لینک*های غیر نرمال از نظر گوگل لینک*هایی هستند که به منظور دستکاری و دخالت در رنگینگ سایت در نتیجه*های جستجوی گوگل انجام می*شوند، این لینک*ها هم شامل لینک*های ورودی هستند که به سایت شما می*آیند و هم شامل لینک*هایی خروجی هستند که از سایتتان به سایت*های دیگر می*روند. حالا دستکاری این لینک*های ورودی و خروجی احتمال دارد در کوتاه مدت بر رنگینگ سایت تاثیر بگذارند اما در دراز مدت توسط گوگل شناسایی می*شوند و منجر به پنالتی شدن سایت شما می*شوند. لینک*های غیرنرمال خلاق قانون*های گوگل است پس به گوگل هم حق بدهید که با این لینک*ها برخورد سختی داشته باشد.
نقش اصلی لینک بیلدینگ بهینه کردن رنگینگ سایت در نتیجه*های جستجوی گوگل می*باشد بنابراین دستکاری و دخالت در اینجا به چه معنی است؟ برای اینکه منظور گوگل از موارد دستکاری روشن شود در زیر مواردی که گوگل آن*ها را به عنوان دستکاری در طراحی سایت و بهینه سازی سایت می*داند را می*آوریم:


خرید و فروش لینک*ها
رد و بدل لینک بیش از اندازه،
لینک به سایت*های اسپمر،
ساخت سایت و صفحه*هایی که تنها برای دریافت لینک باشد
دریافت لینک از آگهی*های متنی
دریافت لینک از مقاله*های نا*مربوط با موضوع سایتتان
دریافت لینک از دایرکتوری*های با کیفیت پایین
بودن بیش از اندازه لینک*ها در هدر و فو*تر سایت
فرستادن اسپم وار پست و نظر در انجمن*ها در صورت وجود لینک در امضا
و موردهای تجربی که دربرگیرنده نمونه*های زیر است:
گرفتن لینک از سایت*های که بوسیله شرکت*های سئو تنها برای بک لینک ایجاد شده*اند
گرفتن لینک از سایت*های نامربوط به موضوع سایتتان
گرفتن لینک از شبکه*های وبلاگی
فرستادن بیش از اندازه نظرهای اسپم در سایر سایت*ها


در ادامه برای [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] دقت کنید که اگر هم بتوانید کلیه موارد بالا را به نحو احسن مراعات کنید.باز احتمال دارد گوگل برخی از لینک*هایتان را غیرنرمال بداند. اگر نوفالوو هم باشند باز احتمال آن وجود دارد. حالا از کجا بدانیم که لینک*های ما برای گوگل غیرنرمال و مشکوک هستند و احتمال پنالتی شدنمان وجود دارد؟ موردهای گفته شده در بالا را به منظور تشخیص لینک*های غیر نرمال با دقت بخوانید و به آن*ها عمل کنید. و تا زمانی که پیامی از گوگل دال بر زیرپاگذاشتن قانونهای فوق به دستتان نرسیده و در واقع تذکری مبنی بر لینک*های غیرنرمال نگرفته*اید و یا رنکینگ سایتتان در نتیجه*های جستجوی گوگل سقوط نکرده است مطمئن باشید که هنوز گوگل را خشمکین نکرده*اید پس با خیال راحت به کارتان ادامه دهید و البته سعی هم کنید که قوانین گفته شده گوگل درباره لینک*های غیرنرمال را رعایت کنید چون اگر گوگل را عصبانی کنید و او سایت شما را پنالتی کند به سختی خواهید توانست دوباره به سر جای اولتان برگردید.
بنابراین دست به کار شوید و اگر لینک*های ورودی بی*کیفیت و غیرنرمالی در سایتتان دارید را پیدا کنید و آن*ها را هر چه سریع*تر حذف کنید. در ادامه امکاناتی به منظور آنالیز لینک*ها برایتان معرفی می*کنیم:
Google Webmaster Tools
این ابزار لینک*های ورودی سایتتان را مشخص می*کند. فقط کافی است از قسمت ترافیک بر روی گزینه Links to Your Site کلیک کنید. بعد از قسمت Who links the most قادر خواهید بود جدول لینک*های ورودی به سایتتان را دانلود و ارزیابی نمایید.
Open Site Explorer
اگر می*خواهید جزییات بیشتری درباره تجزیه و تحلیل بک لینک*ها سایتتان برای سئو سایت بدانید از این ابزار کمک بگیرید.
Majestic SEO
این سایت هم شیوه عملش نظیر Open Site Explorer می*باشد و داده*های سودمندی از لینکهای ورودی به سایتتان به دست می*دهد.
Ahrefs
اگر دلتان می*خواهد بک لینک*هایتان را به صورت گرافیکی و طبقه بندی شده مشاهده کنید از این سایت هم می*توانید کمک بگیرید.
سایت اکسپلورر به طور دقیق کلمات کلیدی بک لینک*های شما را نیز معین می*کند. اگر مشاهده کردید که این واژه کلیدی با موضوع سایتتان همخوانی ندارد بالافاصله آن بک لینک را حذف کنید. همینطور اگر احساس کردید که بک لینکی ناجور است و با کل سایتتان همخوانی ندارد آن را هم حذف کنید تا بعدا برایتان دردسر نشود.
با ایزارهای زیر می*توانید بک لینک*های مشکوک را به صورت اتوماتیک و یکجا حذف کنید.
rmoov
Link Cleanup and Contact
Remove «em
DeleteBacklinks. com
LinkDelete. com