مایکروویو یا تندپز و یا به شکل واژه همگانی* شده مایکروفر یکی از مهمترین اختراع*های بزرگ قرن بیستم است. میلیون*ها نفر در سراسر دنیا این وسیله را دارند و هر روز از آن استفاده می*کنند. امروزه با توجه به مدرنیزه شدن ، لوازم خانگی هم از این قاعده مستثنی نبوده بطوریکه ماکروفرها ، ماکروویوها ، اون ، توستر و سرخ کن برقی نمونه بارز این مدرنیته شدن زندگی بشر و باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شده است. واردکنندگان و فروشندگان جهت تضمین کیفیت کالا در صدد تعمیرات و خدمات پس از فروش این لوازم هستند. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشانگر آنست که استفاده از این نوع انرژی، ضمن اینکه آلودگی محیط زیست رابطور چشمگیری کاهش می*دهد فرآیندها را تسریع نموده و در کاهش هزینه*های انرژی نیز مؤثر است.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] شامل عیب یابی مدار مایکروفر و تعمیرات مکانیک دستگاه میباشد. استاد و تعمیرکار لوازم خانگی کامتک با تجربه ۷ ساله در تعمیرات این لوازم برقی خانگی این دوره ها را بصورت کاربردی و عملی برای همکاران و افراد مبتدی برگزار میکند.

دوره آموزش تعمیرات ماکروفر در کامتک

شناخت مدل های مختلف ماکروفرهای قدیمی و تکنولوژی های جدید
نحوه عملکرد و اجزای داخلی ماکروفر ها
آموزش تعمیر تخصصی اشعه لیزرسولاردام ماکروویو
آموزش تعمیر تخصصی ونصب چراغ داخل هالوژن سولاردام ماکروویو
آموزش تعمیر تخصصی کانوکشن سولاردام ماکروویو
آموزش تعمیر برد پنل سولاردام ماکروویو (ماکروفر)
آموزش تعمیر نصب المنت داخلی سولاردام ماکروویو
آموزش تعمیر مگنترون وقطعات های ولتاژ ماکروویوسولاردام
طریقه تعویض و تعمیر فن داخلی ماکروویو ، ماکروفر ، سولاردام
توضیحات دوره آموزش ماکروفر

دوره آموزش ماکروفر بصورت خصوصی برگزار میشود.
کارآموزان دوره الکترونیک را بگذرانند.
مدت زمان آموزش دوره ماکرو یک هفته هر روز می باشد.
بعد از دوره کارآموز تا یک ماه گارانتی آموزشگاه می باشد.
در طول دوره ماکرو خراب میتوانید جهت آموزش و تعمیر همراه بیاورید.
آموزش تعمیر مایکروفرآموزش تعمیر ماکرو فرتعمیرات مایکروفر
پاورقــی صفحه از دوره آموزش تعمیرات مایکروفر در کلاس
مــزایای ماکروفر

استفاده از مایکروفر برای پخت غذا در حفظ ویژگی*های مغذی مواد غذایی موثر است. مواد معدنی و ویتامین*ها در این روش پخت نسبت به دیگر روش*های پخت و پز بیشتر حفظ می*شوند چون در پخت با ماکروفر زمان کوتاه تری صرف گرما دیدن ماده غذایی می*شود، پخت وپز در فضای بسته صورت می*گیرد و آب یا لازم نیست یا به مقدار خیلی کم صرف می*شود. همان طور که می*دانید آب زیاد، گرما دیدن سطح و پخت بیش از حد، مواد مغذی غذا را از بین می*برد.
مایکروفر برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات مطلوب است که در عرض چند دقیقه انجام می*شود و یکی از ایمن ترین روش*های یخ زدایی است. مزیت دیگر پخت با مایکروفر حفظ عطر طبیعی غذاست که باعث می*شود نمک یا شکر بیش از مقدار لازم به غذا افزوده نشو د. مایکروفر غذا را با رطوبت خودش می*پزد بنابراین لازم نیست چربی اضافی یعنی کره یا روغن به آن افزوده شود. در آموزش تعمیر مایکروفر بخش های مکانیک دستگاه و مادون آن توضیح داده میشود.
معایب ماکروفر

طبخ غذا در فرهای مایکروویو کوتاه است و میکروب*هایی که احتمالا در غذا وجود داشته کشته نمی*شوند و برای سلامتی می*تواند مضر باشد. طبق نظر مخالفان با استفاده از مایکرویو، امواج این دستگاه علاوه بر ضایعات موادغذایی، ممکن است به افراد نیز برخورد کرده و موجب ضایعاتی در بدن آنها شود. امواج کوتاه مایکروویو باعث پاره شدن و از هم پاشیدگی ذرات تشکیل*دهنده مواد غذایی می*شوند و ممکن است این مولکولهای تغییرشکل یافته، توسط بدن انسان ناشناخته بوده و در متابولیسم بدن شرکت نکنند، که این می*تواند عاملی برای ایجاد سرطانهای مختلف باشد.