به تازگی تصاویری از قابلیت جدید مایکروسافت – شبکه اجتماعی- بطور غیررسمی و مخفیانه منتشرشده است.
مدتی پیش شایعاتی منتشرشد که خبر از راه*اندازی شبکه*های اجتماعی در آینده نزدیک (در اوایل سال جاری) توسط مایکروسافت می*داد.
حالا این قابلیت جدید آماده*شده و به طور آزمایشی توسط تعدادی از کاربران مورد استفاده قرارگرفته است. مایکروسافت اعلام کرده است که نام این شبکه اجتماعی را "Socl" نام*گذاری کرده است.


یک نوار جستجو در بالای صفحه این سایت قرارداده شده است، که کار بروزرسانی را بررسی می*کند. همچنین نوار جستجو امکان جستجوی مطالب را در شبکه اجتماعی فراهم می*کند. توسط این ابزار می*توان فهمید که چه کسانی چه مطالبی را به اشتراک گذاشته و یا چه نظری داده*اند.

گزارش شده است که برچسب*زدن است در این سایت کمی بیش از حد معمول مشکل است تا جایی که اکثر کاربران توان جستجو برای مسائل عمومی مانند فیلم یا تکنولوژی را ندارند؛ اما مایکروسافت اظهار امیدواری کرده که این مشکل بزودی حل شود.


یکی از ویژگی*های واقعا بدیع و جدیدی که Socl به ارمغان می*آورد نمایش ویدئویی آن است که از این طریق همزمان چند نفر می*توانند با یکدیگر از طریق وب کم چت تصویری داشته باشند، و یا با هم به تماشای کلیپ*های یوتیوب بنشینند.

بدلیل اینکه این سایت به طور کامل از HTML5 ساخته شده است، استفاده از آن سریع و آسان خواهدکرد.


گفته*شده که ممکن است از زیرساخت*های اسکایپ است که مایکروسافت به تازگی آن را به دست آورده استفاده شود، اما مایکروسافت هیچ اشاره ای به این مطلب نکرده است.

Soclکه نتیجه گروه تحقیق "فیوز" مایکروسافت (Microsoft's FUSE) است، در حال برنامه*ریزی برای دعوت عمومی در آینده*ای نزدیک است.
در نهایت، به نظر می*رسد Soclیکی دیگر از بخش*های مبارزاتی مایکروسافت برای از پادرآوردن سایر رقبا است