اگر سایت خود را سئو کرده اید و حالا می خواهید از کیفیت سئو سایت خود با خبر شوید ما در این مقاله به برخی از نکات مهم در بررسی سئو سایت خواهیم پرداخت. سئو سایت [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] از یک سری استانداردها تبعیت می کند که بررسی سئو سایت یعنی بررسی تاثیر این پارامترها و استانداردها در بهینه سازی سایت شما برای این که سایت شما زودتر به صفحه اول گوگل برسد.

seo-mc-site-otimization-analysis

seo-mc-site-otimization-analysis
بررسی سئو سایت
اصول سئو سایت

برای بررسی سئو سایت ابتدا باید از اصول سئو سایت مطلع باشید تا بتوانید آن را روی سایت خود پیاده کنید. سئو سایت یا بهینه سازی سایت همانطور که می دانید به سری اقدامات درون سایتی و برون سایتی گفته اطلاق می شود که در نهایت باعث بهبود رنکینگ سایت شما و افزایش ترافیک و در نتیجه مطرح شدن شما می شود. سایتی مانند ویکی پدیا را در نظر بگیرید! در مورد هر موضوعی جستجو می کنید ای نسایت جز اولین گزینه ها ظاهر می شود. اما به راستی ویکی پدیا چرا اینقدر قوی سئو شده است؟
بررسی سئو سایت

همانطور که همیشه گفتیم اولین و مهمترین نکته در سئو سایت محتوا است. محتوای قوی، به روز شده، مرتبط و مناسب که به کاربر در راستای هدفش کمک کند باعث می شود تا ترافیک سایت شما بالا برود. در همین راستا باید مطالب سایت را نیز سئو کنید. در کنار فاکتورهای مهمی مثل بک لینک، محتوای گرافیکی و ویدیویی، کلمات کلیدی، متاتگ ها و غیره، باید به عمر سایت نیز توجه داشته باشید. عمر سایت به سایت شما اعتبار یم دهد. بنابراین اگر شما یک ماه است که سایت خو درا ساخته اید، انتظار نداشته باشید در صفحه اول گوگل بیاید. صبر کنید تا گوگل شما را به رسمیت بشناسد. پروسه ایندکس کردن نیز معمولا چند روز یا چند هفته طول می کشد. در کنار این فاکتورهای درون سایتی و برون سایتی و روشهای مفید کلاه سفید سئو سایت می توانید از برخی سایت های مفید در راستای تحلیل و بررسی سئو سایت خود کمک بگیرید تا تکنیک های سئو سایت خود را آنالیز کنید.
SEO-analysis-mcseo

SEO-analysis-mcseo


سایت های بررسی سئو سایت

سایت های مهمی می توانند در راستای بررسی سئو سایت به شما کمک کنند. از جمله:

webpagetest.org

tools.pingdom.com

statescrop.com

whois.domaintools.com

alexa.com

با استفاده از این سایت ها می توانید از نقاط ضعف و قوت سئو سایت خود مطلع شوید و در راستای تقویت نقاط مثبت و حذف نقاط منفی قدم بردارید.
ابزارهای بررسی سئو سایت

ابزار webmaster tools گوگل نیز برای بررسی کلمات کلیدی به شما کمک می کند. ابزار disavow به شما اطلاع می دهد که آیا سایت شما توسط گوگل پنالتی شده یا خیر. ممکن است از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کرده باشید و در این صورت وب سایت شما زا نتایج جستجو حذف می شود. برای اطلاع از این موضوع از ابزار ذکر شده استفاده کنید. گاهی نیز سئو سایت شما به علت سرعت پایین سایت شما دچار مشکل می شود که در این صورت می توانید از ابزار pagespeed insights استفاده کنید تا ببینید چرا سرعت لود شدن صفحات وبسایت شما پایین است.