یکی از مهمترین کاربرد دستگاه بنر میتوان به چاپ فلکس اشاره کرد این ورقها، فلکسی است که جنس و عملکرد آن شبیه بنر است با این تفاوت که بنر شفاف نبوده ولی فلکسی قابلیت عبور نور از خود را دارد. کاربرد فلکسی بجای تابلوهای پلاستیکی قدیمی است و پشت آن برای نمایاندن و روشنایی تصویر، از لامپ های فلوئورسنت (مهتابی) استفاده می شود. نکته قابل توجه اینجاست که معمولا چاپ روی صفحات فلکسی کمی پر رنگ تر از سطوح بنر انجام می شود و مصرف جوهر بالاتری دارد تا هنگام شب و در معرض تابش نور فلوئورسنت، تصویر واضح و با کیفیت بالایی ایجاد گردد. البته به نظر می رسد با وجود دستگاه هایی مثل دستگاه چلنیوم، این نوع تابلو ها رو به فراموشی بروند.

ساختار [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]مشابه دستگاه های چاپ طولی شامل شاسی و بدنه اصلی و غلتک پیشران است. اما در هر دو نوع دستگاه، اصلی ترین و اتفاقا حساس ترین قسمت، هد دستگاه بنر است. نه تنها نصب و راه اندازی هد حساس است بلکه نگهداری از آن نیز نیاز به دانش و تجربه دارد.

در بحث کاربرد دستگاه بنر برای استفاده کننده از این دستگاه، کیفیت و سرعت سوژه های اصلی برای تحلیل و انتخاب هستند و با توجه به رابطه تقریبا الاکلنگی بین این دو معیار، تصمیم گیری و خرید یک دستگاه با قابلیت مناسب، نیاز به دقت و مطالعه و تحقیق دارد. به عبارت دیگر، برای چاپ یک تصویر با کیفیت و وضوح بالا، سرعت حرکت حرکت هد و غلتک پایین می آید. همچنین در مواردی که نیاز به کیفیت چندانی برای چاپ نباشد، سرعت حرکت و چاپ مسلما بالاتر است یا به اصطلاح با پس بالاتری زده می شود.