن یک کپی لوکال در آزمایش سرعت کاربرد ندارد چرا که ممکن است سرعت لپتاپ یا کامپیوتر شما از هاست مورد نظرتان بیشتر باشد. نکته اصلی دقیقا همین است. اگر وبسایت شما بر روی سیستم محلی کند عمل می کند پس احتمالا بر روی سرور نیز کند تر عمل خواهد کرد. علاوه بر این پس از راه اندازی وبسایت خود به صورت لوکال می توانید تست های پنچمارک را نیز برای سرعت آن اعمال کنید. ابزار های زیادی در محیط اینترنت وجود دارند که می توانند تست های خوبی بر روی سرعت وبسایت شما انجام دهند.
کمک به شخصی سازی: اگر یک طراح وب هستید و قصد دارید تا با افزودن کد، وردپرس خود را شخصی سازی کنید راه اندازی نسخه لوکال پیش از بارگذاری وبسایت بر روی سرور می تواند به شما اطمینان دهد که کد مورد نظر به درستی کار می کند.
نسخه پشتیبان شخصی: این درست است که سرویس های میزبانی خود ارائه پشتیبان را پیشنهاد می دهند اما اکثر آن ها این کار را در ازای مبلغی اضافه انجام می دهند. با استفاده از نسخه لوکال وردپرس می توانید یک نسخه پشتیبان شخصی تهیه کنید تا اگر به هر دلیلی مشکلی برای وبسایتتان پیش آمد از آن استفاده کنید.


نکته مهم: وبسایت های لوکال فقط در کامپیوتر شما قابل مشاهده هستند و اگر قصد شما راه اندازی یک وبسایت زنده بر روی اینترنت است حتما به یک نام دامنه و وردپرس هاستینگ نیاز پیدا خواهید کرد.

آموزش تصویری [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]