چنانچه بخواهید به سرور راه دور خود متصل شوید باید خاصیت ریموت کردن را با [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] اکتیو کنید، در این آموزش با فعال سازی ریموت دسکتاپ ویندوز سرور ۲۰۱۲ آشنا خواهید شد تا بتوانید، به صورت دسترسی ریموت از راه دور می*توانید از تمامی امکانات یک ویندوز به صورت گرافیکی استفاده کنید.

ویندوز سرور نسخه*ای از خانواده ویندوز می*باشد که به منظور نصب بر روی سرورها تهیه و ارائه شده است، در مقایسه با ویندوزهای نسخه*ی دسکتاپ استیبل تر بوده و امکان کرش آن به مراتب کمتر است و از سخت افزارهای قدرتمند سرور با مقادیر بالای رم و سی پیو پشتیبانی می*کند.
چنانچه از مجازی سازها بر روی سرور اختصاصی خود استفاده می*کنید و به راحتی می*توانید با فعال کردن remote desktop نمایش دسکتاپ ویندوز سرور را از داخل مجازی ساز داشته باشید و مراحل را پیگیری نمایید و چنانچه سرور شما در بستر شبکه داخلی است و دسترسی به مانیتور سرور رو دارید به صورت فیزیکی به راحتی می*توانید مراحل را انجام دهید.
قدم*به*قدم فعال سازی ریموت دسکتاپ (فعال کردن remote desktop)

۱ – ابتدا در محیط ویندوز بر روی منوی استارت کلیک کنید و در صفحه*ی باز شده بر روی This PC کلیک راست کنید.

۲ – حال بر روی Properties کلیک کنید، در پنجره*ی باز شده بر روی Remote settings کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات ریموت دسکتاپ شوید.
۳ – در پنجره*ی جدید باز شده در سربرگ Remote گزینه Allow remote connections to this computer را فعال کنید و در انتها بر روی Apply و بعد Ok کلیک کنید.

به همین راحتی امکان فعال سازی ریموت دسکتاپ ویندوز سرور را انجام دادید و از این به بعد خواهید توانست با ابزار Remote Desktop Connection در سیستم شخصی خود و با داشتن اطلاعات IP و یوزر و پسورد به سرور خود لاگین کنید همچنین می*توانید از آموزش وصل شدن به سرور مجازی ویندوز استفاده کنید. پورت پیش فرض سرویس Remote Desktop برابر ۳۳۸۹ هستش که توصیه می کنیم جهت جلوگیری از هک شدن سرور و انجام عملیات کرک بر روی سرورتان پورت دیفالت آن را تغییر دهید.

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]