[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] : تازه ترین مقصد محبوب توریست ها و گردشگران ایرانی، کشور گرجستان می باشد. این کشور با فاصله بسیار کمی از ایران قرار داشته و با رشد و پیشرفت سریع در شهرهای مهم اش مثل تفلیس و باتومی، سالانه میلیون ها میلیون توریست و گردشگر از سراسر دنیا را به خود جذب کرده است. توریست ها و گردشگران ایرانی [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به خاطر هفت دلیلی که برایتان توضیح خواهیم داد، علاقه مند سفر به شهر تفلیس گرجستان هستند. در ادامه برای شما این 7 دلیل برای سفر به تفلیس را شرح خواهیم داد. میتوان تضمین کرد که سفر به تفلیس، یکی از بهترین انتخاب های شما به عنوان سفر خارجی می باشد.

تفلیس، مقصدی ارزان و کم هزینه
یکی از مهم ترین دلایل و فوایدی که تور تفلیس گرجستان برای ایرانی ها دارد، کم هزینه بودن ان است. چه اهل سفرهای لوکس و لاکچری باشید و یا کوله گردی و ...، هزینه هایتان در سفر به شهر تفلیس گرجستان نصف خواهد شد. شهر توریستی و فوق العاده زیبای تفلیس دارای هتل ها، مسافرخانه ها و هاستل های بسیار بوده که هرکدام هزینه مناسب و خوبی برای توریست ها خواهند داشت. علاوه بر هتل ها، هزینه حمل و نقل عمومی و رستوران ها و همینطور ورودی به جاذبه های گردشگری نیز برای توریست ها و گردشگران بسیار مقرون به صرفه می باشند. بسیاری از جاذبه های گردشگری نیز هزینه ورودی نداشته و ورود به آن ها کاملا رایگان می باشد. در هر صورت سفر به تفلیس یکی از ارزان ترین و بهترین سفرهایی است که تابحال داشته اید.

تفلیس، مقصدی ارزان و کم هزینه

تاریخ غنی تفلیس
تنها ارزان بودن نیست که توریست ها و گردشگران را به این شهر کشانده! تفلیس آنقدر زیبا، جذاب و دیدنی است که همه را به خود جذب می کند. تفلیس پایتخت کشور گرجستان بوده و بین شهرهای اروپایی، جزو قدیمی ترین شهرها می باشد. به خاطر قدیمی بودن شهر تفلیس، جاذبه های تاریخی و باستانی بسیار زیادی در آن میتوان پیدا کرد. هرکدام از این جاذبه های باستانی در نوع فوق العاده و شگفت انگیز هستند. این شهر قرن ها زیر نظر فرمانروایی ها و حکومت های مختلف خاورمیانه ای، امپراتوری روسیه و ... بوده و به همین دلیل میتوان آثاری از فرهنگ های مختلف را در اماکن تاریخی شهر تفلیس دید. بنابراین اگر به تاریخ و باستان شناسی علاقه مند هستید، شهر تفلیس گرجستان را از دست ندهید.

تاریخ غنی تفلیس

معماری های متنوع بناهای تفلیس
تفلیس در طول قرن ها، شاهد فرمانروایی ها و حکومت های مختلف و بسیار بوده. تفلیس شهری تاریخیست که در آن میتوان سبک های مختلف معماری برای زمان های و فرهنگ های مختلف را دید. معماری های متنوع بناهای تفلیس حتما شما را مات و مبهوت خود می کند! با بازدید از این بناهای زیبا و شگفت انگیز چیزی را از دست نمیدهید.

معماری های متنوع بناهای تفلیس

بازارهای محلی تفلیس
توریست ها و گردشگران [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] که به تفلیس سفر کرده باشند، عاشق خرید کردن در مراکز خرید و بازارهای محلی این شهر هستند. از هر توریستی که دلیل آن را بپرسید، ارزان بودن خرید و سوغاتی ها را برای شما مثال می زند. یکی از بهترین مکان ها در تفلیس برای خرید سوغاتی و هدایا برای خانواده و اطرافیانتان بازارهای محلی هستند. در هر قسمت از این شهر میتوانید بازارهای محلی کوچک و بزرگ پیدا کنید که در آن ها غرفه های کوچک، دست فروش ها و مغازه های مختلف مشغول به فعالیت هستند و اجناس خود را با هزینه ای کاملا پایین و مناسب به فروش می رسانند.

بازارهای محلی تفلیس

فستیوال های موسیقی در تفلیس
اگر به موسیقی علاقه مند هستید، تفلیس بهترین و جذاب ترین فستیوال های موسیقی را برگزار می کند. بهترین فستیوال های موسیقی تفلیس، در فصل بهار، تابستان و پاییز برگزار می شوند. یکی از معروف ترین و بهترین جشنواره های موسیقی این شهر که نباید آن را از دست بدهید، فستیوال جم فست است. این فستیوال سبک الکترونیک و جاز داشته و در فصل تابستان و مکانی روباز برگزار می شود. هنرمندان بزرگی از سراسر دنیا در این فستیوال شرکت خواهند داشت.

فستیوال های موسیقی در تفلیس

پایتخت شکم گردی، تفلیس
خوشمزه و لذیذ بودن غذاهای تفلیس، زبانزد تمام مردم دنیاست، حتی آن دسته از افرادی که به تابحال به این شهر گرجستان سفر نکرده اند. بنابراین میتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل سفر به تفلیس، غذاهای خوشمزه و بسیار خوبی است که دارد. تفلیس آنقدر تنوع غذایی داشته که هرگز در سفر [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] خود، غذای تکراری نخواهید خورد. هزینه ای هم که برای غذا در این شهر میپردازید نسبتا مناسب و ارزان می باشد.

پایتخت شکم گردی، تفلیس