به روزهای پایانی شهریور ماه رسیده ایم و اوج سفرهای تابستانی در همین دو هفته اتفاق می افتد. همه می دانیم که بحران اقتصادی شدید، قدرت سفر را از خیلی ها گرفته ولی اگر برای مسافرت سخت گیری بیش از حد به خرج ندهید، می توانید از همین اندک لحظات خاطراتی شیرین به یادگار بگذارید. تعریف شما از یک سفر ایده آل نباید تنها به یک سفر خارجی با لوکس ترین شرایط محدود شود. نقاطی در ایران وجود دارد که به حدی بکر هستند که شما را به کل از سفر خارجی منصرف می شوید. کافی است تحقیق کافی از بابت نحوه دسترسی و شرایط آب و هوایی آن منطقه به عمل آورید. از بابت رفت و آمد هم سخت گیری به خرج ندهید. شما می توانید با وسیله شخصی تان و یا [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به راحتی و با خیال آسوده به مقاصد مورد نظر خود سفر کنید و از طول مسیر در کنار عزیزانتان لذت ببرید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از مقاصد گردشگری فصل را به شما معرفی کنیم.
چادگان
این شهرستان که در 115 کیلومتری شهر اصفهان واقع شده، دارای آب و هوای خنک و مناظر جذابی است که آن رابه یکی از مقاصد گردشگری تابستانی ایران تبدیل کرده است. از بابت جابه های تفریحی و توریستی، رسیدگی های فراوانی به ان منطقه شده است و مجهز به امکانات تفریحی زیادی شده است. تفریح های آبی متنوع، زمین های ورزشی، تله کابین، استخر، باشگاه سوارکاری و ... در چادگان برای گردشگران وجود دارد.
دره شیرز
این دره ی بی نظیر در 50 کیلومتری شهر کوهدشت در استان لرستان واقع شده است. صخره های سر به فلک کشیده ی سرسبز، نمایی خیره کننده به این منطقه بخشیده است. چشم انداز فوق العاده ی دره ی شیرز، به حدی زیباست که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. درختان انگور، انجیر و گلابی، آبشار ها و غار های دیدنی و مناره سنگی بر جذابیت این منطقه افزوده است.
گردنه حیران
گردنه حیران به حدی محبوب است که آوازه ی زیبایی بی حد و اندازه ی آن به گوش کمتر کسی نرسیده است. این بخش از جاده ی آستارا به اردبیل، بدون شک شما را وادار به توقف در میان جاده خواهد کرد. این جاده ی خیره کننده بین جنگل های انبوه و دره ای پوشیده شده از مه قرار گرفته است و مناظری نادر را پدید آورده است. آب و هوای گردنه حیران در تمامی فصول خنک و مرطوب است ولی بهترین زمان برای [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به آن، از اردیبهشت تا شهریور می باشد.
سیاسرد
سیاسرد همان خنک ترین منطقه توریستی ایران است که حتی در گرم ترین روزهای سال نیز آب و هوای سرد دارد. برای سفر به سیاسرد همیشه باید لباس گرم به همراه داشته باشید. این منطقه در 6 کیلومتری بروجن قرار گرفته و محلی محبوب برای کوهنوردی و اسکی می باشد.
این جاذبه ای استان چهار محال و بختیاری، دارای چشمه های پر آب، استخر بزرگ، درختان انبوه کهنسال و امکانات تفریحی و گردشگری متنوع می باشد.