می توانید ماژول بلوتوث را با اندازه گیری ولتاژها در پایه های کانکتور ماژول عیب یابی کنید.

1-در حالی که تلویزیون در حالت استندبای قرار دارد , پایه های 2 , 3 , 8 را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید ولتاژها صحیح هستند. اگر ولتاژی وجود نداشته باشد یا صحیح نباشد , کابل ها و ولتاژ تغذیه از مادربرد را بررسی کنید.

2-تلویزیون را روشن کرده و پایه های 2 , 3 و 8 , همچنین پایه 1 را از نظر ولتاژهای تغذیه DC اندازه گیری کنید. اگر ولتاژی وجود ندارد یا صحیح نباشد , کابل و ولتاژ تغذیه از مادربرد را بررسی کنید.

3-اکنون پایه های 4 و 5 که سیگنال های بلوتوث هستند را اندازه گیری کنید . اگر ولتاژ در پایه های 4 و 5 وجود نداشته باشد یا در حالت روشن بودن تلویزیون (Power On) صحیح نباشد , مشکل احتمالا ماژول بلوتوث است.

نکته های تعمیر تلویزیون سامسونگ :
در مورد مارک ها و مدل های تلویزیون دارای ماژول بلوتوث , روش عیب یابی آنها تقریبا مشابه این نکته های تعمیر تلویزیون سامسونگ است , بنابراین می توانید از این نکته به عنوان مرجع استفاده کنید.

آموزش تعمیرات تلویزیون سامسونگ مدل : Samsung es7500 , ES8000 Series 2012 LED TV
علامت : خاموش و روشن شدن خودکار

تلویزیون گاهی اوقات خطوط عمودی را روی صفحه نمایش داده ، سپس به صورت خودکار خاموش و روشن می شود. WD Count در منو سرویس Service Menu > Control > Sub option بالاتر از 0 است.

آموزش تعمیر/راه حل :
1-کابل پاور بین مادربرد و PSU (منبع تغذیه) را بررسی کنید.

اگر کابل یا کانکتور در PSU تغییر رنگ داده ، کابل را تعویض کنید.
پس از آن ، از روش خودآزمایش PSU (PSU Self Test) استفاده کنید تا مطمئن شوید که به خوبی کار می کند یا خیر. اگر چنین نیست آن را تعویض کنید.

اگر کابل یا کانکتور روی مادربرد ، تغییر رنگ داده ، کابل و مادربرد را تعویض کنید.
اگر کابل ها و کانکتور ها سالم هستند ، کابل یا PSU یا مادربرد را تعویض کنید ، به مرحله 2 بروید.
1-هر دو کابل LVDS و برد T-con را بررسی و تعویض کنید

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]