ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
 1. #1
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467

  اموزش تصويري ويژوال سي شارپ قسمت اول

  در ابتداي اين فصل مي*خواهيم به بررسي محيط Visual Studio 2010 بپردازيم. براي اجراي برنامه Visual Studio 2010 روي دكمه Start كليك كنيد.
  منوي All Programs را باز كنيد.
  روي گزينه Microsoft Visual Studio 2010 کليک كنيد.
  روي گزينه Microsoft Visual Studio 2010 كليك كنيد.
  چون اولين بار است که Visual Studio را اجرا کرده*ايد، در اين قسمت بايد تعيين کنيد تا از کدام زبان برنامه نويسي در محيط Visual Studio مي*خواهيد استفاده کنيد. روي گزينه Visual C# Development Settings کليک کنيد.  روي دکمه Start Visual Studio کليک کنيد.  اکنون برنامه Microsoft Visual Studio اجرا شده است. قسمت مشخص شده توسط کادر قرمز منوهاي برنامه است که با استفاده از آنها مي*توانيد دستورات مورد نظر خود را تعيين کنيد. قسمت مشخص شده با کادر آبي نيز نوار ابزار يا Toolbar نام دارد. در اين قسمت دکمه*هاي وجود دارند که با کليک بر روي آنها دستوراتي اجرا مي*شوند. تمامي اين دستورات در منوهاي برنامه نيز موجود هستند. براي آنکه راحت تر بتوانيد به دستوارت پر کاربرد موجود در منو دسترسي داشته باشيد اين دستوارت بصورت دکمه در نوار ابزار نيز قرار دارند.  در قسمت سمت چپ که توسط کادر قرمز مشخص شده است با توجه به نوع پروژه*اي که ايجاد کرده*ايد برگه*هائي ظاهر مي*شوند. در اين مثال مدل ما بر اساس ايجاد يک پروژه از نوع Visual C# مي*باشد. اکنون در اين قسمت فقط Toolbox يا جعبه ابزار وجود دارد. در اين فصل به بررسي روش استفاده از جعبه ابزار نيز خواهيم پرداخت.  در قسمت Recent Projects پروژه*هايي که قبلاً بر روي آنها کار کرده*ايد نمايش داده مي*شوند تا با يک کليک بر روي نام پروژه، پروژه مورد نظر باز شود. با استفاده از قسمت Getting Started مي*توانيد راهنماي استفاده از# C را مشاهده کنيد.  در صورتي که در ابتدا تعيين نکرده*ايد که مي*خواهيد با زبان C# کار کنيد در قدم اول بايد محيط Visual Studio 2010 را براي برنامه نويسي با زبان C# آماده کنيم.در ابتداي اين بخش زماني که براي اولين بار برنامه Visual Studio 2010 را اجرا کرديم يک پنجره ظاهر شده و نام زباني که مي*خواهيم با آن کار کنيم را از ما پرسيد. اکنون مي*خواهيم دوباره زباني که از آن استفاده مي*کنيم را تعيين کنيم. منوي Tools را باز کنيد.  روي گزينه Import and Export Settings کليک کنيد.  در اين قسمت مي*توانيد نحوه نمايش پنجره*ها و تنظيمات محيط Visual Studio را توسط گزينه اول ذخيره کنيد و توسط گزينه دوم نيز بازخواني کنيد تا تنظيمات و نحوه نمايش به حالتي که ذخيره کرده*ايد برگردد. توسط گزينه سوم نيز تنظيمات به حالت اوليه برمي*گردد. اکنون گزينه سوم انتخاب شده است. روي دکمه Next کليک کنيد.  با استفاده از گزينه اول مي*توانيد تعيين کنيد که تنظيمات کنوني در چه فايلي ذخيره شود. با انتخاب گزينه دوم تنظيمات کنوني ديگر ذخيره نمي*شود. روي گزينه دوم کليک کنيد.

