امروزه کاربرد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به دلایل متعدد فنی و اقتصادی رو به گسترش می باشد. عنصر اصلی در ساخت سقف*های وافل [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] می*باشد. قالب*های وافل شرکت*های مختلف ارائه*دهنده خدمات [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]از جهات مختلفی با یکدیگر متفاوت می*باشند. از این رو شناخت صحیح قالب*های وافل موجود در بازار کمک شایانی به کارفرمایان در جهت انتخاب قالب مناسب با شرایط هر پروژه می*نماید. در این مقاله سعی شده است ویژگی*ها و مزیت*های قالب*های وافل بنیتک نسبت به سایر قالب*های موجود در بازار شرح داده شود.

ابعاد و هندسه قالب* وافل بنیتک
امروزه قالب*های وافل در ابعاد و سایزهای گوناگون موجود می*باشد. قالب* وافل بنیتک در ابعاد افقی و پشت به پشت 75 در 75 سانتی*متر و در ارتفاع*های مختلف موجود می*باشند. انتخاب فاصله 75 سانتی*متر برای فاصله آکس تا آکس تیرچه*های متعامد تشکیل شونده بر*اساس رعایت الزامات آیین*نامه*ای و توجه به پارامترهای زیبایی شناختی و سهولت اجرا و کاربرد و همچنین امکان اجرا بهینه*ترین [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] صورت پذیرفته است. قالب وافل بنیتک در ارتفاع*های مختلف برای کاربرد در دهانه*های مختلف موجود می*باشند. بدین ترتیب که در دهانه*های بلند*تر نیاز به ضخامت بیشتر برای سقف و در نتیجه کاربرد قالب وافل با ارتفاع بیشتر در جهت کنترل خیز و ارتعاش سقف می*باشد.


مقاومت در [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] بنیتک
یکی از مشکلات عمده در[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] موجود ضعف های مقاومتی در قالب*ها می*باشد. ضعف در قالب*ها موجب شکست زودهنگام، دفرمگی و افزایش پرت در قالب*ها می*گردد. قالب*های وافل بنیتک به نحوی طراحی و تناسب*بندی شده*اند تا بیشترین دوام را متناسب با شرایط اجرایی کشور در برابر بارهای اعمالی داشته باشند. قالب*های وافل بنیتک با موفقیت تست*های دوام، مقاومت در برابر بارگذاری، سقوط و ضربه را پشت سر گذاشته*اند.

سهولت حمل و انبارداری
از دیگر مشکلات بعد از خرید [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] موجود، مشکل در حمل و انبارکردن قالب ها به دلیل طراحی نادرست آنها بوده است . این ضعف منجر به افزایش هزینه*های حمل، انبارداری و نگهداری قالب*ها می**گردد. قالب*وافل بنیتک به نحوی طراحی شده*اند که قالب*ها بدون لغزیدن به راحتی در هم فرو رفته و بروی یکدیگر قرار می*گیرند. این ویژگی موجب سهولت در حمل و نگهداری ازقالب* وافل می*گردد.

جداشدن راحت[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] از بتن
هندسه و جنس قالب* وافل بنیتک به نحوی طراحی شده*اند که قالب***ها به راحتی و بدون چسبندگی در زمان قالب*برداری از بتن جدا می*شوند. سطح صیقلی قالب ها باعث می*گردد نمای بتن به صورت (اکسپوز) نمایان مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] بنیتک نیاز به کاربرد روغن جداساز قالب نمی*باشد.

امکان ایجاد آسان بازشو در جان تیرچه ها
یکی از مزایای سقف*های وافل امکان ایجاد بازشو در جان تیرچه ها برای عبور تاسیسات از داخل ضخامت سقف می باشد. برای ایجاد بازشو در جان تیرچه ها می توان از لوله یا فوم و ... استفاده نمود.[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] بنیتک دارای نشیمن در جداره ها برای تنظیم و ثابت ماندن عنصر ایجاد کننده بازشو جانبی می باشد. در شکل زیر یک نمونه خارجی از کانسپت عبور تاسیسات از داخل ضخامت سقف مشاهده می*گردد.