ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
Like Tree2Likes
  • 1 Post By adminmsp
  • 1 Post By adminmsp

موضوع: Asp.net یا asp.net mvc؟

نیکو
    كاربر عادي
    2
    0

Asp.net یا asp.net mvc؟

سلام دوستان

من دارم ASP.Net یاد می گیرم. تا حالا 8 فصل از کتاب ASP.NET 4 in C# and VB از Imar Spaanjaars رو خوندم.

یه سر به روزنامه زدم و دیدم خیلی جاها MVC می خوان.

سوالم اینه که فعلا ASP.NET رو یاد بگیرم و بعد برم سراغ یه کتاب MVC؟ یا از همین حالا یه کتاب MVC رو شروع کنم؟

بهترین مسیر برای وب نویس شدن چیه؟

مرسی.
    adminmsp
    مدیر کل و موسس سایت
    759
    429
    Mvc تکنلوژی جدید است که باا asp یعنی وب فرم کاملا متفاوته ! پیشنهاد اینه که سراغ mvc برید !
    نیکو likes this.
    با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
  3. 1
    نیکو
    كاربر عادي
    2
    0
    مرسی از راهنماییتون. ممکنه بیشتر توضیح بدید که بر چه اساس mvc رو پیشنهاد می کنید؟ توجه به این نکته هم ضروریه که من تا حالا برنامه نویسی نکردم، و حالا هم این مسئله برام جدیه و میخوام زودتر مشغول به کار بشم.
    ویرایش توسط نیکو : 2015-08-23 در ساعت 09:49 PM
    adminmsp
    مدیر کل و موسس سایت
    759
    429
    وقتی از طرف یک شرکت نوعی تکنولوژی معرفی میشه همیشه محیط و امکاناتی را در اختیار کاربرانش قرار میده که راحت تر ، با کیفیت تر و و یا امنیتی تر از قبل از اون استفاده کنند.میکروسافت نیز به همین صورت ASP.NET MVC تکنولوژی جدید ، کار را برای برنامه نویس فوق العاده راحت میکنه ! یک توضیح مختصر نیز در این باره قرار دادم برتون !

چرا mvc ؟

قبل از هر چیز لازمه بدونید Mvc جایگزینی برای وب فرمها نیست ! بلکه چارچوبی است برای در اختیار گرفتن استاندار دهای بیشتر با کمترین کد نویسی با ایزوله کردن قسمتهای مختلف برنامه به سه لایه مدل و نمایش و کنترلر (model-view-controller) .
    در فرومها و مجالس بحث و گفتگو با دوستان همواره شاهد اتهام ASP.NET به کند بودن و عدم رعایت روشی ثابت برای استاندارد سازی و در کل عدم بهینه گی این تکنولوژی عظیم بوده ام .
    هر چند این مسائل به خود برنامه نویسان بر میگرده ولی نمی خوام وارد این مبحث بشم . هدف از ارائه MVC در بستر دات نت اجبار برنامه نویسان سطح پایین به رعایت قوانین و چارچوب درست برنامه نویسی بود .
    نظریه ها در رابطه با کیفیت MVC بسیاره در جایی نوشته دوستی رو می خوندم که اعتقاد داشت MVC با روح RAD در تضاده !!
    من برنامه نویسا رو به دو دسته تقسیم می کنم : 1- اونایی که فقط می خوان یه پروژه رو تموم کنن با اهداف مختلف کسب درآمد و... 2- اونایی که عاشق برنامه نویسن
    گروه اول همیشه در مقابل تغییرات مقاومت نشون می دن و نمی خوان خودشون رو به روز کنند . چون این UPDATE مستلزم صرف زمان و هزینه است و با درون مایه اقتصادی در تضاد ولی اگه شما جزء گروه دومی هستید درنگ نکنید . چون آینده از آن MVC خواهد بود (در نگاه کلان نه در مقطع مکانی و زمانی خاص )

قصد دارم در سلسله مقالاتی مطالبی رو در زمینه کار با این Framework به شرح ذیل بیان کنم .

کلیات
    ساختن کلاسهای مدل با استفاده از entity framework
    نمایش مقادیر از جداول بانک در لایه view
    مدیریت کامل بانک با استفاده از view
    اعتبار سنجی در mvc
    جلوگیری از حملات injection
    اعتبار سنجی کاربران
    نیکو likes this.
    با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
  6. 1
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع