سئو قالب سایت که در معنای در نظر گرفتن المان های سئو در قالب سایت و در زمان طراحی سایت معنا می یابد. همان طور که می دانید سرعت سایت یکی از المان های اثرگذار در سئو سایت و بهینه سازی سایت می باشد زیرا که اگر سایت شما زمان طولانی برای بارگذاری و لود نیاز داشته باشد در نتیجه کاربر تمایلی به ماندن و منتظر ماندن برای بارگذاری نشان نمی دهد و سایت شما را ترک می نمایند. اینها بیانگر اهمیت سرعت سایت و به ویژه کدنویسی که برای قالب سایت است می باشد. در ادامه به بیان نکاتی که در کدنویسی قالب سایت به منظور انجام پروسه سئو سایت باید در نظر گرفته شود خواهیم پرداخت.


اثر کدنویسی قالب سایت در سئو
نحوه کدنویسی قالب سایت و تعداد الحاقیات که بیانگر تعداد فایل های css و جاوا می باشد اثرگذاری بسیاری در سرعت سایت و در نتیجه سئو سایت خواهد داشت. اگر قالب سایت شما تعداد فایل های سی اس اس و جاوا بسیاری در کدنویسی خود داشته باشد در نتیجه به زمان بیشتری برای بارگذاری و لود نیاز دارد و این امر سرعت سایت شما را کاهش می دهد. وجود ایفکت های مختلف که در قالب سایت گنجانده می شود به واسط کدنویسی های css و جاوا ظاهر می گردند. فلذا امری که بدیهی است حداقل امکانات و ویژگی های لازمه را در قالب سایت خود بگنجانید تا بهبود در سرعت سایت و نیز اثرگذاری ان در سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را شاهد باشید. البته موضوع دیگری که مطرح می باشد این است که همواره جلب نظر کاربر را در نظر بگیرید. سادگی بیش از حد صفحه سایت شاید از دید کاربر جالب و حرفه ای به نظر نباشد و تمایلی به ماندن در سایت شما نشان ندهند و یا گرافیک ظاهری سایت زیبا نباشد. پس ابتدا نظر و سلیقه کاربر را ملاک قرار دهید و در کنار آن سرعت را نیز در نظر داشته باشید تا عملکردی خوبی را در سئو سایت خود به اجرا بگذارید.

اثر برنامه نویسی در سرعت و سئو سایت
اثر برنامه نویسی در سرعت و سئو سایت
Compress نمودن فایل در سئوسایت
روشی دیگر که برای بالا بردن سرعت سایت می توانید انجام دهید کمپرس compress نمودن فایل های js و css می باشد. نرم افزار و نیز سایت های آنلاینی می توانند این کمپرس نمودن فایل را برای شما انجام دهند که در نتیجه شما فایل خروجی را در حجم و سایز کمتری خواهید داشت و این کاهش حجم در سرعت سایت شما اثرگذار می باشد. همچنین اینکه در صورت امکان پذیر بودن فایل ها را یکی نمایید. بدین معنی که در صورت امکان پذیر بودن تمامی فایل های css را در یک فایل قرار دهید و یا همین امر برای فایل های js به انجام رسانید. که کار موجب می شود که به جای بارگذاری چندین فایل ، یک فایل را به صورت یکباره بارگذاری نماید و بهبودی در عملکرد و سرعت سایت شما منجر شود که از نظر سئو سایت نیز مطلوب می باشد.عدم استفاده از استایل داخلی در سئو سایت
فایل استایل که در فرمت .css است قابل استفاده در تمامی بخش ها و قسمت های دیگر از صفحه سایت شما خواهد بود و در واقع با قرار دادن کدها در فایل استایل خارجی .css می توانید در هرجا که بخواهید فراخوانی نمایید. اما اگر از استایل داخلی استفاده نمایید قطعه کدهای مورد نظر را برای هر بخش که می خواهید استفاده کنید باید تکرار نمایید و در واقع این تکرار بسیار کدها قالب سایت شما را سنگین تر می نماید و امری مطلوب در سئو سایت و بهینه سازی سایت شما نخواهد بود.