در مواقعی وب*سایت وردپرسی شما دچار مشکلاتی می*شود که بدون بررسی دقیق ارورها نمی*توانید برای رفع خطاهای وردپرس اقدام کنید. در این لحظات به دلیل داشتن بازدیدکننده آنلاین از وب*سایت شاید نخواهید قالب و یا پلاگین*ها را به طور کل غیرفعال کنید تا سایت شما از نظر عملکرد و یا ظاهر دچار مشکل شود در این مواقع می*توانید با فعال کردن قابلیت wp-debug دلیل بروز مشکل را یافته و آن را حل کنید.
از شایع*ترین خطاهای وردپرس که می*توان با فعال کردن wp-debug نسبت به رفع آن*ها اقدام کرد، حل مشکل صفحه سفید وردپرس و یا رفع مشکل redirect وردپرس اشاره کرد.


wp-debug چیست و چه کاربردی دارد؟

همان*طور که از اسم آن قابل حدس است قابلیتی است در وردپرس که توسط آن می*توان مشکلات و باگ*های وردپرس را در صفحات داخلی سایت یافته و نسبت به رفع خطاهای وردپرس اقدام کرد.
این قابلیت برای وبمسترها و یا Developer ها امکان فوق*العاده*ای است که می*توانند در دیباگ کردن کدهای خود استفاده کنند.

روش فعال کردن wp-debug جهت رفع خطاهای وردپرس

برای فعال کردن قابلیت wp-debug ابتدا توسط اطلاعات کنترل پنل هاست خود وارد بخش File Manager شوید، سپس وارد دایرکتوری روت هاست خود شده و فایل کانفیگ وردپرس با نام wp-config.php را باز کرده و به دنبال عبارت WP_DEBUG بگردید.
فایل کانفیگ وردپرس یکی از مهم*ترین و قابل*توجه*ترین فایل*های وردپرس است که هکرها برای نفوذ به وب*سایت از آن استفاده می*کنند و با به دست آوردن اطلاعات دیتابیس سایت شما به پایگاه داده سایتتان نفوذ کرده و سایت شما را هک می*کنند.
توصیه می*کنیم حتماً آموزش افزایش امنیت وردپرس که در وب*سایت برای شما قرار دادیم را مطالعه کنید تا از بروز مشکلات امنیتی در وب*سایت خود جلوگیری کرده باشید.

خوب ادامه آموزش رو پی بگیریم، با این جستجو به خط زیر می*رسید که توسط آن می*توانید قابلیت دیباگ را روی وردپرس خود فعال کنید، به صورت پیش*فرض مقدار آن برابر false بوده و غیرفعال است.

define('WP_DEBUG',false);
شما هم باید بعد از رفع خطاهای وردپرس این قابلیت را غیرفعال کنید تا در صورت بروز مشکل چهره وب*سایت شما را دچار مشکل نکند.
فعال*سازی آن با قرار دادن مقدار true به جای false ممکن خواهد بود و با فعال*سازی آن خطاها و همچنین warning های وردپرس برای شما نمایش داده خواهند شد.

منبع: [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]