در سالهای اخیر طراحی رابط کاربری تلفن های همراه گسترش چشم گیری داشته است. مهمترین موردی که در این طراحی مورد توجه قرار می گیرد استفاده از رنگ های مناسب است . چیزی که بیشترین تأثیر را بر روی کاربر موبایل می گذارد رنگ ا ست .استفاده از رنگ ها در تلفن های همراه به این دلیل اهمیت زیادی دارد زیرا آنها صفحه نمایش کوچکتری نسبت به مانیتورهای رومیزی دارند و طراح به همان اندازه آزادی عمل خواهد داشت . انتخاب رنگ ها در طراحی باید بصورتی باشد که کاربر را جذب نماید و خیلی کمرنگ و یا پر رنگ نباشد که کاربر را آزار دهد .
برای اینکه بتوانید نظر کاربران را به مواردی خاص جلب کنید می توانید از شدت رنگ و تایپ و گرافی ضخیم و بزرگ رنگی و یا پس زمینه های رنگی استفاده کرد .
از آنجایی که هر رنگی احساسات خاصی را در برداشته و معنای ویژه ای برای خود دارد ، انتخاب یک رنگ مناسب در طراحی می تواند یک ابزار استراتژیک و بسیار قدرتمند باشد. بسیاری از طراحان وجود دارند که فایل های طراحی شده خود را برای دانلود قرار می دهند و طراحان دیگر می توانند از آنها استفاده کنند ولی اینها به تنهایی خواسته های طراحان را برآورده نمی کند . یک طراح نیاز به المنت های هماهنگ دارد و این یکسان بودن در زمانی محقق می شود که با طراحی سفارشی نیاز خود را با ویرایش فونت، بافت ، رنگ و چیزهای دیگر برآورده کند .سفارشی سازی و استفاده و ترکیب هوشمندانه و خلاقانه از رنگ ها می تواند نگاه ویژه کاربران را جلب کند . در آخر اینکه یکی از چیزهایی که باعث می شود بیشتر از دنیای پیرامون خود لذت ببریم ترکیب مناسب رنگ هاست . این موضوع را باید در هنگام طراحی سایت مد نظر قرار داد تا بهینه سازی سایت (سئو) بالا رود.

منبع : [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]