  [HR][/HR] روي دکمه Next کليک کنيد.  اکنون بايد نام زباني که مي*خواهيم با آن کار کنيم را تعيين کنيم. در صورتي که با چندين زبان مي*خواهيد کار کنيد گزينه General Development Settings را انتخاب نمائيد. در اينجا بيشتر با زبان C# مي*خواهيم کار کنيم پس روي گزينه# Visual C کليک کنيد.  روي دکمه Finish کليک کنيد.  اکنون تنظيمات محيط Visual Studio بصورتي است که به سادگي بتوانيد برنامه*هائي به زبان# C ايجاد کنيد. روي دکمه Close کليک کنيد.*
  اکنون مي*خواهيم يک پروژه جديد ايجاد کنيم تا با محيط Visual Studio بيشتر آشنا شويم.روي دکمه New Project کليک کنيد.با استفاده از گزينه New Project موجود در منوي File نيز مي*توانيد يک پروژه ايجاد کنيد.
  کليد ميانبر اين گزينه نيز CTRL+N است. يعني با فشرده نگه داشتن کليد CTRL و سپس فشردن کليد N نيز يک پروژه ايجاد مي*گردد.

  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
 2. #2
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467
  در اين قسمت چون تعيين کرديم که مي*خواهيم با زبان C#کار کنيم بصورت خودکار يک شاخه به نام C# ايجاد شده است. در صورتيکه بخواهيد مثلاً به زبان Visual Basic برنامه بنويسيد بايد از گزينه Other Languages استفاده کنيد.  *چندين گزينه در قسمت نام زبان برنامه نويسي فعال وجود دارد که با استفاده از آنها مي*توانيد نوع پروژه*اي که مي*خواهيد ايجاد کنيد را تعيين کنيد. با انتخاب گروه Windows يک پروژه جهت ايجاد يک برنامه با واسط کاربر سيستم عامل Windows ايجاد مي*گردد.  با انتخاب Web يک پروژه براي ايجاد صفحات وب دايناميک ايجاد مي*شود. توسط گزينه Office مي*توانيد يک برنامه با قابليت اتصال و استفاده از ويژگيهاي برنامه*هاي گروه Office ايجاد کنيد.  در اين قسمت مي*خواهيم يک پروژه ساده ايجاد کنيم که خروجي آن يک فايل Exe تحت Windows مي*باشد. روي گزينه Windows Forms Application کليک کنيد.  در اين قسمت مي*توانيد نام، محل ذخيره سازي پروژه و نام فايل Solution را تغيير دهيد. با فعال کردن گزينه Create directory for solution يک شاخه به نام Solution که انتخاب کرده*ايد در شاخه تعيين شده توسط Location ايجاد مي*شود. يک Solution مي*تواند شامل چندين پروژه باشد. در قسمت Name نام اين پروژه را تعيين مي*کنيم. در جعبه متن Name دابل کليک کنيد.

  [HR][/HR] عبارت FirstApp را به عنوان نام اين پروژه وارد کنيد.
  روي دکمه OK کليک کنيد.  اکنون در قسمت طراحي فرم اين پروژه قرار داريم و يک پنجره مشاهده مي*کنيد. اين پنجره که درتيتر آن عبارت Form1 نوشته شده است خروجي اين برنامه است. براي اجراي برنامه*اي که تا اينجا ايجاد شده است روي دکمه Start Debugging کليک کنيد.
  از طريق انتخاب گزينه واقع در منوي Debug نيز همين عمل انجام مي*شود. کليد ميانبر اين دستور F5 است.  مشاهده مي*کنيد که برنامه ايجاد شده که فقط داراي يک فرم است اجرا شده و فرم نمايش داده شده است. روي دکمه Close کليک کنيد.  مي*خواهيم متن تيتر اين پنجره را تغيير دهيم. هر فرم يک شئ است که داراي متدها و خصوصيات مربوط به خود مي*باشد. براي تغيير تيتر پنجره از خصوصيت Text شئ فرم استفاده مي*کنيم. براي مشاهده خصوصيات شئ فرم روي Form1 کليک کنيد.  در پنجره Properties مي*توانيد ليست خصوصيات شئ انتخاب شده يعني فرم را مشاهده کنيد. اگر اين پنجره را نمي بينيد از منوي view گزينه Properties Windows را انتخاب و يا از کليد ترکيبي Ctrl+W,P استفاده کنيد. روي مقدار Form1 مربوط به خصوصيت Text دابل کليک کنيد.  اکنون عبارت Show Picture را بعنوان مقدار جديد اين خصوصيت وارد کرده*ايم. دکمه Enter صفحه کليد را فشار دهيد.  مشاهده مي*کنيد که تيتر پنجره به عبارت مورد نظر تغيير پيدا کرده است. به همين صورت با استفاده از پنجره Properties مي*توانيد خصوصيات يک شئ را تغيير دهيد. با استفاده از خصوصيات مي*خواهيم آيکون اين فرم را تغيير دهيم. روي ميله لغزان کليک کنيد تا به خصوصيت Icon برسيم.  روي خصوصيت Icon کليک کنيد.  با کليک بر روي خصوصيت Icon يک توضيح کوچک در مورد اين خصوصيت در پايين پنجره Properties نمايش داده مي*شود. براي انتخاب يک آيکون براي اين فرم روي دکمه مشخص شده کليک کنيد.  روي فايل آيکون دابل کليک کنيد تا انتخاب شود.

