گردشگران [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] عموما قبل از سفر به دنبال اطلاعاتی راجع به جاذبه های گردشگری کیش می باشند. از آنجا که جاهای دیدنی کیش بسیار زیاده بهتر است که لیستی از مکان های تفریحی و گردشگری کیش تهیه کنید و قبل از سفرتان اولویت بندی کنید تا در فرصت چند روزه سفرتان بازدید از مکان هایی که با سلیقه گردشگری تان سازگارند را از دست ندهید. در ادامه به معرفی یکی از جاذبه های دیدنی کیش پرداخته ایم:
باغ راه ایرانی یکی از آن مکان های دیدنی در کیش است که می توانید در ل که در لیست خودتان قرار دهید.
باغ راه ایرانی زمینی بالغ بر 32 هکتار در ضلع جنوبی بلوار ولایت بین میدان هرمز تا میدان سعدی قرار گرفته است.

باغ راه ایرانی چیست؟

باغ ایرانی یکی از پروژه های بسیار مهم و دیدنی در جزیره کیش است که با هدف ایجاد جاذبه و معرفی فرهنگ اقوام مختلف کشور به شهروندان کیش و گردشگران جزیره، طراحی و ساخته شده است.

باغ راه ایرانی و آثار تاریخی شهرهای دیگر

در مجموعه باغ راه ایرانی، هشت باغ ایرانی، 9 دروازه و اثر تاریخی شهرهای دیگر کشور وجود دارد که از میدان سعدی و با دروازه قرآن شیراز آغاز می شود و به ترتیب از دروازه سی و سه پل اصفهان، دروازه هارونیه مشهد، دروازه رق آباد کرمان، پل دختر لرستان، دروازه ارگ علیشاه، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروزاه شمیران عبور کرده و در میدان هرمز با نماد سردر باغ ملی تهران به پایان می رسد.

مجموعه باغ راه ایرانی جزیره کیش، طولانی ترین باغ راه کشور است که در واقع یک مجموعه گردشگری، تاریخی و تفریحی محسوب می شود. بناهای تاریخی تنها جاذبه های این مجموعه نیستند، بلکه در باغ راه ایرانی 11 آب نما، یک رود به طول 400 متر، 400 جوی آب و 9 نقاشی دیواری که در آن فرهنگ اسلامی ایران به چشم می خورد، نیز وجود دارد.

نماد باغ راه کیش، از آثار هنری و معماری اصیل ایرانی الهام گرفته است که توسط هنرمند خوشنویس کیش یعنی محمد پازوکی طراحی و ساخته شده است. این اثر زیبا دارای 90 سانتی متر ارتفاع و 35 سانتی متر عرض می باشد که به صورت برنزی و توپر ساخته شده و دارای 25 کیلوگرم وزن می باشد. این نماد 9 عدد است که در مقابل هرکدام از دروازه ها قرار گرفته است.