متخصص ارتودنسی تهران

متخصص ارتودنسی کیست؟

ارتودنتیست

همان*طور که می*دانید به مرتب نمودن دندان*های به*هم*ریخته و برطرف نمودن اختلالات دهانی و ناهنجاری*های فکی، ارتودنسی گفته می*شود. هدف اصلی از درمان ارتودنسی، ایجاد لبخند دل*چسب و زیبا و مرتفع نمودن اختلالاتی هم چون: مشکلات تنفسی، بلعی و… می*باشد. داشتن لبخند زیبا، تصویری دل*نشین از شما در ذهن مخاطب حک خواهد نمود. در این مقاله سعی نموده*ایم اطلاعات مفیدی در مورد وجه تمایز دندان*پزشک و متخصص ارتودنسی در اختیارتان قرار دهیم. اگر تمایل دارید که با وظایف ارتودنسیت بیشتر آشنا شوید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

متخصص ارتودنسی چه دوره*هایی را سپری می*نماید؟

متخصصین ارتودنسی یا ارتودنسیت ها پس از گذراندن دوره*ای 6 ساله، مدرک دندان*پزشکی عمومی اخذ خواهند نمود و پس*ازآن به*منظور کسب تخصص درزمینه ارتودنسی، دوره*ای 3 الی 4 ساله را طی می*کنند. این افراد پس از ارائه یک پایان*نامه تحقیقاتی با موضوع ارتودنسی، به*عنوان یک متخصص ارتودنسی شناخته می*شوند و پس*ازآن قادر هستند به*منظور درمان ناهنجاری*های دهان، دندان و فک اقدام نمایند. یک ارتودنسیت مجرب موظف است به*منظور ارتقاء دانش خود، هرچند سال یک*مرتبه تکنیک*های جدید این عرصه را فراگیرد و دوره*هایی را با عنوان بازآموزی حرفه*ای بگذراند. به عبارتی، می*توان گفت: متخصصین ارتودنسی، دندان*پزشکانی هستند که تخصصی بیش از جراحی عمومی دارند.

توجه مهم: کلیه متقاضیانی که قصد انجام ارتودنسی دارند، باید به این نکته توجه فرمایند که در زمان مراجعه به پزشک، به*عنوان “متخصص ارتودنسی” بر سر در مطب دندان*پزشکی توجه فرمایند. این نکته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برخی از افراد ترجیح می*دهند ارتودنسی دندان خود را به دندان*پزشک عمومی بسپارند. پایین*تر بودن هزینه ارتودنسی دندان*پزشکان عمومی، اصلی*ترین عامل این تمایل به*حساب می*آید؛ اما باید به این نکته توجه داشت که در صورت درمان نادرست ارتودنسی توسط دندان*پزشک عمومی، دوره درمان در بیمار به میزان چشم*گیری افزایش می*باید. بر طبق آمار کسب*شده بسیاری از افرادی که برای درمان ناهنجاری*های دهان و دندان به دندان*پزشک مراجعه کرده*اند، نه*تنها مشکلشان رفع نشده است بلکه با ناهنجاری*های جدیدی روبه*رو شده*اند. لذا به*منظور جلوگیری از وقوع احتمالات و رسیدن به*تناسب و زیبایی میان اجزای صورت و داشتن خنده*ای زیبا، دندان*های خود را به یک متخصص ارتودنسی بسپارید!

به*منظور تشخیص درست دندان*پزشک از [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] ، کلیدواژه: “متخصص ارتودنسی” را بر سر درب مطب دندان*پزشک جستجو نمایید و از مراجعه به مطب به دندان*پزشکانی که بر تابلوی دندان*پزشکی خود، عناوینی هم چون: ارتودنسی و زیبایی را درج نموده*اند، پرهیز نمایند. چنین دندان*پزشکانی، تخصص آکادمیکی درزمینه ارتودنسی ندارند.