در اولین گام شما باید از اهمیت سئو آگاه باشید و سپس به عواملی که باعث تقویت سئوی سایت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]می شود، بپردازید. امروزه با پیشرفت سئو، دیگر داشتن یک سایت پشتیبان برای لینک سازی کافی نیست و شما باید زیر ساخت های آن را از درون و بیرون تقویت کنید. منظور مان همان بهینه سازی سئوی داخلی و سئوی خارجی است.

در کل به هر اقدامی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم که برای بهبود و ارتقا رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل صورت می گیرد، سئو یا بهینه سازی سایت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]برای موتورهای جستجو نام دارد. انجام دادن سئو به سایت تان کمک می کند که با کلمات کلیدی که با محتوای سایت مرتبط هستند، در رتبه های بالای جستجو قرار بگیرند تا کاربران بتوانند سایت تان را مشاهده کنند.

در سئو، لینک بیلدینگ یکی از عوامل موثر در بهینه سازی سایت است. البته عوامل بسیاری در سئو و رتبه بندی سایت[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] دخیل هستند که امیدواریم در آینده بتوانیم در[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] به آنها بیشتر بپردازیم. اما در این مقاله سعی داریم تنها بر روی مفهوم لینک بیلدینگ تمرکز کنیم و اهمیت آن در سئو را بررسی کنیم.

لینک بیلدینگ چیست؟

اتفاق و عملیاتی که سبب می شود لینک سایت شما در سایر وب سایتها قرار گیرد را به اصطلاح لینک بیلدینگ یا می گویند. در واقع لینک بیلدینگ به فرایندی گفته می شود که با ایجاد شبکه ای از بک لینکها، باعث افزایش پیج رنک و بالار رفتن سایت در نتایج جستجو می شود. موتورهای جستجو هر بک لینک را به عنوان یک رای در نظر می گیرند و هرچه تعداد این آرا بیشتر باشد ارزش [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] بالاتر می رود.

کاملا باید در ساخت و ایجاد این لینک ها دقت کرد . ساخت بک لینک هایی که به هیچ عنوان معتبر نیستند از اعتبار وب سایت شما هم کم خواهد کرد همچنین ابدانید که قرار گرفتن لینک شما در متن سایر وب سایت ها تاثیر بیشتری روی سئو دارد . سایتهایی که پیج رنک بالاتری دارند و[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]با سایت شما مرتبط هستند را انتخاب کنید هم راستا بودن و هم جهت بودن به سایت شما اعتبار میبخشد. در بک لینک گرفتن از سایتهای اسپمر و مشکوک خودداری کنید . این را بدانید که خرید بک لینک بسیار مفید است اما نه از هر سایتی ، این کار را باید به عهده متخصص سئو گذارید .

انواع روش های لینک بیلدینگ

شما میتوانید از بک لینک در سایت خودتان استفاده کنید ، به این صورت که.شما در وبسایت خود به کلمات کلیدی و پست های قدیمی خود لینک بدهید.برای مثال اگر وبسایت سئو دارید در مطالب خود به کلمه سئو مرتبا لینک دهید فقط مراقب باشید که بیش از حد این کار را انجام ندهید در همه امور سئو و بهینه سازی حد اعتدال را رعایت کنید.نکاتی برای ساخت بک لینک های خوب وجود دارد که در مقالات قبل به آن اشاره شده است و میتوانید آن را مطالعه فرمایید .

نحوه دریافت بک لینک رایگان

باید فعالیت و محتوایی داشته باشید تا کاربران با میل خود بدون دریافت هزینه ایی لینک شما را منتشر کنند اما باید حتما یکی از صفحات وب سایت شما برای آن ها ارزشمند باشد مانند خبری مفید ، مقاله ایی کاربردی و ...

به عنوان مثال:
◦قراردادن مقالات[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] و اخبار مفید و ارزشمند
◦طراحی ابزار و امکانات کاربردی مانند ابزار جستجوی دامنه , اختلاف وزن و قد،[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]و ...
◦ارائه خدمات سودمند ترجمه، مشاوره و آموزش آنلاین

باعث افزایش تعداد بک لینکهای رایگان می شود.

در صورتیکه وب سایت شما به سایر کاربران کمک کند و نیازهای آنها را براورده کند، بسیاری از آنها نیز با قراردادن لینک سایت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] در سایت ها و پیج های خود باعث افزایش اعتبار برند شما در اینترنت می شوند. در نظر داشته باشید که تولید محتوای مناسب و مفید برای کاربران باعث خواهد شد که افراد بیشتری به وب سایت شما علاقمند شوند و همین موضوع باعث می شود که لینک های بیرونی بیشتری به [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] شما ارجاع داده شود. بنابراین تولید محتوا یکی از اصول مهم ایجاد لینک در سئو هست.