ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    amirali_asa
    كاربر عادي
    0
    0

مشکل آپدیت EF Database First

برای آپدیت مجبور شدم اینجوری عمل کنم که برنامه درست رفتار کنه (مثلا ارورهایی مثل اضافه کردن رکوردهای اضافی (duplicate) توی دیتابیس یا ارور "An object with the same key already exists" رو نده).
    با حذف هر خط برنامه به مشکل می خوره. اما به نظر رویکرد اشتباه و بیخودی پیچیده ای میاد. کسی می تونه کدم رو بهینه کنه؟

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] کلاس دیاگرامشه: 8pic.ir/images/y68iuibo5uxaoeioutn3.png

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] کد کلاس آیتم: 8pic.ir/images/p37dknsrvitxltci62cg.png

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ] متد آپدیت کنترلر آیتم: 8pic.ir/images/g2v3dp76bt8rw78qicdq.png
    ویرایش توسط amirali_asa : 2015-05-11 در ساعت 01:54 PM
    halalabad
    مدیر بخش
    12
    22
    شما دارید Database First کار میکنید چرا نیاز به تغییرات در کد نوسی EF دارید ؟
    بیشتر توضبح بدید بینیم مشکل چیست ؟ دقیقا میخواهید چ کاری انجام بدید
    amirali_asa
    كاربر عادي
    0
    0
    برای آپدیت کردن فیلدهای ساده از آیتممون (مانند price، Name ...) نوشتن یک خط کد که state یک entity از context رو تبدیل به modified کنه کافیه. ولی این کار موجودیت های دیگه (مثل Image یا category که ارتباطشون با موجودیت ما یک به چند و چند به چنده ) رو تغییر نمی ده. مثلا آیتم ما دوتا category داشته، حالا می خوایم تغییرش بدیم. EF با یه خط modified کردن و بعد savechanges نمی آد رابطه category های قبلی رو برداره و رابطه جدیدارو بزاره. حد اقل من تست کردم و نشد. کد کلاس دیاگرام و خود کلاس آیتمم که هست می تونین ببینین.
    اگه از متد Add استفاده کنم هم category های تکراری توی جدول categories ایجاد می کنه و به اونا ریلیشن می زنه که اینم خوب نیست (کلی آدم تو گوگل همین مشکلو دارن_EF creates duplicate Items). راهی که با آزمون و خطا متوجه شدم می شه رفت اینه که خودم دستی همه virtual Ilist های آیتم رو خالی کنم (تابع clear) و بعد دونه دونه دوباره اعضای لیست رو از روی دیتابیس لود کنم. به اسکرین شات کد کنترلرم که نگاه کنید تقریبا واضحه. ولی مشخصه که اینهمه سردرد برای یک آپدیت ساده لازم نیست و من دارم یه جایی اشتباه می کنم. از طرفی این کد کار می کنه و به هرجاش هم دست می زنم یا حذفش می کنم از کار می افته و بد عمل می کنه. چه باید کرد؟
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع