ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree2Likes
 • 2 Post By rotin

موضوع: مدیریت و نیازهای حافظه

 1. #1
  rotin
  كاربر عادي
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gif
  تاریخ عضویت
  2011 Dec
  نوشته ها
  4
  0
  9

  مدیریت و نیازهای حافظه

  نیازهای مدیریت حافظه:

  دارای پنج نیاز زیر است:  - جابجایی: برای این منظور سیستم باید از محل فرآیند ها آگاهی داشته باشند و آدرس آنها را ذخیره کنند.  - حفاظت: باید در مقابل تداخل های ناخواسته حفاظت شود خواه تصادفی باسد یا عمدی .  - اشتراک: باید با داشتن حفاظت به گونه باشد تا دیگرا نیز به توانند به آن دستیابی داشته باشند .  نیازهای مدیریت حافظه:

  - سازمان منطقی: حافظه به صورت فضای آدرس خطی یا یک بعدی سازمان یافته است و شامل دنباله ای از بایتها و کلمه ها است .  - سازمان فیزیکی: حافظه به دو صورت اصلی که ناپایدار ،سریع ،گران و مجازی که پایدار ،نسبتا ارزان می باشد و مدیریت بین این دو می باشد.

  مزایای سازمان دهی منطقی:

  - هر مولفه را می توان به صورت مستقل نوشت و ترجمه کرد.  - با یک سر بار اضافی مراتب مختلف حفاظتی را داریم.  - امکان معرفی راهکارهایی برای اشتراک مولفه ها در بین فرآیند ها وجود دارد.

  علت نا کارآمدی سازمان دهی فیزیکی :

  - ممکن است حافظه موجود برای داده ها کافی نباشد.  - در یک محیط چند برنامه،برنامه سازدر زمان نوشتن برنامه نمی داند چه مقدار حافظه در اختیار دارد و...  روش های مدیریت حافظه:

  - بخش بندی ایستا: حافظه اصلی به تعدادی بخش ایستا ذر زمان ایجاد سیستم ایجاد می شود.فرآیند به داخل بخشی با اندازه برابر یا بزرگتر برود.  - بخش بیدی پویا: بخشها به صورت پویا ایجاد می شود،هر فرآیند به داخل بخشی برابر با اندازه خودش می رود.  - صفحه بندی ساده: حافظه به قاب هایی هم اندازه تقسیم می شودو فرآیند به صفحات هم اندازه با قاب ها تقسیم می شود.  مزایا:

  - بخش بندی ایستا: سادگی پیاده سازی ،کمی سر بار سیستم.  - بخش بیدی پویا: بدون تکه تکه شدن داخلی.  - صفحه بندی ساده : بدون تکه تکه شدن خارجی.  - قطعه بندی ساده: بدون تکه تکه شدن داخلی.  - صفحه بندی حافظه مجازی: بدون تکه تکه شدن داخلی،درجه چند برنامگی بالاتر،فضای مجازی بزرگ.  - قطعه بندی حافظه مجازی: بدون تکه تکه شدن داخلی، درجه چند برنامگی بالاتر،فضای آدرس مجازی بزرگ، حمایت از اشتراک وحفاظت.  معایب:

  - بخش بندی ایستا: استفاده غیر موثر از حافظه.  - بخش بیدی پویا: استفاده غیر موثر از پردازنده.  - صفحه بندی ساده: مقدار کمی تکه تکه شدن داخلی.  - قطعه بندی ساده: گسترش به کار گیری حافظه و کاهش سربار نسبت به بخش بندی پویا.  - صفحه بندی حافظه مجازی: سربار پیچیدگی مدیریت حافظه.  - قطعه بندی حافظه مجازی: سربار پیچیدگی مدیریت حافظه.

  تکه تکه داخلی:

  - اینکه قسمتی از داخل یک بخش به هدر رود پدیده تکه تکه شدن داخلی می گویند.  صفحه بندی:

  - حافظه اصلی به بخشهای نسبتا کوچک تقسیم می شود.

  - هر فرآیند به تکه های هم اندازه با آنها تقسیم می شود.

  - به تکه های هر فرآیند صفحه می گویند.

  - به تکه های موجود در حافظه قاب گویند.

  - سیستم عامل یک جدول صفحه برای هر فرآیند ایجاد می کند.

