بازاریابی محتوا واژه ایست که در بیشتر مقالات آموزشی سئو سایت و بهینه سازی سایت کاربرد می یابد و باید بیان نمود که در پروسه سئو سایت با تاثیرگذاری بسیار بالایی همراه می باشد. بسیاری از صاحبان سایت درصدد تولید محتوا برای سایت خود می باشند و این عقیده را دارند که این محتوا اثرگذاری در سئو سایت آنها خواهد داشت. اما حقیقت امر این است که محتوا تنها با لحاظ نمودن متریک ها و اصولی که با عنوان اصول سئو محتوا یاد می شود می تواند اثرگذاری در روند سئو سایت شما داشته باشد. بازاریابی محتوا واژه ایست که در با لحاظ نمودن متریک های سئو در محتوا کاربرد می یابد و جزو مراحل و اجزای سئو سایت قرار می گیرد. در ادامه به بیان مفهوم بازاریابی محتوا و نیز نقش آن در پروسه سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت.بازاریابی محتوا چیست؟
بازاریابی محتوا در معنای تولید محتوا در راستای هدف و مقصود خاص که همان سئو سایت است می باشد. هر محتوا و با هر تیتر و عنوانی نمی تواند اثرگذاری در سئو سایت شما داشته باشد. اما اگر تولید محتوای سایت خود را با عناوین انتخاب شده ایجاد نماییم به طور قطع نتیجه آن را در روند سئو سایت و بهینه سازی سایت خود مشاهده می نماییم. در واقع پارامتری که در بازاریابی محتوا لحاظ می گردد این می باشد که محتوا را در راستای کلمات کلیدی سایت خود تولید نماییم. فرض نمایید کلمه کلیدی سایت شما سئو سایت می باشد. در این صورت کلماتی که مرتبط با اصول سئو سایت هستند می توانند محتوای مناسب و مفیدی برای سایت شما باشند. پس در گام نخست باید به تولید محتوا در ارتباط با حوزه کسب وکاری خود بپردازید. اما این امر به همین جا ختم نمی شود زیرا که محتوا تا زمانی که مورد مطالعه کاربران قرار نگیرد نمی تواند اثرگذاری لازمه را داشته باشد. بدین منظور می ابیست محتوای خود را در شبکه های اجتماعی و نیز فروم های تخصصی در این زمینه به اشتراک گذارید و با لینک گذاری به محتوای خود افراد را به سمت محتوای خود هدایت نمایید.

نقش بازاریابی محتوا در سئو سایت
نقش بازاریابی محتوا در سئو سایت
نقش بازاریابی محتوا در سئو سایت
در پارگراف بالا به توضیحی از واژه بازاریابی محتوا و نیز عملکرد آن شد. اما این پروسه چگونه می تواند در سئو سایت شما اثرگذار باشد. تولید محتوا در راستای کلمه کلیدی شما موجب می شود که شما رنکینگی که به واسط تیتر و نیز عناوین مرتبط بدست آورید و این امر به مرور اثرگذاری در سئو سایت شما به واسط کلمه کلیدی اصلی خواهد داشت. همچنین لینک گذاری در شبکه های اجتماعی و نیز فروم ها موجب می شود که گوگل این موضوع را دریافت نماید که از محتوای شما در دیگر محیط ها نیز صحبت به عمل می آید و در نتیجه اعتبار مثبت را به محتوای شما خواهد بخشید. در واقع اگر بخواهیم در این جمله بیان نماییم باید بیان شود که بازاریابی محتوا از پارامترهای مهم و اصلی در پروسه سئو سایت می باشد.