[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
افزایش روز افزون استفاده از ابزارهای مختلف در*طراحی سایت*و همچنین تلاش*[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]*برای ایجاد سایتی کاربر پسند و زیبا موجب شده است که استفاده از طرح های پیش ساخته در طراحی سایت امروزه بیشتر متداول شود و Bootstrap نیز یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است به طوری که به دلیل رایگان بودن محبوبیت بالایی دارد و تا به اینجا نیز نسخه سوم این ابزار کاربردی منتشر شده است. در ادامه ما به معرفی اجمالی بوت استرپ*و [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]*می پردازیم.
طراحی سایت با bootstrap
بوت استرپ مجموعه ای از ابزارهای کاربردی و مورد نیاز برای[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] اپلیکیشن و همچنین شامل قالب های طراحی HTML مبتنی بر CSS است.از این قالب ها می توان به عنوان متن ها ، فرم ها ، عکس ها ، منو ها و …. در طراحی سایت استفاده کرد.به طوری که بوت استرپ می خواهد از طراحی های پیش فرض در طراحی سایت بیشتر استفاده کنیم. و فضای بین کد نویسی و طراحی را کم کند.که این در نهایت به کاهش زمان راه اندازی پروژه می شود.
بوت استرپ دارای افزونه های جاوا اسکریپت است که به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد بدین صورت که با edit کردن آن می توان به طراحی سایت خود جلوه های زیبایی داد.بوت استریپ رایگان است و در دسترس همه قرار دارد.در ضمن بهتر است قبل از استفاده از بوت استریپ به زبانهای HTML و CSS وهمچنین JavaScript آشنا یی داشته باشید.
مزایای Bootstrap
۱- Mobile first : در [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] از رویکرد موبایل در اولویت استفاده می شود .یعنی در طراحی سایت قبل از اینکه به کامپوتر فکر کنیم ابتدا سایت را برای موبایل طراحی کنیم.در واقع دو نوع رویکرد برای طراحی سایت داریم:
۱- رویکرد Desktop محور
۲- رویکرد Mobile First
۲- پشتیبانی مرورگر: اکثر مرورگرهای موجود بوت استرپ را پشتیبانی می کنند.
۳- استفاده آسان از بوت استرپ: با آشنایی مقدماتی از HTML و CSS می توان از بوت استرپ به راحتی استفاده کرد.
۴- طراحی ریسپانسیو: بوت استرپ دارای ابزاری است که به طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو برای دستگاه های مختلف کمک می کند.بوت استرپ داری کلاس های متعددی است که در حال حاظر به چهار نوع صفحه نمایش با ابعاد مختلف راهکارهایی را ارائه می کند.
منابع:[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
* * * [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]