تاخیر انداختن در فید RSS شما می تواند شما را در مقابل خطر انتشار تصادفی یک پست ناخواسته در فید و همچنین کپی کاران مطالب سایت شما حفظ کند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد تا چگونه کاری کنید تا پست ها با تاخیر در فید RSS وردپرس به نمایش گذاشته شوند.

چرا فید ها را در وردپرس به تاخیر بیاندازیم؟

بعضی از اوقات ممکن است پست شما یک غلط املایی یا دستور زبانی داشته باشد. این غلط در پست شما منتشر می شود و در فید مشترکان فید RSS شما نیز منتشر می شود. اگر شما مشترک ایمیلی برای وبلاگ وردپرس خود نیز داشته باشید نیز این پست ها با غلط هایشان برایشان ایمیل می شود.

با اضافه کردن یک تاخیر زمانی در فید RSS و خود سایت شما، شما یک زمان کوچک در اختیار دارید تا مشکل را در سایت اصلی بیابید و آن را رفع کنید.

فید های RSS همچنین توسط وب سایت و ربات های کپی کننده دنبال می شود. آن ها از این فید استفاده می کنند تا مطالب شما را کپی کنند و به محض انتشار آنها را در سایت خود قرار دهند.

اگر شما سایت جدیدی با اعتبار کمی دارید، ممکن است این وب سایت های کپی کار شما را در نتایج جستجو شکست دهند.

با اضافه کردن تاخیر زمانی در انتشار مطلب در فید شما می توانید به موتورهای جستجو وقت کافی بدهید تا اول مطالب شما را در سایت خود شما پیدا کنند و فهرست کنند.

با گفتن این مسائل حال ببینیم که چگونه می توان در انتشار پست ها در فیدهای RSS تاخیر انداخت.

تاخیر انداختن پست ها در فید RSS وردپس

در این روش شما باید در وردپرس خود کد وارد نمایید. اگر با این کار آشنایی ندارید حتما به دستور العمل ها و راهنماهایی که برای این کار وجود دارد سر بزنید.

کد زیر را در فایل قالب functions.php وارد کنید.

۰۱ function publish_later_on_feed($where) {

۰۲

۰۳ global $wpdb;

۰۴

۰۵ if ( is_feed() ) {

۰۶ // timestamp in WP-format

۰۷ $now = gmdate(‘Y-m-d H:i:s’);

۰۸

۰۹ // value for wait; + device

۱۰ $wait = ’10’; // integer

۱۱

۱۲ // [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

۱۳ $device = ‘MINUTE’; //MINUTE, HOUR, DAY, WEEK, MONTH, YEAR

۱۴

۱۵ // add SQL-sytax to default $where

۱۶ $where .= ” AND TIMESTAMPDIFF($device, $wpdb->posts.post_date_gmt, ‘$now’) > $wait “;

۱۷ }

۱۸ return $where;

۱۹ }

۲۰

۲۱ add_filter(‘posts_where’, ‘publish_later_on_feed’);
این کد کنترل می کند که یک فید وردپرس درخواست شده است یا خیر. بعد از آن بین زمان حال و زمانی که شما می خواهید به عنوان تاخیر بین زمان حال و زمان انتشار پست در فید وجود داشته باشد را تنظیم می کند.

بعد از آن یک فاصله زمانی ایجاد می کند که به عبارت WHERE در کد بر می گردد. این کد تنها موقعی کار می کند که مقدار Where از زمان انتظار بیشتر باشد.

در این کد ما از ۱۰ دقیقه برای زمان تاخیر و یا $wait استفاده کردیم. با خیال راحت آن را به هر مقداری که می خواهید تغییر دهید. برای مثال ۶۰ برای یک ساعت و یا ۱۲۰ برای دو ساعت.

منبع :پایگاه دانش یزد سرور
[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]