[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] پنجمین علت مرگ و میر ناشی از سرطان است تقریبا از هر 75 زن 1 نفر در معرض سرطان تخمدان قرار می گیرد بر اساس ائتلاف ملی [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]، در زنان بین سنین 35-74 ساله بیشتر شایع است

مراقبت های پیشگیرانه (از جمله آزمایشات مستمر، رژیم و ورزش و اجتناب از سموم مانند تالک) و یادگیری تشخیص علائم زودرس و نشانه های سرطان تخمدان بسیار مهم هستند.علائم اولیه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] چیست؟
در مراحل اولیه ابتلا به [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]ممکن است نشانه های قابل توجهی نداشته باشد. [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] پیشرفته، به احتمال زیاد باعث ایجاد علائم می شود، اما اغلب گفته می شود که "علائم غیر اختصاصی" است که می تواند به سایر مشکلات سلامتی منجر شود.شروع علائم [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]، معمولا شامل درد لگن، نفخ، یبوست، افزایش ادرار و است.

بیش از 90 درصد از زنان مبتلا به سرطان تخمدان و در طی مراحل اولیه بیماری، چندین سال می توانند زنده بمانند. درمان سرطان تخمدان می تواند شامل شیمی درمانی، پرتودرمانی و یک یا چند عمل جراحی باشد. درمان های طبیعی مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم، استراحت و مدیریت استرس می تواند به حمایت از زنان در طول بهبودی کمک کند و عوارض جانبی ناشی از درمان سرطان را مدیریت کند.[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] چیست؟
سرطان تخمدان زمانی رخ می دهد که سلول های بدخیم (سرطانی) درون یا بالای تخمدان قرار می گیرند. تخمدانها دو اندام بادام شکل هستند که در هر طرف رحم زن قرار دارند. آنها تخم ها را ذخیره و آزاد می کنند و هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون را تولید می کنند.

سه نوع سلول در تخمدان وجود دارد و هر نوع سلول به طور بالقوه می تواند به یک نوع متفاوت تومور سرطانی تبدیل شود. نوع سلولی که سرطان آغاز می شود، نوعی از سرطان تخمدان را مشخص می کند.علائم و نشانه های [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
علائم سرطان تخمدان در ابتدا می تواند خفیف و مبهم باشد، اما معمولا در طول زمان با پیشرفت بیماری، شدت بیشتری پیدا می کند.

شایع ترین نشانه های [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] عبارتند از:

نفخ در ناحیه شکمی

درد لگن یا افزایش فشار و حساسیت در شکم

افزایش ادرار یا احساس مانند شما نیاز به ادرار کردن فوری دارید

خوردن غذا، احساس سیری کامل، از دست دادن اشتها و گاهی اوقات کاهش وزن

خستگی

مسائل گوارش شامل یبوست، گاز، ناراحتی معده یا سوزش سر دل

درد پشت

درد در طول رابطه جنسی

دوره های نامنظم

بسته به نوع تومور که شکل می گیرد، موی صورت یا بدن ممکن است رشد کند.

نشانه های اولیه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] که ممکن است یک زن رخ دهد چیست؟
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در هر زن متفاوت است و می تواند مجموعه ای از علائم منحصر به فرد را، بسته به نوع سرطان، مرحله و جایی که در آن قرار دارد، تجربه کند. بعضی از علائم اولیه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] قابل تشخیص است که معمولا نفخ شکمی یا تورم، ناراحتی در لگن، احساس سوزش کامل، علائم ادراری (فوری یا فرکانس) و تغییرات نامطلوب در عادات روده است.

ادامه مطلب کلیک روی [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]