ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree2Likes
 • 2 Post By adminmsp

موضوع: اموزش asp.net 2010 قسمت اول

 1. #1
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467

  اموزش asp.net 2010 قسمت اول

  به نرم افزار آموزش ASP.Net خوش آمديد. تکنولوژي ASP .Net را مي*توان به زبان ساده، محيط برنامه نويسي تحت .Net براي ساخت برنامه هاي کاربردي (Applications) قابل اجرا در اينترنت معرفي کرد. شما در ASP.NET مي*توانيد از هر زبان برنامه نويسي NET. استفاده کنيد. متداولترين اين زبانها عبارتند از Visual Basic ، C#. در اين نرم افزار آموزشي هر دو زبان فوق را بررسي خواهيم کرد.
  براي اينکه يک وب سايت ساخته شده با ASP.Net بتواند به درستي اجرا شود، بايستي بر روي يک سرور که از برنامه هاي ASP.Net پشتيباني مي*کند استفاده نمود. در حال حاضر بهترين انتخاب براي اين منظور وب سرور مايکروسافت با نام IIS (Internet Information Services) است که با نصب برنامه Visual studio 2010 تنظيمات مربوط به آن انجام مي*پذيرد و کامپيوتر شما تبديل به يک وب سرور مجازي مي*شود.
  براي شروع کار لازم است که شما با زبان VB.Net يا C# تسلط داشته باشيد.

  براي اجراي برنامه Visual studio 2010 بر روي دکمه Start کليک کنيد.
  منوي All Programs را باز كنيد.
  روي منوي Microsoft Visual Studio 2010 کليک كنيد.
  روي گزينه Microsoft Visual Studio 2010 کليک كنيد.
  اکنون برنامه Microsoft Visual Studio اجرا شده است. قسمت مشخص شده توسط کادر قرمز منوهاي برنامه است که با استفاده از آنها مي*توانيد دستورات مورد نظر خود را تعيين کنيد. قسمت مشخص شده با کادر آبي نيز نوار ابزار يا Toolbar نام دارد. در اين قسمت دکمه*هاي وجود دارند که با کليک بر روي آنها دستوراتي اجرا مي*شوند. تمامي اين دستورات در منوهاي برنامه نيز موجود هستند. براي آنکه راحت تر بتوانيد به دستوارت پر کاربرد موجود در منو دسترسي داشته باشيد اين دستوارت بصورت دکمه در نوار ابزار نيز قرار دارند.  در قسمت سمت چپ که توسط کادر قرمز مشخص شده است با توجه به نوع پروژه*اي که ايجاد کرده*ايد برگه*هائي ظاهر مي*شوند. در اين فصل به بررسي روش استفاده از جعبه ابزار نيز خواهيم پرداخت.  در قسمت Recent Projects پروژه*هايي که قبلاً بر روي آنها کار کرده*ايد نمايش داده مي*شوند تا با يک کليک بر روي نام پروژه، پروژه مورد نظر باز شود. با استفاده از قسمت Getting Started مي*توانيد راهنماي استفاده از Asp.Net را مشاهده کنيد.  اکنون مي*خواهيم يک وب سايت جديد ايجاد کنيم تا با محيط Visual Studio بيشتر آشنا شويم. روي دکمه New Web Site کليک کنيد.
  با استفاده از گزينه New Web Site موجود در منوي File نيز مي*توانيد يک پروژه ايجاد کنيد. کليد ميانبر اين گزينه نيز Shift+ Alt +N است. يعني با فشرده نگه داشتن کليد Shift و Alt و سپس فشردن کليد N يک پروژه ايجاد مي*گردد.  در اينجا زبان انتخاب شده براي کدنويسي VB مي*باشد. در صورتي که بخواهيد از زبان C# استفاده کنيد کافي است روي گزينه Visual C# کليک کنيد. با انتخاب گزينه Asp.Net Web Site يک وب سايت با تعدادي کنترل بر روي آن ساخته مي*شود. ما مي*خواهيم يک وب سايت را از پايه بسازيم به همين دليل گزينه دوم يعني Asp.Net Empty Web Site را انتخاب کرده*ايم. در قسمت Web Location مي*توانيد مسير ذخيره سازي پروژه*ها و نام مورد نظر خود را انتخاب کنيد. به صورت پيش فرض نام Website1 براي وب سايت ما در نظر گرفته شده است. براي اينکه مسير دقيق ذخيره وب سايت هاي خود را ببينيد بر روي فلش باز شونده کليک کنيد.  ما نام پيش فرض را قبول مي*کنيم و آن را تغيير نمي*دهيم. روي دکمه OK کليک کنيد.  اکنون نياز داريم تا يک فرم به صفحه اضافه کنيم. بر روي منوي WebSite کليک کنيد.  بر روي Add New Item کليک کنيد.  اکنون ليستي از انواع آيتم هايي که مي*توانيد به وب سايت خود اضافه کنيد را مشاهده مي*کنيد. با انتخاب Web Form يک فرم به پروژه اضافه مي*شود. با استفاده از يک Master Page مي*توان يک قالب کلي براي تمامي صفحات ايجاد کرد. در فصل هاي بعدي بيشتر در مورد اين آيتم ها صحبت خواهيم کرد.
  اکنون مي*خواهيم يک فرم به پروژه خود اضافه کنيم. در قسمت Name مي*توانيم يک نام براي فرم خود در نظر بگيريم. همان طور که مشاهده مي*کنيد پسوند اين فرم*ها .aspx مي*باشد. در صورتي که جعبه چک Place code in separate file فعال باشد، صفحه کد VB شما از صفحه طراحي شما جدا مي*شود و در يک فايل جداگانه قرار مي*گيرد.

