سلام به همه دوستان خوبم
چه خبراآآ!!! چه کارا می کنید؟
راستی از مطالب بسیار خوبی که به اشتراک می گذارید بسیار سپاسگذارم. منم می خواستم در مورد امروز درباره پرینترهای سه بعدی برای شما بیشتر بگم. امیدوارم که براتون جالب بلاشه و از خواندنش لذت ببرید.
در این بخش از وبلاگ نیلوفر آبی قصد داریم تا در مورد [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] برای شما بگوییم. تغییراتی که چهره دنیا را به کلی عوض کرده است، در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد برای شما بیشتر بگوییم.

پرینتر های سه بعدی در سال های اخیر پیشرفت بسیار زیادی داشته اند و توانسته اند فضای بسیار زیادی را در بین صنایع و صنعت برای خود باز کنند. یکی از این موارد علم پزشکی است که در این مقاله به استفاده [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در پزشکی و چشم انداز آن پرداخته ایم. در ادامه با پارک علم و فناوری همراه باشید تا در مورد روند تغییر با استفاده از تکنولوژی های جدید برای شما بیشتر بگوییم.
مدل سازی، مهم ترین استفاده ی پرینتر س بعدی:

شاید بیشترین موارد استفاده از پرینتر های سه بعدی را مدل سازی شامل می شود و در تمامی صنایعی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز وارد شده است. از مصارف صنعتی و ساخت قطعات تا علم معماری و ساخت ماکت های بسیار دقیق با میزان دقت بسیار بالا از نمونه های استفاده ی پرینتر سه بعدی در صنایع مختلف است. در علم پزشکی نیز پرینتر های سه بعدی استفاده ی به خصوصی دارند و با ساخت ماکت های بسیار دقیق در اندازه های مختلف برای شرح و تشریح علوم پزشکی استفاده می شوند. این یک نمونه از موارد استفاده های پرینتر سه بعدی در آموزش علم پزشکی است.

در برخی موارد خاص با اسکن کردن شرایط بدن بیماران و ساخت نمونه های سه بعدی از بدن او به صورت مرحله به مرحله به تشریح مشکلات بدن بیماران می پردازند تا در فرایند درمان مشکلات کمتری به وجود آید و با ساختار بدنی او نیز بتوانند آشنا شوند.
استفاده از پرینتر سه بعدی به صورت تخصصی در پزشکی:

تکنولوژی پرینتر های سه بعدی در حدی پیشرفت نکرده است که بتوان اعضای بدن انسان را بازسازی کنند اما با سرعت پیشرفتی که در این زمینه ها مشاهده می شود، شاید در دهه های آینده چنین مواردی را مشاهده نمایید. نمونه های این چنین استفاده از پرینتر های سه بعدی برای ساخت رگ های فرعی و باز نگه داشتن رگ های اصلی بدن اشاره کرد. این چنین فرایند هایی در سال های اخیر به دلیل دقت بسیار بالای پرینتر های سه بعدی بسیار شایع شد و توانست جایگزین روش های سنتی آن شده است.

دیگر استفاده ی پرینتر های سه بعدی در مواردی است که بیماران نیاز به اعضای بدن اصلی دارند و با پرینتر های سه بعدی می توان به صورت بسیار دقیق به تولید یک پا و یا دست پرداخت که برای بدن بیمار شخصی سازی شده است و استفاده ی آن از مواردی که در گذشته تولید می شد بسیار مفید تر شده است. دقت در طراحی، مهم ترین اصل پرینتر های سه بعدی است: شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید از پرینتر های سه بعدی استفاده شود؟ مهم ترین دلیل استفاده از پرینتر سه بعدی در موارد مختلف و بخصوص در علم پزشکی، دقت بسیار بالای این پرینتر ها است. در پرینتر های سه بعدی و در فرایند ساخت ماکت و یا مواردی که ذکر شد، هیچ بی دقتی صورت نمی گیرد و با بیشترین دقت ممکن ساخته می شوند.

این مورد در علم پزشکی نیاز است و باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. البته باید بدانید در فرایند طراحی هایی که با کامپیوتر صورت می گیرد، مشکلات و خطای انسانی ممکن است صورت بگیرد و همین موضوع در فرایند تولید نیز تکرار شود.