ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

nikdelpluss

آشنایی با مباحث حقوقی سرقفلی

امتیاز به این نوشته
توسط nikdelpluss مورخ 2018-04-18 در 09:09 AM (465 نمایش ها)
آشنایی با مباحث حقوقی سرقفلی
در این تاپیک قصد داریم شما کاربران عزیز را با مباحث حقوقی سرقفلی آشنا کنیم. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد.
[URL="https://rahjooyan.co/Visitory/Sarghofli"]سرقفلی[/URL] در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با مؤجر و مالک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.
اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ?
مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال 1376 چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.
تفاوت تفکیک و افراز ملک مشاع چیست؟
در صورت عدم تراضی شرکاء بر تقسیم ملک، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.
دستور تخلیه در چه صورتی صادر می شود؟
در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

آیا تخلیه قبل از اتمام موعد اجاره ممکن است؟
ار آنجایی که اجاره از عقود لازم میباشد و جز با تراضی طرفین و یا موارد قانونی که اجازه ی فسخ داده است که اثر فسخ تخلیه میباشد تخلیه قبل از اتمام موعد قرارداد امکان پذیر نمی باشد

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟
در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام می کند
الزام به اخذ پایان کار چه مراحلی دارد؟
در صورت تائید ساختمان توسط شهرداری ، در صورت نداشتن خلافی ، شهرداری یا سازمان متولی مورد نظر پایان کار شما را می دهد. با گرفتن این مدرک پایان عملیات ساختمانی شما تائید می شود و این به این معناست که این ساختمان از نظر مقررات شهرسازی مورد تائید سازمان نظام مهندسی کشور و شهرداری می باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد [URL="https://rahjooyan.co/Visitory/TalaghTvafogh"]طلاق توافقی[/URL] و [URL="https://rahjooyan.co/Visitory/vakilkhob"]بهترین وکیل[/URL] به سایت ره جویان عدالت مراجعه نمایید.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2