[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] : فرا سینگ یک معبد بودایی بوده که در قسمت شمال تایلند در شهر چیانگ مای می باشد. این معبد در قسمت غربی مرکز این شهر قرار داشته که دیوارهای شهر و یک خندق آبی دور تا دور آن را فراگرفته اند. در ورودی اصلی این معبد با یک شیر محافظ می شود. همینطور دقیقا پشت به این معبد یک کلیسای کوچک قرار داشته که از نظر معماری بسیار زیبا و دیدنی می باشد. این کلیسای قابهای نگا مار طلایی و سلطنتی داشته که توریست ها و گردشگران را به سمت خود جذب می کند. این کلیسای برای بازدید عموم باز است. اما این معبد زیبا و قدیمی توسط پادشاه پای یو در سال 1345 ساخته شده و مکانی مذهبی و مقدس برای مردم است. توریست ها و گردشگران [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در اطراف این معبد میتوانند در بازدید از عمارت های کلاه فرهنگی از خدمات ماساژ استفاده کرده و یا از دکه های فروش قهوه، قهوه ای خوشمزه میل کنند.


تاریخچه معبد بودایی فرا سینگ تایلند
همانطور که گفته شد، این معبد ساخته پاشده تایلند پای یو در سال 1345 بوده. معبد فرا سینگ، معماری کلاسیک داشته و در یک ساختمان هشت ضلعی ساخته شده است. سالها بعد به این مجموعه، ساختمان های دیگری از جمله عمارت های کلاه فرهنگی و ... اضافه شده و باعث جذب بیشتر توریست ها و گردشگران [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] شد. از دیگر اتفاقات مهم در این معبد بودایی، انتقال یک مجسمه بودا رد سال 1367 بود که در ادامه بیشتر راجب به این مجسمه توضیح می دهیم. این معبد از سال 1578 تا 1774 در زمان حکومت لانا به شدت تخریب شده و رها شده بود تا اینکه در سال 1782 در زمان حکومت پادشاه کاویلا که فرومانروای چیانگ مای بود بازسازی بده و سپس جانشین بعد او آن را تعمیز و بازسازی کرده و همینطور کتابخانه را مرمت کرد.

مجسمه بودا در این معبد
مجسمه بودایی که در این معبد قرار داشته، مجسمه بسیار مهمی است. منشا این مجسمه مشخص نیست اما براساس افسانه ها گفته شده این مجسمه در معبد ماهبودی های در هند قرار داشته. این مجسمه از سیلون سریلانکا به لیگور یکی از شهرهای ناخون سی تامارات در قسمت جنوبی تایلند آورده و در آخر به آیوتایا و بعد از آن به چیانگ مای فرستاده شده است. از همین مجسمه دو مجسمه بودای دیگر هستند که ادعا می شود بودای مقدس هستند. یکی از این دو مجسمه بودا هم اکنون در موزه ملی بانکوک و دیگری در شهر ناخون سی تامارات نگهداری می شوند. توریست ها و گردشگران [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] میتوانند هر سال در حشن سونگکران مجسمه بودا در این معبد شرکت کرده و با آب پاشیدن به آن به بودا احترام بگذارند.