  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
 3. #3
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467
  مشاهده مي*کنيد که آيکون فرم در قسمت تيتر و خصوصيت Icon تغيير پيدا کرده است. خصوصيات ديگري نيز در پنجره Properties وجود دارد که در فصلهاي آينده به مرور با آنها آشنا مي*شويم.
  مي*خواهيم در اين برنامه يک تصوير از روي هارد ديسک نمايش داده شود. براي نمايش تصوير احتياج به يک کنترل جهت نمايش تصوير داريم. کنترلها در برگه Toolbox قرار دارند ماوس را بر روي برگه Toolbox ببريد.  اگر ماوس را از روي برگه کنار ببريد پنجره Toolbox يا جعبه ابزار ديگر نمايش داده نمي*شود. براي آنکه پنجره جعبه ابزار هميشه نمايش داده شود روي دکمه Auto Hide کليک کنيد.  در صورتي که دوباره روي دکمه Auto Hide کليک کنيد، پنجره جعبه ابزار بصورت قبل نمايش داده مي*شود. اکنون در پنجره جعبه ابزار کنترلهايي نمايش داده شده*اند. با توجه به نوع پروژه و صفحه*اي که در آن قرار داريد در اين قسمت کنترلهايي نمايش داده مي*شوند.  براي نمايش يک تصوير از کنترل PictureBox استفاده مي*کنيم براي افزودن اين کنترل به فرم روي کنترل PictureBox دابل کليک کنيد.  در ادامه با استفاده از ماوس محل و اندازه اين کنترل را تغيير مي*دهيم. البته با استفاده از خصوصيت Size و Location به ترتيب مي*توانيد ابعاد و محل اين کنترل را تعيين کنيد.
  در پنجره Properties خصوصيات کنترلي که انتخاب شده است نمايش داده مي*شود. اکنون خصوصيات کنترل PictureBox نمايش داده شده است. در ابتدا بصورت خودکار خصوصيتي نمايش داده مي*شود که بيشترين کاربرد را دارد. دو خصوصيت Image و Error Image اين کنترل داراي بيشترين کاربرد مي*باشند.
  روي خصوصيت Image کليک کنيد.  روي دکمه انتخاب فايل کليک کنيد.  در اين قسمت به دو صورت Local resource و Project resource مي*توانيد يک تصوير را به پروژه اضافه کنيد. براي مشاهده يک راهنما در مورد اين پنجره دکمه F1 را فشار دهيد.  اکنون راهنماي اين پنجره بصورت آنلاين از سايت Microsoft نمايش داده شده است. در صورتي که برنامه MSDN را بر روي کامپيوتر نصب کنيد مي*توانيد اين راهنما را از روي هارد ديسک خود مشاهده نمائيد.* روي دکمه Close کليک کنيد.  با توجه به راهنما اگر گزينه Local resource را انتخاب نمائيد فايل تصوير جديد در منبع موجود در پروژه نوشته مي*شود و بعداً نيز مي*توانيد از همين طريق از اين فايل در کنترلهاي ديگر استفاده کنيد.  در صورتي که گزينه Project resource را انتخاب کنيد، فايل تصوير در شاخه مربوط به منابع اين پروژه کپي مي*شود که بعداً کنترلهاي ديگر مي*توانند در اين شاخه فايل را پيدا کنند و از آن استفاده نمايند.

