[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
کاشت مو روش درمانی است که توانسته مشکل طاسی سر را رفع کند و بر اعتماد بنفس بیافزاید. ریشه های مو را در این تکنینک جراحی در ناحیه ی خالی از مو کاشت می کنند. کاشت مو فقط مختص ناحیه ی سر نیست، بلکه کاشت ابرو، مژه و هرجای دیگری از بدن قابل اجراست. گاهی اشخاص به دلایل مختلفی از جمله سوختگی، ژنتیک، ریزش مو و جای زخم نیاز به کاشت مو پیدا می کنند. پزشک متخصص پیاز مو را از ناحیه ی اهدا کننده به محل مورد نظر انتقال می دهد. از هر پیاز مو ۱ تا ۴ تار مو سبز می شود. کاشت مو در واقع یک عمل جراحی است که تنها توسط پزشک متخصص باید انجام گیرد. جراح کاشت مو مشخص می کند که چه روشی را برای بیمار انجام دهد.
کاشت مو در آقایان
از آنجایی که مو بعنوان یکی از عناصر مهم در زیباشناسی به حساب می آید در میان جراحی های زیبایی کاشت مو نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. کاشت مو نیز مانند سایر روش های پزشکی از ابتدا تابحال مسیرهای فراوانی را زا طی کرده که امروزه توانسته به این گستردگی و پیشرفت برسد. باوجود آنکه کاشت مو عملی بسیاز ظریف و حساس است اما در کلینیک های زیبایی امروزه به صورت سرپایی و بی حسی موضوعی انجام می شود. در میان افرادی که به کلینیک زیبایی جهت کاشت مو مراجعه می کنند تعداد آقایان نیز بیشتر است. از آنجایی که به صورت ژنتیک طاسی موی سر در میان آقایان شایع تر است بنابراین عموما آقایان از کاشت مو بیشتر استقبال می کنند. کاشت مو برای آقایان بالاتر از ۳۰ سال انجام می شود. کاشت مو در زیر ۳۰ سالگی به دلیل متابولیسم بدن و سیستم هورمون ها امکان دارد که جواب ندهد.
انواع کاشت مو
کاشت مو دارای انواع مختلفی است که جراح مشخص می کند از کدام روش برای بیمار استفاده کند. در بیش تر روش های کاشت مو، از قسمت پشت سر که تراکم بافت مو بیشتر می باشد ریشه مو برداشته می شود و در محل مورد نیاز کاشته می شود. افرادی که دچار ریزش مو هستند باید علت آن شناسایی و درمان شود تا از ریزش موی کاشته شده جلوگیری کرد. انواع کاشت مو به شرح ذیل است:
 کاشت مو به روش FUT، این روش بعنوان قدیمی ترین روش کاشت مو هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. روش اف یو تی که بیشتر شبیه به پیوند پوست است قسمتی از پوست پشت سر را به همراه موهای آن به شکل نوار جدا کرده و در ناحیه ی بدون مو پیوند داده می شود. این روش به مراقبت بیشتری بعد از جراحی نیاز دارد. همچنین یکی از معایب این روش باقی ماندن جای زخم در قسمت برداشتن پوست سر است. علاوه بر آن از دوران نقاهت بیشتری برخوردار است.
 کاشت مو به روش FIT، در این روش بر خلاف روش اف یو تی پوست سر جدا نمی شود بلکه فولیکول های مو از قسمت پست سر برداشته شده و به وسیله ی ابزارهای مخصوص در قسمت مورد نظر کاشته می شود.از معایب این روش خط غیر طبیعی است که در قسمت پیشانی ایجاد می شود اما از مزایای آن می توان به عدم بیهوشی و نقاهت کوتاه مدت آن اشاره کرد.
 کاشت مو به روش BHT، در این روش می توان فولیکول مو امکان دارد از هر قسمت بدن برداشته شود. اما مشکلی که وجود دارد این است که بافت موی بدن با موی سر متفاوت است اما ناچارا برای اشخاصی که بافت موی بالای گردن و پشت سر کافی ندارند پیشنهاد می شود. اما می توان به روش مکمی نیز از آن بهره برد.
 کاشت مو به روش SUT، این روش به دلیل بی حسی موضوعی که دارد بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. در این روش مانند روش اق ای تی از فولیکول مو بکار برده می شود. در این روش جای زخمی قابل مشاهده نیست و دوران نقاهت کوتاه مدتی دارد. این روش نسبت به سایر روش ها مناسب تر است
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]