  [HR][/HR] در صورتي که براي وب سايت خود Master Page طراحي کرده باشيد و بخواهيد فرمي که اضافه مي*کنيد خصوصيات خود را از آن ارث بري کند بايد جعبه چک Select master page را فعال کنيد و سپس Master Page خود را انتخاب کنيد. درباره Master Page در فصل هاي بعد صحبت خواهيم کرد. روي دکمه Add کليک کنيد.  اکنون فرم Default.aspx به پروژه ما اضافه شد. بر روي فلش کنار اين فرم کليک کنيد.  صفحه اي که زير مجموعه اين فرم قرار دارد همان صفحه*اي است که ما کدهاي VB خود را در آن وارد مي*کنيم. بر روي فلش کليک کنيد تا به حالت قبل برگرديم.  هر صفحه سه حالت نمايشي دارد. Design که حالت طراحي فرم است، Split که همزمان نمايي از حالت کد و طراحي را نشان مي*دهد و حالت Code که نمايي است که ما اکنون در آن قرار داريم و کدهاي صفحه را نشان مي*دهد. بر روي Design کليک کنيد.  در ادامه متني را تايپ مي*کنيم.
  براي تراز و وسط چين کردن متن بر روي قسمت مشخص شده کليک کنيد.


  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
 2. #2
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467
  در ادامه متن را Bold کرده و رنگ آن را تغيير مي*دهيم.
  براي ديدن کد توليد شده بر روي Source کليک کنيد.  همان طور که مشاهده مي*کنيد تگ div به تگ*هاي قبلي اضافه شده است و اطلاعات وارد شده توسط ما درون آن قرار گرفته است. اکنون مي*خواهيم تيتر صفحه وب خود را وارد کنيد. بر روي تگ Title کليک کنيد.


  اکنون مي*توانيد بين دو تگ تيتر را وارد کنيد. روش ديگر وارد کردن نام تيتر در قسمت Properties مي*باشد. بر روي ناحيه مشخص شده کليک کنيد.  عبارت انياک را وارد کنيد.  براي آشنايي بيشتر با تگ*ها به نرم افزار آموزش Html,JavaScript, Css شرکت انياک قابل دانلود از سايت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] مراجعه فرماييد. براي اجراي برنامه روي دکمه Start کليک کنيد يا کليد F5 صفحه کليد را فشار دهيد.

  [HR][/HR] هر پروژه اي که براي بار اول اجرا مي*کنيد با اين پنجره روبرو مي*شويد که از شما مي*پرسد که مي*خواهيد Debug کردن پروژه را قبل از اجراي آن فعال کنيد يا خير. بر روي دکمه OK کليک کنيد.  اکنون مي*توانيد خروجي توليد شده را در Internet Explorer مشاهده مي*کنيد. روي دکمه Close کليک کنيد.  مي*خواهيم آدرس سايت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در اين صفحه را بصورت لينک در بياوريم تا کاربر با کليک بر روي اين آدرس وارد سايت شرکت انياک شود. دکمه Enter صفحه کليد را فشار دهيد تا به خط بعد برويم.
  ماوس خود را بر روي Toolbox ببريد.  روي HyperLink دابل کليک کنيد.  با اين کار يک کنترل به نام HyperLink1 که در پنجره Properties خصوصيات آن نمايش داده شده است به صفحه اضافه شده با استفاده از خصوصيت Text مي*توانيد متن لينک را تعيين کنيد در ادامه عبارت دانلود مستقيم نرم افزارهاي آموزشي را به عنوان مقدار خصوصيت Text وارد مي*کنيم.
  دکمه Enter صفحه کليد را فشار دهيد تا اين خصوصيت مقدار دهي شود.  اکنون بايد آدرسي که بعد از کليک کردن بر روي لينک بايد وارد آن شويم (آدرس مقصد پيوند) را وارد کنيم.
  روي NavigateUrl کليک کنيد.  هنگامي که مي*خواهيم به صفحه*اي از صفحات سايتي که در حال ساخت آن هستيم لينک دهيم مي*توانيم بر روي دکمه ... کليک کرده و صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنيم در غير اينصورت بايد آدرس سايت مقصد را تايپ کنيم. در ادامه سايت دانلود نرم افزار*هاي آموزشي انياک به آدرس [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] را وارد مي*کنيم.
  براي متن هاي بالا نيز مي*توانستيم به جاي تايپ مستقيم بر روي صفحه فرم از کنترل Label استفاده کرده و خصوصيت Text آن را برابر با مقدار نوشته شده قرار دهيم. براي مشاهده خروجي برنامه بر روي دکمه Start کليک کنيد.  بروي لينک کليک کنيد.  همان طور که مشاهده مي*کنيد به قسمت دانلود نرم افزار هاي آموزشي انياک منتقل شديم . روي دکمه Close کليک کنيد.  کاربر گرامي، شما اکنون در پايان اين بخش قرار داريد.

  منبع انياك
  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
 3. 1
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اموزش asp.net 2010 قسمت سوم
  توسط MspSoft در انجمن ASP.NET
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 2014-10-30, 10:29 AM
 2. آموزش تصویری ADO.Net 2010
  توسط MspSoft در انجمن دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 05:34 PM
 3. اموزش asp.net 2010 قسمت دوم
  توسط MspSoft در انجمن ASP.NET
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 05:22 PM
 4. اموزش تصويري ويژوال استديو 2010 قسمت دوم
  توسط MspSoft در انجمن برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 04:45 PM
 5. اموزش تصويري ويژوال استديو 2010 قسمت اول
  توسط MspSoft در انجمن برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 04:39 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2