ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    adminmsp
    مدیر کل و موسس سایت
    759
    419

اموزش تصویری ساخت Setup (فایل نصب)در ویژوال بیسیک

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
    با سلام خدمت دوستان عزیز با اموزش ساخت Setup (فایل قابل نصب )در ویژال بیسیک در خدمت شما هستیم سعی میکنم این اموزش که به درخواست تعداد زیادی از دوستان بود رو به صورت بخش به بخش به همراه تصویر اماده دانلود کنم که بهتر متوجه بشید!

به طور مثال چطور کامپوننت ها رو به برنامه بدیم و دیتابیس را در مسیر نصب قرار بدیم که در هنگامی که برنامه را در یک سیستم دیگر نصب میکنیم با مشکلی رو به رو نشیم.

یک برنامه انتخاب واحد داریم که میخوایم فایل نصب برای این برنامه بسازیم دیتابیس را در مسیر نصب و همچنین کامپوننت های مورد نیاز را قرار بدیم و چطور ها در System 32 ویندوز قرار بدیم.

1-ابتدا سعی کنید برای ارتباط با بانک اطلاعاتی در ویژوال بیسیک و برنامه ای که دارین از کد زیر استفاده کنید که کانکشن هستش که دیتابیس را در هرجایی که فایل اجرایی و پروژه باشه بدون هیچ مشکلی ارتباط رو برقرار میکنه.

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Database.mdb;"
    Adodc1.RecordSource = "SELECT * FROM dars"
    Adodc1.Refresh

Database.mdb :نام دیتابیس بانک اطلاعاتی هستش که دارین

dars :نام جدولی هستش که انتخاب میکنیم

با این روش خیلی راحت میتونید ارتباط رو برقرار کنید.

قسمت بعدی باید از پروژه که ای داریم فایل اجرایی تهیه کنیم که این اموزش به صورت تصویری توسط تیم ام اس پی سافت با کیفیت مطلوب تهیه شده که از لینک زیر قایل دریافت هستش

[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

این مراحل را انجام بدین تا در بخش های بعدی در خدمت شما باشیم
    با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
  2. 1
    adminmsp
    مدیر کل و موسس سایت
    759
    419
    خوب امید وارم که تونسته باشید مرحه اول رو خوب پشت سر بگذارید در این مرجله میریم سراغ ساخت فایل نصبی فکر کنم دیگه مرحله اخر باشه.

خوب اول اینکه باید مرحله قبل رو خوب انجام داده باشید.بعد باید بریم به ادرس زیر

Start >> All Program >> Microsoft Visual Studio 6.0 >> Microsoft Visual Studio 6.0 Tools >> Microsoft Visual Studio 6.0 Tools >> Package & Deployment Wizard

گزینه Package & Deployment Wizard را انتخاب میکنیم پنجره زیر به نمایش در میاد.

بعد باید روی گزینه Browse کلیک کردن از پنجره ای باز میشه باید به ادرس پروژه که در انجا ذخیره کره ایم بریم .تصویر زیر بهتر توضیح میده.

بعد روی گزینه Open کلیک میکنم به پنجره اول برمیگردیم ادرس پروزه در قسمت Select Project ثبت شده باید شروع به ساخت فایل Setup کنیم.

بعد از اینکه کارهای بالا انجام شد روی گزینه Package کلیک میکنیم تصویر زیر نشون میده کجا کلیک کنید.

در پنجره اولی که باز میشه روی گزینه Next کلیک میکنیم تا به مرحله بریم تا به مرحله بعدی برسیم که باید ادرس محل ذخیره فایل های نصبی به همراه فایل ها بدیم.بعد از اینکه ادرس محل ذخیره شدن رو دادیم مجدد روی گزینه Next کلیک میکنم.

بعد از اینکه روی گزینه Next کلیک میکنم ممکنه در برخی پروژه پیغامی ظاهر بشه که یکسری فایل DLL رو نشون میده سعی کنید هرچند تعداد رو در لیست نشون میده رو انتخاب کنید بعد روی گزنه ok کلیک کنید.
    وارد اصلی ترین بخش و مهم ترین بخش در این بخش OCX ها دیتابیس ها فایل اجرایی یا هر فایلی که میخواید در موقع نصب Package بشه رو انتخاب کنید و به فایل های اصلی اضافه کنید.

وقتی دارید فایل ها رو انتخاب کنید ممکنه فایل های اصلی شما دیده نشند سعی کنید File Type رو All File بزارید که همه فایل ها دیده بشند بعد سعی کنید فایل های دیتابیس کامپوننت هاو تمامی موارد مورد نیاز را انتخاب کنید و به لیست اضافه کنید.

بعد باید دو مرحله Next کنید این دو مرحله زیاد کاربرد خاصی ندارد.که وارد صفحه ای میشیم که باید مواردی که و یا فایل هایی که در Start menu میخواهیم نمایش پیدا کنند رو به لیست اضافه کنیم که معمولا چی اضافه میشه :ی فایل اجرایی...!

بعد مجدد دو مرحله ای که نیز داریم را نیز Next میکنیم به پنجره اخر برسیم و بعد روی گزینه Finish کلیک میکنیم .

میبینید که سیستم شروع میکنه به ساخت Setup و مجدد به پنرج اصلی باز میگردد میتونید به ادرس که برای ذخیره داده بودین فایل ها رو ببینید

امید وارم تونسته باشم مشکلتون رو حل کنم

موفق باشید
    ام اس پی سافت
    با M.S.P Soft به دنياي برنامه نويسي وارد شويد[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]
  4. 1
    Prof.MohammadGh
    Moderator
    9
    183
    سلام عليکم

جهت اطلاع:
    آموزش تصويري ساخت ستاپ با نرم افزار QSetup Installation Suite نيز توسط خودم در آينده ي نزديک تهيه ميشود و در اين پست قرار داده خواهد شد...

Info بسمه تعالي

1.از عناوين مناسبي براي ايجاد تاپيکها استفاده کنيد.
    2.اگر پستي برايتان مفيد بود فقط از دکمه ي تشکر آن پست استفاده کنيد.

To Contact Me:[برای نمایش لینک باید عضو شوید. ]

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع