سلام دوست من اگر میخوای یه پروژه آی تی رو پیش ببری و مدیریت کنی این مطلب رو از دست نده
میخوام چند تا نکته مفید رو بهت بگم که میتونه مسیر موفقیتت رو توی تمام پروژه های پیش روت تضمین کنه ، شاید در حال حاضر در حال آموزش هستی و داری دانش در زمینه مورد علاقت کسب میکنی ولی خیلی زودتر از اونی که فکر کنی به تو پروژه پیشنهاد خواهد شد و باید به عنوان یه مدیر باید خیلی خوب از پس اون بر بیای تا رزومه خوبی واست باشه و بتونی به راحتی توی زمینه مورد علاقه ات رشد کنی .

اما مرحله اول :
حسابی قبل از کار فکر و آنالیز کن . یه ضرب المثل یا دستان هست که میگه اگر قرار باشه توی یک جنگل به ازای هر درختی که قطع میکنید به شما مثلا 10 $ بدن و شما فقط 1 ساعت وقت دارید 30 دقیقه از وقتت رو بذار برای اینکه تبرت رو تیز کنی !!! این واقعا مهم ، زیاد دیدم دوستانی رو که وقتی کاری بهشون پیشنهاد میشه میگن خوب از امروز کار کد نویسی و ... رو شروع میکنم اینطوری زودتر تموم میشه در صورتی که به هیچ وجه این نیست اول نیاز هست که شما مسیر رو واضح ببینی و تا آخر راه رو واسه خودت روشن کنی اول باید تمام نیاز های پروژه رو بررسی کنی و ببینی دقیقا آخر کار چه چیزی باید ایجاد کنی و حتما این مسئله رو با کارفرما پروژه مطرح کن تا اینکه نقطه پایان همونی باشه که شما میخوای باشه همون چیزی هست که کارفرما انتظار داره یا نه .


مرحله دوم :
مرحله برنامه ریزی و تهیه پلن خوب و حرفه ای . توی این مرحله با استفاده از لیست و هدفی که توی مرحله قبلی واسه خودت تعیین کردی باید دست به کار بشی و اصلاحا اسکچ های مورد نیاز رو برای پروژه ایجاد کنی مثلا در طراحی وب سایت لازمه که طرح تمام بخش های مختلف و کارایی های هر بخش رو واسه خودت تعیین کنی و افکارت رو روی کاغذ بیاری تا در زمان صرفه جویی بشه . من اگر جای شما باشم بعد از این مرحله هم به سراغ کارفرما میرم و یه جلسه باهاش میذارم و کل این پلن رو واسش توضیح میدم تا وقتی به سراغ پیاده سازی پروژه رفتم در انتها کمترین فاصله رو با نظر کارفرما داشته باشم .


مرحله سوم :
خوب دیگه کاملا مشخصه در آخر باید چه چیزی ایجاد کنیم و دگه از اینجا به بعد مراحل اجرایی پروژه شروع میشه و باید کار کد نویسی و برنامه نویسی رو شروع کنیم و با تمام تمرکز مراحل اجرایی رو که توی مرحله دوم مشخص کردیم رو یکی یکی انجام میدیم . 2 مرحله قبل باعث شد که سرعت این مرحله خیلی بره بالا و وسط راه به این فکر نیفتیم که آیا راهی که دارم میام درسته یا نه . اگر به نظر خوتون توی مرحله اجرایی ضعف داری و نیاز به به روز رسانی داری اصلا نگران نباشید توی وب سایت آکادمی آی تی به زودی تمام جنبه هایی که میتونه کمک شما بکنه تا به راحتی موارد مورد نیاز خودتو یاد بگیری قرار داده خواهد شد . برای کسب اطلاعات بیشتر ایمیلت رو توی سایت academy-it.ir همین الان ثبت کن . موفق و پیروز باشی.