کاری که [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] انجام می دهد این است که فاضلاب جامد خروجی از ساختمان و مجتمع های مسکونی را
گرفته و از طریق مهیا نمودن فضا و شرایط لازم برای انجام واکنش های شیمیایی که موجب دگرگونی ساختار فاضلاب می گردد موجبات جذب آن به چاه جذبی که قدرت جذب محدود دارد را فراهم می کند.

در حقیقت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] اعم از بتنی , پلی اتیلن ,فایبرگلاس وحتی سنگی موجب جلوگیری از کورشدن سوراخ های چاه جذبی می گردد واز پخش شدن فاضلاب بدون انجام واکنش توسط باکتری بی هوازی روی مولکول های آن جلوگیری می کند.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در بهترین حالت توانایی دارد بارآلودگی را تا حد 63 درصد کاهش دهد ولی نکته مهم در [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] این است که بار آلودگی میکروبی از یک سو وبوی تعفن حاصل از فعالیت باکتری های بی هوازی و واکنش های شیمیایی که موجب تولید گاز متان و دی اکسید سولفور می گردد , از سوی دیگر بعداز استفاده از [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] فاضلاب از بین نمی رود لذا :

1-حتما" می باید برای دستگاه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] از ونت هدایت گازهای بدبو به بالاترین نقطه ساختمان استفاده کرد.

2-پساب خروجی از سپتیک تانک فاضلاب بهیچ عنوان قابل استفاده جهت آبیاری فضای سبز روی سطح زمین نمی باشد.
3-بمنظور بالا بردن کارآیی [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] می باید از ریختن آنچه که موجب از بین رفتن باکتری های بی هوازی

می گردد از جمله موادشوینده آنتی باکتریال , آب باران که غنی از اکسیژن است و... جلوگیری نمود .