[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

تلگرام که این روزها یکی از محبوب*ترین شبکه*های اجتماعی نزد ایرانیان است قابلیت*های زیادی دارد که یکی از آنها ربات*های تلگرامی* است.

ربات*ها در تلگرام کارایی*های مختلفی دارند، از ربات بازی و سرگرمی گرفته تا ربات پیش*بینی هوا. در این مقاله قصد دارم [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]م را به شکل تصویری به شما نشان دهم.
۱. ورود به BotFather
با جست*وجوی Botfather در قسمت جست*وجوی تلگرام، وارد ربات شوید و استارت را بزنید.
۲. شروع [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
با زدن دکمه*ی استارت، BotFather تمامی دستورهای خود اعم از ساخت ربات جدید، ویرایش ربات قدیمی (اگر قبلا رباتی ساخته*اید)، تنظیمات ربات، و قسمت ربات*های بازی را به شما نمایش می*دهد. شما باید برای ساخت یک ربات جدید روی /newbot کلیک کنید.
۳. انتخاب نام ربات
پس از زدن /newbot از شما خواسته می*شود نامی برای ربات خود انتخاب کنید. این نام را بنویسید و ارسال کنید.
۴. انتخاب نام کاربری ربات
پس از ارسال نام از شما خواسته می*شود یک نام کاربری برای ربات خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در این نام کاربری نباید از کاراکترهای غیرمجاز استفاده کنید و باید این نام به کلمه*ی Bot یا Robot ختم شود؛ مثلا ChetorBot یا ChetorRobot. پس از نوشتن نام کاربری آن* را ارسال کنید، درصورتی*که این نام کاربری قابل قبول باشد به مرحله*ی بعد می*روید، در غیر این صورت از شما خواسته می*شود نام کاربری دیگری را انتخاب کنید.
۵. ساخت ربات و نمایش توکن
در این قسمت ربات شما در BotFather ساخته شده و توکن (Token) آن برای شما نمایش داده می*شود.
۶. فعال سازی ربات شما
تا این قسمت شما توانسته*اید یک ربات بسازید. اما این ربات نه دستوری می*گیرد و نه دستوری را انجام می*دهد. شما برای فعال*سازی ربات*تان نیاز به برنامه*ریزی آن دارید. ما در اینجا برای برنامه*ریزی ربات*مان، از ربات ManyBot استفاده می*کنیم. توجه داشته باشید هم روش*ها و هم ربات*های دیگری هستند که بتوانند این برنامه*ریزی را انجام دهند، اما ما در اینجا قصد داریم به ساده*ترین شکل ممکن، طریقه*ی ساخت یک ربات ساده را به شما آموزش بدهیم.
۷. وارد ربات manybot شوید
ربات را با اسم manybot جست*وجو کنید و پس از وارد شدن استارت را بزنید. اگر اولین بار است که از این ربات استفاده می*کنید، پس از زدن Start شما می*توانید زبان ربات را به فارسی تغییر بدهید. ساخت ربات جدید را بزنید. سپس از شما خواسته می*شود که اگر رباتی نساخته*اید، رباتی را ایجاد کنید. (از آنجایی که قبلا شما یک ربات در BotFather ایجاد کرده*اید دیگر نیاز به انجام این کار نیست) دکمه*ی «من API token را کپی کردم» را بزنید.
۸. توکن خود را برای ManyBot بفرستید
توکن ربات مورد نظر خود را از BotFather کپی کرده و در این مرحله برای manyboy ارسال کنید. توجه داشته باشید که نباید جز شما شخص دیگری به توکن ربات*تان دسترسی داشته باشد.
۹. توضیح [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] خود را بنویسید
پس از تأیید توکن، از شما خواسته می*شود که توضیح ربات خودتان را بنویسید. این پیام پس از زدن دکمه استارت توسط کاربر، برای او نمایش داده خواهد شد. توضیح را بنویسید و ارسال کنید. در صورت نداشتن تمایل برای نوشتن توضیح ربات، می*توانید دکمه /skip را بزنید.
۱۰. پایان آموزش مراحل ساخت ربات تلگرام
تبریک! شما توانستید یک [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ساده برای خودتان بسازید. حال می*توانید با اضافه کردن این ربات در گروه*ها و کانال*های دوستانه*ی خود، دوستان*تان را غافلگیر کنید.
منابع:118فایل

چطوری