ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    shima512
    كاربر عادي
    1
    1

4 مرحله اصلی در طراحی وب سایت

شاید ساخت سایت رایگان برای بسیاری از جمله خود من، صرفاً حکم یک شعار تبلیغاتی را داشته باشد اما در این پست، روش ساخت سایت بدون هیچ هزینه ای آموزش داده می شود که البته به نظر خود من اگر ایده ای ارزشمند دارید، هرگز برای پیاده سازی آن ناخن خشکی نکنید!

البته در سایر موارد و وقتی ایده ای خاص نیز در میان نیست، حداقل هزینه هایی را برای سایت خود بکنید تا آن را از یک ساختار آماتور، دور کرده باشید:

در پروسه ساخت سایت، چند مرحله داریم که برای رایگان بودن در هر مورد راهکارها معرفی می شوند:

1. ثبت دومین

اولین مرحله در طراحی سایت، ثبت دومین مناسب می باشد. این قسمت معمولاً هزینه چندانی ندارد و مثلاً در زمان نوشتن این مطلب، ثبت یک دومین ir حدود ۴۰۰۰ تومان و ثبت دومینهای بین المللی چون com. یا net. حدود ۴۰۰۰۰ تومان هزینه دارد. داشتن یک دومین مناسب از الزامات هر کسب و کار مبتنی بر وبی هست و اکیداً توصیه میکنم در این مورد هزینه کنید اما اگر نمیخواستید حتی این هزینه را هم صرف کنید، امکان ثبت رایگان برخی tld ها مانند tk. در زمان نوشتن این مطلب وجود دارد.

دومین های tk. مخصوص کشوری به نام جزایر توکلائو می باشد که امکان ثبت رایگان آنها فراهم است. برای ثبت دومین رایگان tk. خود به آدرس زیر مراجعه نمایید:

وب سایت رسمی ثبت دامنه رایگان tk.

2. تهیه هاست

بعد خرید یا ثبت دومین رایگان خود می بایست نسبت به تهیه فضای میزبانی یا همان هاست اقدام نمایید. در مورد هاست نیز دو گزینه وجود دارد: یکی استفاده از سرویس های رایگان و دیگری استفاده از سرویس های تجاری که به دلیل ناپایداری های مشاهده شده پیشین در مورد سرویس های رایگان، توصیه میکنم حتماً از موارد تجاری بهره بگیرید اما اگر اصرار بر استفاده از سرویس های رایگان هاستینگ دارید، میتوانید از نمونه های معرفی شده زیر بهره بگیرید:

هاست رایگان xzn
    هاست رایگان یوهاستینگ
    البته توجه داشته باشید که اینها صرفاً برای نمونه معرفی شده اند و در مورد کیفیت سرویسهای رایگان هیچ صحبتی نکرده ام.

3. انتخاب و نصب سیستم مدیریت محتوا

هر سایتی نیاز به یک سیستم مدیریت محتوا دارد تا بتواند بر مطالب خود مدیریت داشته باشد و احتمالاً مطالب جدید منتشر نماید… . قبلاً در مقاله ای با نام انتخاب CMS مناسب، در این مورد صحبت کرده ام اما اینجا این نکته را اضافه میکنم که می توانید با استفاده از سرویس های وبلاگدهی و اتصال دامنه، حتی دردسر هاست های رایگان را به جان نخرید! ولی خب در امکانات و کارایی به شدت محدود خواهید شد.

4. دانلود/خرید/طراحی قالب

در چهارمین مرحله ساخت سایت رایگان می بایست برای سایت خود قالبی مناسب آماده نمایید. برای این کار میتوانید بسته به سیستم مدیریت محتوا خود عبارت “دانلود رایگان قالب …” را در گوگل جستجو نمایید البته به جای سه نقطه، نام سیستم مدیریت محتوای خود را بنویسید مثلاً دانلود رایگان قالب وردپرس یا دانلود رایگان قالب جوملا و … . و اگر به سایت خود اهمیت میدهید، برای این قسمت نیز میتوانید قدری هزینه کرده و قالبی مناسب خریداری نمایید یا حتی به سمت طراحی قالب گام بردارید.

با روش ۴ مرحله ای فوق، شعار ساخت سایت رایگان عینیت می یابد و خواهید توانست از این طریق، سایت خود را به رایگان و بدون هیچ هزینه ای، راه اندازی نمایید. البته در بازدهی نیز همانقدر انتظار داشته باشید که هزینه کرده اید!
    ویرایش توسط shima512 : 2013-08-29 در ساعت 04:25 PM
    [برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
  2. 1
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)