  - تبدیل آدرس منطقی به فیزیکی توسط سخت افزار انجام می شود.  مراحل زیر برای ترجمه آدرس لازم است:

  - استخراج شماره صفحه به عنوان n بیت چپ آدرس منطقی.  - به کارگیری شماره صفحه به عنوان شاخص به جدول صفحه برای یافتن شماره قاب .(k)  - آدرس فیزیکی شروع قاب.  قطعه بندی:

  - روش جایگزین برای تقسیم برنامه کاربر،قطه بندی است.  - داده ها به تعدادی قطعه تقسیم می شود.  - قطعه داردای اندازه یکسان می باشد .  - مشابه بخش بندی پویا است.  - قطعه بندی قابل روئیت است.  - رابط ستدهای بین آدرس فیزیکی و منطقی وجود ندارد.  مراحل ترجمه آدرس:

  - استخراج شماره قطعه از n بیت سمت چپ آدرس منطقی.  - استفاده از شماره قطعه به عنوان شاخص.  - مقایسه انحراف موجود در m بیت سمت راست.  - آدرس فیزیکی مورد نظر عبارست از مجموع آدرس فیزیکی شروع قطعه ونحراف.  فصل هشتم

  حافظه مجازی

  مشخصه صفحه بندی و قطعه بندی:

  - کلیه مراجع یک فرآیند به حافظه ، آدرس منطقی هستند که به آدرس فیزیکی تبدیل می شوند.

  - ممکن است یک برنامه به تکه های مختلفی شکسته شود و لازم نیست این تکه ها در حین اجرا به طور پیوسته در حافظه قرار گیرد.  - تکه به صفحه یا قطعه اطلاق می شود.  - به بخشی از فرآیند که مقیم در حافظه است را مجموعه مقیم گویند.  - برای استفاده از این مجموعه از جدول صفحه استفاده می کنند.  - اگر فرآیند به آدرس منطقی دسترسی نداشته باشد یک وقفه صادر می کند.  - این وقفه به معنی خطای دسترسی به حافظه وجود دارد و فرآیند مسدود می شود و برای اجرا ان فرآیند سیستم عامل ان را به حافظه اصلی می برد.  دو پیامد این امر:

  - فرآیند بیشتری را می توان در داخل حافظه اصلی قرار دارد و استفاده بهتر از پردازنده می شود.  - امکان دارد یک فرایند بزرگتر از حافظه اصلی باشد.

  لذا برنامه نویس باید از اندازه فرآیند ها آگاه باشد.  - با وجود صفحه بندی و قطعه بندی این وظیفه به عهده سخت افزار و سیستم عامل است.  حافظه حقیقی و مجازی

  حافظه حقیقی : به حافظه اصلی حافظه حقیقی می گویند.  حافظه مجازی : حافظه بزرگتر و کارآمد تر که کاربر از آن استفاده می کند حافظه مجازی می گویند.

  کوبیدگی:

  - سیستم عامل برای آن که تعداد بیشتری فرآیند را اجرا کند فرآیند ها را تکه تکه کرده و تکه آماده اجرا را در حافظه اصلی قرار می دهد اما ممکن است تکه ای که از حافظه بیرون رفته دوباره به خواهد اجرا شود که سیستم عامل مجبور به بار کردن دوباره آن می شود.  در این حالت سیستم عامل بیشترین وقتش را صرف این جابجایی می کند.  اصل محلی بودن:

  - مراجعات به برنامه و داده ها در حافظه ،خوشه ای هستند.  - تعداد محدودی از فرآیند ها در حافظه اجرا می شوند و باید حدس زد که کدام برنامه در آینده اجرا می شود.  - به این ترتیب از کوبیدگی جلو گیری می کنند .  - تاکید در کارآمدی فرآیندها در یک محیط حافظه مجازی است.  برای کارآمدی حافظه مجازی:

  - باید حمایت سخت افزاری وجود داشته باشد.  - سیستم عامل باید دارای نرم افزار هایی جهت تبادل قطعه ها از حافظه اصلی به حافظه مجازی باشد.
  sina and katuzi like this.
 2. 4
 3. #2
  katuzi
  كاربر عادي
  http://up.vbiran.ir/images/rgk38wbh3cfxod62rhr2.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gifhttp://up.vbiran.ir/images/qndtfn66fcrrq7cw6yh.gif
  تاریخ عضویت
  2012 Jan
  نوشته ها
  5
  2
  1

  سوال؟

  ممنون كاربر rotin
  مي شه توضيح بدين اين كجاش پايان نامه بود؟
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2