  [HR][/HR] اکنون گزينه Project resource فعال است روي دکمه Import کليک کنيد.  حال بايد فايلي که مي*خواهيم دراين کنترل نمايش داده شود را انتخاب کنيم. روي فايل Eniac.JPG دابل کليک کنيد تا انتخاب شود.  به همين ترتيب مي*توانيد تصاوير ديگري را بصورت Local يا Project به اين پروژه اضافه کنيد. روي دکمه OK کليک کنيد.  چون فايل را بصورت Project resource اضافه کرديم يک شاخه در پنجره Solution Explorer به نام Resources ايجاد شده است و فايل Eniac.jpg در آن قرار دارد. در پنجره Solution Explorer مي*تواند يک يا چند پروژه قرار داشته باشد.  ليست فايلهاي موجود در هر پروژه نيز در اين پنجره نمايش داده مي*شود. با دابل کليک کردن بر روي هر شئ موجود در پنجره Solution Explorer مي*توانيد آن شئ را مشاهده کنيد يا تصحيح نمائيد. براي مثال با دابل کليک کردن بر روي هر فايل تصوير نمايش داده مي*شود.
  در قسمت سمت راست و بالاي کنترل PictureBox يک فلش نمايش داده شده است با کليک بر روي اين فلش خصوصيات پر کاربرد اين کنترل نمايش داده مي*شود تا به سادگي بتوانيد آنها را مقدار دهي کنيد. روي فلش مشخص شده کليک کنيد.

  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
 4. #4
  adminmsp
  مدیر کل و موسس سایت
  تاریخ عضویت
  1970 Jan
  محل سکونت
  M.S.P Soft
  نوشته ها
  1,590
  759
  467
  با استفاده از گزينه Choose Image تصويري که توسط اين کنترل نمايش داده مي*شود تعيين مي*گردد. (همانند زماني که مي*خواستيم خصوصيت Image را مقدار دهي کنيم.) با استفاده از ليست Size Mode مي*توانيد ابعاد تصويري که نمايش داده مي*شود را تعيين کنيد.  با استفاده از خصوصيت Dock in parent container ابعاد کنترل برابر اندازه فرم مي*شود. تمامي اين خصوصيات از طريق پنجره خصوصيات اين کنترل نيز قابل مقدار دهي است. در هر قسمت از صفحه و خارج از پنجره جديد کليک کنيد تا اين پنجره بسته شود.
  در صورتي که اين کنترل نتواند تصويري که تعيين کرده*ايد را نمايش دهد، تصويري که توسط خصوصيت ErrorImage تعيين شده است نمايش داده مي*شود. بصورت پيش فرض يک علامت ضربدر قرمز درون يک صفحه سفيد نمايش داده مي*شود.
  براي مشاهده نحوه اجراي اين برنامه روي دکمه Start کليک کنيد.  مشاهده مي*کنيد که برنامه اجرا شده و تصوير نمايش داده شده است. روي دکمه Close کليک کنيد.  روي دکمه Save All کليک کنيد تا اين پروژه ذخيره شود.  کاربرگرامي، شما اكنون در پايان اين فصل قرار داريد .


  منبع انياك
  با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 2013-12-17, 01:00 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2012-02-21, 01:39 PM
 3. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 04:54 PM
 4. اموزش تصويري ويژوال استديو 2010 قسمت دوم
  توسط MspSoft در انجمن برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 04:45 PM
 5. اموزش تصويري ويژوال استديو 2010 قسمت اول
  توسط MspSoft در انجمن برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2011-11-30, 04:39 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2