F# در شرکت مایکروسافت به وفور مورد استفاده است هم در MSR و هم در کل شرکت. رالف هربریش که یکی از مدیران دوگانه گروه بازی های مایکروافت و متخصص آموزش ماشینیست به استفاده فزاینده از F# اشاره میکند :
"اولین برنامه کاربردی برای فرستادن 110 گیگابایت از طریق 11.000 فایل متنی در بیش از 300 دایرکتوری و وارد کردن آنها در بانک داده ای بود.
کل برنامه 90 خط بود که شامل توضیحات نیز میشد و در کمتر از 18 ساعت توانست اطلاعات مربوطه را در محیط SQL بگنجاند یعنی 10.000 خط برنامه متنی در هر ثانیه مورد پردازش قرار گرفت.
همچنین توجه کنید که منکد را بهینه نکردم بلکه برنامه را بصورت کاملا عادی نوشتم. این [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] بسیار قابل توجه بود زیرا من انتظار داشتم نوشتن و اجرای برنامه حداقل یک هفته کار ببرد.
دومین برنامه ، برنامه پردازش میلیونها Feedback مشتریان بود، ما روابط مدلی زیادی را توسعه دادیم ومن آنها را داخل برنامه F# تایپ کردم همچنین داده های مربوط به پایگاه داده ای SQL را داخل آن فراخوانی کردم و نتایج را در فایل داده ای MatLab ذخیره کردم. مقدار این برنامه در F# صد خط بود که توضیحات را نیز شامل میشد.
باز هم با اجرای این برنامه من تحت تاثیر قرار گرفتم زیرا پردازش میلیونها مورد دادها 10 دقیقه و در یک [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] عادی زمان برد.این برنامه را با C#از فعالیتهای قبلی ام داشتم که حدود 1000 خط طول داشت واصلا سریعتر ازاین برنامه نبود.کل کار از توسعه مدل روابط با اجرا و دیدن نتایج دو روز زمان برد." استفده از F# تنها در مایکروسافت رایج نیست و در خارج از آن نیز کاربردهایی دارد و یه سرعت در حال افزایش است.

جود او کلی ، برنامه نویس شرکت Derivative One که یک شرکت تولید نرم افزارهای شبیه ساز مالی میباشد در [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به این [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] که چرا این شرکت از F# در محصولاتش استفاده میکند ؟ میگوید :
"ما مدلهای مالی خود را در C# و F# مورد مقایسه قرار دادیم و مشاهده کردیم که عملکرد یکسان است اما از F# بیشتر خوشمان آمد زیرا روش خلاصه تری دارد. یکی از مشکلات ما با F# نبود اطلاعات در مورد این زبان بود وبه نظر ما کتابی که هم اکنون توسط دون سیم برای آموزش F# ارائه شده میتواند کمک خوبی در این مورد باشد."

تنها کتاب موجود
هدف این کتاببه صورت عمده برنامه نویسان حرفه ای IT هستند که میخواهند سریعا با F# آشنا شوند. هرگونه تجربه ای که شما در زمینه برنامه نویسی به هر زبانی داشته باشید میتواند در یادگیری این زبان به شما کمک کند حتی در صورتیکه بطور کلی تازه کار باشید و هیچ زبان برنامه نویسی را قبل از F# کار نکرده باشید میتوانید F# را به عنوان اولین تجربه خود انتخاب کنید و این کتاب در این زمینه هم کمک خواهد بود. البته با وجود اینکه این کتاب سعی ندارد برنامه نویسی را به صورت پله پله آموزش دهد تمام حوزه های مهم F# را مورد اشاره قرار داده.