وقتی از طرف یک شرکت نوعی تکنولوژی معرفی میشه همیشه محیط و امکاناتی را در اختیار کاربرانش قرار میده که راحت تر ، با کیفیت تر و و یا امنیتی تر از قبل از اون استفاده کنند.میکروسافت نیز به همین صورت ASP.NET MVC تکنولوژی جدید ، کار را برای برنامه نویس فوق العاده راحت میکنه ! یک توضیح مختصر نیز در این باره قرار دادم برتون !
چرا mvc ؟

قبل از هر چیز لازمه بدونید Mvc جایگزینی برای وب فرمها نیست ! بلکه چارچوبی است برای در اختیار گرفتن استاندار دهای بیشتر با کمترین کد نویسی با ایزوله کردن قسمتهای مختلف برنامه به سه لایه مدل و نمایش و کنترلر (model-view-controller) .
در فرومها و مجالس بحث و گفتگو با دوستان همواره شاهد اتهام ASP.NET به کند بودن و عدم رعایت روشی ثابت برای استاندارد سازی و در کل عدم بهینه گی این تکنولوژی عظیم بوده ام .
هر چند این مسائل به خود برنامه نویسان بر میگرده ولی نمی خوام وارد این مبحث بشم . هدف از ارائه MVC در بستر دات نت اجبار برنامه نویسان سطح پایین به رعایت قوانین و چارچوب درست برنامه نویسی بود .
نظریه ها در رابطه با کیفیت MVC بسیاره در جایی نوشته دوستی رو می خوندم که اعتقاد داشت MVC با روح RAD در تضاده !!
من برنامه نویسا رو به دو دسته تقسیم می کنم : 1- اونایی که فقط می خوان یه پروژه رو تموم کنن با اهداف مختلف کسب درآمد و... 2- اونایی که عاشق برنامه نویسن
گروه اول همیشه در مقابل تغییرات مقاومت نشون می دن و نمی خوان خودشون رو به روز کنند . چون این UPDATE مستلزم صرف زمان و هزینه است و با درون مایه اقتصادی در تضاد ولی اگه شما جزء گروه دومی هستید درنگ نکنید . چون آینده از آن MVC خواهد بود (در نگاه کلان نه در مقطع مکانی و زمانی خاص )

قصد دارم در سلسله مقالاتی مطالبی رو در زمینه کار با این Framework به شرح ذیل بیان کنم .

کلیات
ساختن کلاسهای مدل با استفاده از entity framework
نمایش مقادیر از جداول بانک در لایه view
مدیریت کامل بانک با استفاده از view
اعتبار سنجی در mvc
جلوگیری از حملات injection
اعتبار سنجی کاربران