آموزش زبان جاوا

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

گوگل محیط توسعه (IDE) اندروید استودیو را به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان قرار می*دهد. در این محیط توسعه از زبان جاوا برای نوشتن کدهای Back end (کدهای مربوط به عملکرد برنامه) و زبان XML برای طراحی رابط کاربری (Front end) استفاده می*شود. البته در نسخه جدید اندروید استودیو امکان بکارگیری زبان کاتلین (Kotlin) نیز بجای زبان جاوا فراهم شده اما در حال حاضر آموزش های ما بر اساس جاوا تهیه می*شود.
تا چه اندازه باید به [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] مسلط باشم؟
اگر در زمینه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] آماتور هستید و تابحال تجربه آشنایی با هیچ زبانی را نداشته اید، بهتر است چند روزی وقت گذاشته و زبان جاوا را مطالعه و تمرین کنید. علاوه بر PDF های موجود در این پکیج، آموزشهای رایگان فراوانی در سطح وب برای [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] وجود دارند. در ابتدای آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مطمئنا درک قسمتهایی از آن ساده نیست. اما نگران نباشید. صرفا آشنایی و درک کلیّت زبان کفایت می*کند. در آموزشهای مربوط به اندروید (فصل دو به بعد) تا حد امکان سعی شده بخش*هایی که مربوط به جاوا هست، جزء به جزء توضیح داده شود. بنابراین در حد یک یا دو روز زمان گذاشتن برای [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] کفایت می*کند و بعد می*توانید مباحث اندروید را آغاز کنید. اگر هم قبلا با این زبان یا حتی سایر زبان*ها (مانند C و…) آشنا شده اید و درک کلی (و نه الزاما جزئیات) از زبان*ها دارید، نیاز به صرف وقت برای یادگیری و تمرین کدهای جاوا نیست و مستقیما می*توانید از فصل دوم شروع کنید. در نهایت چنانچه در حین فراگیری مباحث اندروید، نیاز به مطالعه بیشتری بود و یا قسمت هایی را فراموش کردید کافیست با مجدد به آموزشهای جاوا مراجعه و مبحث مدنظر را مطالعه نمائید.


چرا محیط Eclipse؟
تمامی مباحث مربوط به اندروید (یعنی فصل دوم و به بعد) به صورت اختصاصی و در محیط اندروید استودیو تهیه شده. اما برای تمرین و آشنایی با زبان جاوا، نصب و راه اندازی محیط Eclipse برای افراد مبتدی ساده تر بوده و در شروع کار کمتر دچار سردرگمی خواهند شد. البته در محیط اندروید استودیو هم می*توان به تمرین جاوا پرداخت اما مقداری پیچیده تر بوده و اگر تمایلی به نصب Eclipse ندارید، در خصوص نحوه تمرین و اجرای زبان جاوا در اندروید استودیو در وب جستجو کنید.
با اینحال پیشنهاد می*شود قبل از شروع کار با اندروید استودیو (و در صورت نداشتن تجربه کار با [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]) اولین تجربه را در محیط ساده تری مانند اکلیپس داشته باشید.منابع:[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]