[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی آیلتس (IELTS) آزمونی است که زبان آموزان در آن شرکت میکنند تا تسلط خود را بر زبان انگلیسی به منظور یافتن کار یا ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نشان دهند.
آموزش آیلتس را در پارمان به صورت تضمینی و تخصصی فرا بگیرید .
ü این آزمون در دو نوع مختلف General و Academic برگزار می شود.
• نوع آزمون تخصصی (Academic) توانایی زبان انگلیسی داوطلبانی را می سنجد که قصد دارند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی به بالا در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه دهند. یکی از مهمترین شروط پذیرفته شدن در این دانشگاه ها اکتساب سطحی قابل قبول از نمره (معدل 7) در این امتحان می باشد.
• نوع آزمون عمومی (General) معلومات داوطلبان را در سطحی وسیعتر و در بستری علمی – اجتماعی می سنجد و ویژه افرادی است که قصد مهاجرت به کشور های دیگر را دارند
• آشنایی با بخش*های مختلف آزمون آیلتس IELTS
در آزمون*های آیلتس چهار مهارت اصلی گفتاری (15 دقیقه)، شنیداری(45 دقیقه)، درک مطلب (60 دقیقه) و نوشتاری(60 دقیقه) در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می*گیرد.
بخش شنیداری و گفتاریِ آزمونِ IELTS در هر دو گونه*ی آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان بوده، ولی بخش مربوط به دو مهارت دیگر، یعنی مهارت*های خواندنی و نوشتاری برای دو گونه*ی آزمون آکادمیک و عمومی متفاوت است.
نمره*ی قبولی
آزمون IELTS به خودیِ خود هیچ حد نصابی برای قبولی ندارد، بلکه مؤسسات و دانشگاه*ها و مراکز علمیِ مختلف حد نصاب تعریف شده*ی خود را دارند. اما به طور کلی 9 نمره (Band) در نظر گرفته شده است که در این میان دارنده*ی نمره*ی 9 عالی، نمره*ی 7 خوب، نمره*ی 5 متوسط و نمره*ی 3 یا کمتر از آن ضعیف محسوب می*شود.