ساخت و فروش پلاگین


اگر شما قبلا از وردپرس استفاده کرده اید، باید از یک چیز مطلع باشید – شما نمیتوانید بدون استفاده از حداقل دو – سه پلاگین، سایت خود را مدیریت کنید. بسیاری از افراد برای اضافه کردن ویژگی های جدید به سایت وردپرسی خود از پلاگین ها استفاده می کنند. هزاران پلاگین در دایرکتوری وردپرس قرار دارد که برخی از آنها کاملا رایگان و برخی دیگر پولی هستند. اگر شما راه حلی برای یک مشکل پیدا کنید و یک پلاگین برای آن درست کنید (که مخاطب شما تمایل به خرید آن را داشته باشد) هیچ چیزی وجود نخواهد داشت تا شما را از کسب درامد عظیمی که از این راه بدست می آید منع کند. می توانید خودتان با رفتن به سایت های ایرانی فروش پلاگین، درامد تقریبی آن را برای یک پلاگین پیدا کنید. به طور مثال من با مراجعه به یک سایت فروش پلاگین و قالب وردپرس ایرانی متوجه شدم پلاگینی با قیمت ۳۷ هزار تومان، ۴۰۶ فروش داشته است یعنی درامد شخص از ساخت تنها یک پلاگین ۱۵,۰۲۲,۰۰۰ تومان بوده است.

اگر می خواهید از طریق فروش پلاگین های وردپرس درامد کسب کنید باید مطمئین شوید که آن را برای یک نیاز خاص طراحی می کنید. مراجعه به سایت های ایرانی اطلاعات خوبی به شما می دهند که به وسیله آن می توانید کار خود را شروع کنید.

آموزش پلاگین نویسی

ساخت و ترجمه قالب های وردپرس

آیا شما طراح یا توسعه دهنده وب هستید؟ اگر جواب مثبت است، می توانید با توسعه قالب های وردپرس کسب درامد کنید. حتما لازم نیست که یک طراح کلاس بالا یا کدر حرفه ای باشید تا بتوانید یک قالب وردپرس زیبا طراحی کنید، اما قطعا باید بدانید که برای مخاطب خود چه چیزی می خواهید طراحی کنید. شرکت های زیادی وجود دارند که قالب های منحصربه فردی برای سایت های وردپرسی طراحی می کنند. بار دیگر اگر مراجعه ای به سایتهای ایرانی داشته باشید متوجه می شوید که هزینه طراحی قالب وردپرس از پایه، بین ۵۰۰ تا چندمیلیون متغیر است (بسته به کیفیت قالب) و برای قالب هایی که ترجمه شده هستند و در سایت هایی مثل مانسترتمپلت، راست چین و .. توسط افراد گذاشته می شوند قیمت ها بین ۴۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است که با محبوب شدن قالب و افزایش میزان دانلود، این درآمد هم به ازای هر قالب میلیونی می شود.

ارائه خدمات مربوط به مشاوره

یکی از آسان ترین راه ها برای کسب درامد از وردپرس ارائه خدمات مشاوره ای است. اگر وردپرس کار حرفه ای باشید این کار برای شما مثل آب خوردن است. به طور مثال می توانید طراحی های سفارشی برای مشتریان انجام دهید، به کاربران آموزش وردپرس مقدماتی و پیشرفته بدهید و …

اگر میخواهید از این روش کسب درامد کنید باید رزومه داشته باشید. یکی از روش های ایجاد نمونه کار و روزمه قوی، ارائه خدمات مشاوره ای به طور رایگان برای بلاگرهای تاپ وردپرس است. سپس از آنها بخواهید در مورد کار مشاوره ای شما بازخورد بدهند و اگر از کار شما راضی بودند خدمات شما را در وبلاگشان به صورت یک نقد و بررسی قرار دهند. این می توانید فروش آنلاین شما را بشدت افزایش دهد.

خدمات راه اندازی سایت

آیا شما یک وردپرس کار آماتور هستید که گه گداری چند پست می گذارد و زیاد با مهارت های مختلف وردپرس آشنایی ندارد؟ اگر جواب مثبت است، خدمات راه اندازی سایت وردپرسی بهترین گزینه برای شما است. می دانید چه تعداد از مردم دوست دارند وبسایت وردپرسی داشته باشند اما دانش فنی لازم را ندارند؟ تعداد این افراد کم نیست. کار شما به عنوان فردی که خدمات راه اندازی سایت انجام می دهد شامل نصب وردپرس، آپلود کردن یک قالب، اضافه کردن پلاگین های توصیه شده و .. می باشد. برای گرفتن مشتری از این راه، در سایت خود یک صفحه با عنوان خدمات راه اندازی سایت ایجاد کنید. تعدادی مشتری جذب کنید(مثلا از طریق گذاشتن بنر در سایتتان، یا وبلاگ نویسی به صورت مهمان، یا استفاده از شبکه های اجتماعی). اگر مردم از پیشنهاد شما استقبال کنند، با شما تماس می گیرند. اما بسیاری از بلاگر های تازه کار، شاید نخواهند پولی بدهند. می توانید به طور رایگان خدمات راه اندازی سایت را انجام دهید و در عوض از آنها بخواهید در بخش های مختلف سایتشان، نام و کار شما را ذکر کنند(یا کارهایی از این قبیل).


سرویس محتوا نویسی


یک راه دیگر کسب درامد از وردپرس ارائه خدمات محتوا نویسی است. اگر شما مهارت نوشتاری خوبی دارید اقدام به ارائه این سرویس کنید. می توانید به وب سایت های مورد علاقه تان رفته و پیشنهاد همکاری به آنها بدهید. با این کار نه تنها از سایت های تاپ بک لینک می گیرید بلکه می توانید بابت محتوا نویسی نیز پولی دریافت کنید.

نتیجه گیری
کسب درامد از وردپرس کار زیاد دشواری نیست، ولی نیازمند تلاش و ممارست و صرف زمان مناسب است. امیدواریم با استفاده از مطالب امروز، انگیره ای برای کسب درامد از وردپرس در شما ایجاد شده باشد و شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کرده باشد.