رفع مشکل عدم نمایش نقشه گوگل در وردپرس
سلام و عرض ادب خدمت شما کاربران و همراهان ملت وب
پیرو پیام های و تیکت های شما مبنی برخطایی که امروزه بسیاری از کاربران گوگل مپ دچار شده اند بر آن شدیم تا آموزشی برای رفع این خطا آماده و خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. پس در ادامه [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]همراه باشید

Oops! Something went wrong.

This page didn’t load Google Maps correctly. See the JavaScript console for technical details

در این آموزش از ملت وب در خدمت شما هستیم با آموزش رفع خطای عدم نمایش نقشه گوگل در وردپرس. همانطور که شاید مطلع باشید. گوگل در تاریخ ۲ تیرماه ۹۵ سیاست کاری خود را در ارائه سرویس های جدید به کابران خود تغییر داده است که از این تاریخ به بعد نمایش نقشه گوگل در سایت های وردپرس یا سایر سایت ها ملزم به دریافت api key یا کلید api از گوگل هستند. برای این کاربر باید به وب سایت گوگل مراجعه کنیم و کلید مجوز مربوطه را از گوگل دریافت کنیم و به وب سایت خود اعمال کنیم. حال اعمال این کد به سایت به سه روش خود قالب کد و افزونه میسر است و ما در ادامه هر سه روش را به شما آموزش خواهیم داد.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
آموزش دریافت api key از وب سایت گوگل:

همانطور که در بالا گفته شد ، جهت نمایش نقشه و حل مشکل موجود نیاز است که کد مجوز مربوطه را گوگل دریافت کنیم. برای دریافت این کد کافیست با استفاده از این لینک مطابق تصویر زیر ، ابتدا پروژه مورد نظر را انتخاب کرده و روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید تا به مرحله دریافت کلید api هدایت شوید:

نکته : برای وارد شدن به این لینک احتمالا به نرم افزار های گ-ذ-ر از تح-ریم نیاز داشته باشید.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
در صفحه جدید شما ، در قسمت Which API are you using؟ همان مورد پیشفرض را قرار داده و روی Google Maps JavaScript API تنظیم کرده و هدف اصلی دریافت کلید api را مشخص کنید. پس از آن روی دکمه آبی رنگ What credentials do I need? کلیک کنید و کلید مجوز مربوطه را دریافت کنید. مانند تصویر زیر:

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
حال شما کلید api را دریافت کرده اید و تنها اعمال کردن آن به سایت با 3 روش میسر است:

1. استفاده از تنظیمات قالب : در تنظیمات قالب هایی که از گوگل مپ استفاده میکنند اغلب فیلدی برای دریافت api گوگل مپ تعبیه میکنند که در این صورت کار شما راحت بوده و کافیست کد دریافتی را در این فیلد جایگذاری و ذخیره کنید. در غیر اینصورت از روش های بعدی استفاده کنید.

2- آموزش اعمال api key گوگل به وردپرس بصورت کد:

برای این کار کافیه کد زیر را به فایل header.php سایت خودتون اضافه کنید:
کد PHP:
script src=//maps.googleapis.com/maps/api/js?key= AIzaSyAH0DXSg8k44_2J2-xG5EvnlAwRQ9QuvCk ” async=”” defer=”defer” type=”text/javascript”> 
در قسمت key= AIzaSyAH0DXSg8k44_2J2-xG5EvnlAwRQ9QuvCk شما باید api key خود را با در بالا جایگزین کنید.

3- آموزش اعمال api key از طریق افزونه:

برای این کار کافیست ، افزونه API KEY for Google Maps را از زیر دریافت کنید و سپس مانند سایر افزونه ها ، نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی افزونه مذکور به زیر مجموعه قسمت تنظیمات / Google API KEY اضافه میشود که باید روی آن کلیک کنید و در قسمت Enter Google Maps API KEY کلید دریافتی را وارد کنید.
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
تبریک میگوییم… حال اگر نقشه سایت خود را مشاهده کنید خواهید دید که مشکل مربوطه برطرف شده است.

امیدوارم این آموزش براتون مفید بوده باشه در صورت برجا بودن مشکل درصورتی که قالب را از سایت ما دانلود کرده اید از بخش پشتیبانی و تیکت با ما در تماس باشید. [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]