ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

Mohsen2018

تشخیص ترکیدگی لوله

امتیاز به این نوشته
توسط Mohsen2018 مورخ 2018-12-25 در 08:09 AM (195 نمایش ها)
در این مطلب به شناسایی [URL="https://iranloleh.com/%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%af%da%af%db%8c-%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87/"]تشخیص ترکیدگی لوله[/URL] با دستگاه می پردازیم که احتمالا آن را با عنوان های دستگاه نشت یاب و دستگاه تشخیص نشتی نیز شنیده اید. در پیوسته رسیدگی می نماییم که [URL="https://iranloleh.com/%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%af%da%af%db%8c-%d9%84%d9%88%d9%84%d9%87/"]تشخیص ترکیدگی لوله[/URL] و هستی نشتی در لوله ها و دیوارها چگونه انجام می شود؟
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب
دستگاه نشت یاب از امواج برای تشخیص ترکیدگی لوله و نشت دیوارها بهره*گیری می کند. در این دستگاه یک گیرنده و فرستنده امواج تعبیه شده که داخل یک محفظه* کپسول شکل قرار دارد. این کپسول روی لوله* ها، دیوارها یا مکانی که قرار است نشتی آن تشخیص داده شود حرکت می کند، فرستده امواج خویش را به طرف قصد می فرستد و امواج بازگشتی از آن را گرفتن می کند. بعد متعلق به دستگاه نشت یاب با به کارگیری روش های کامپیوتری وجود ترک و نشتی تو لوله* ها یا حصار را مشخص می کند.

تشخیص ترکیدگی لوله
آیا می دانید علت نشت آب از لوله های ساختمان چیست؟
مشکل ترکیدگی لوله آب، ترکیدگی لوله شوفاژ ، موتورخانه و فاضلاب جزء مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای هر ساختمانی رویداد می افتد. شدنی است این ساختمان، باستانی و یا حتی نوبنیاد باشد. عوامل مختلفی باعث ترکیدگی لوله و نشت آب می شود که عمده دلائل آن به شرح پایین است:
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
قرار دریافت لوله های فلزی در خاک نمناک خاک آهکی یا محلی که باعث خوردگی لوله فلزی شده و باعث ترکیدگی لوله می شود.
قرار دریافت دو لوله فلزی غیر هم جنس در کنار هم که مایه بازتاب شیمیایی و خوردگی لوله ها و سپس ترکیدگی لوله می شود.
حدیده کردن بیش از بی گمان لوله فلزی بدست لوله کش که مایه نشت آب هنگام بالا رفتن اختناق آب لوله های ساختمان می شود.
انبساط و انقباض لوله های فلزی آب گرم مخصوصا در اتصالات لوله شوفاژ که باعث شل شدن اتصالات می شود.
افزایش ناگهانی خپگی آب در لوله ها مخصوصا هنگام شب که مصرف شهری آب مختصر شده و فشار عمومی لوله آب افزایش می یابد.
اتصالات نامناسب در لوله های پلیکا و چند لایه.
در اکثر مواقع محل ریزبین ترکیدگی لوله مشخص نیست و فقط آثار رطوبت و نم و چکه آن نما می شود که در این چهره عملیات تشخیص ترکیدگی لوله را با دستگاه می طاقت سپریدن عدل و محل ریزبین نشت آب را یافت.

مزایای به کارگیری دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله
امروزه با ترقی تکنولوژی و وجود ابزارهایی مانند این دستگاه، تشخیص هستی نشت یا ترکیدگی و حتی ترک خوردگی داخل لوله* ها به راحتی امکان پذیر شده است.

با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله می*توان بدون ایجاد ویرانی و ویرانی ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا ارائه کرد و آن را تعمیر کرد. برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله و نشت آب بدون به کارگیری این دستگاه لازم است ساختمان ویرانی شود. به این ترتیب با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله به راحتی می*توان از نم و نم ساختمان نیز بازداری نمود.

شرکت های لوله بازکنی و تهی سازی چاه نیز برای تشخیص ترکیدگی لوله ها یا نشت دیوارها از این دستگاه بهره*گیری می کنند که با هستی آن هم ویرانی ساختمان کمتر می شود و هم پیشه بسیاری از لوله بازکن ها آسان شده و به راحتی می*توانند محل نشت را پیدا کنند.

روش پیشه دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یابی
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به این صورت می باشد که دستگاه باره نظر حائز یک گیرنده و فرستنده امواج است. این گیرنده و فرستنده که درون یک محفظه*ای به شکل کپسول پیمان دارد. این کپسول را باید بر روی لوله*ها، دیوارها یا مکان باره نظر جنبش دهید الی فرسنده امواج خویش را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را اخذ کند. در این عملیات با روشهای خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب، هستی ترک و نشتی داخل لوله*ها بارز می*شود. درواقع روش کلی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بر اساس امواج می باشد.

چرا باید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام شود ؟
امروزه با پیشرفت فناوری و وجود ابزارهای مناسب تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آسان تر از گذشته اتمام می شود. با به کارگیری این دستگاه*ها می*توان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا کرده و اقدام به تعمیر آن نمود.
اگر امکان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه هستی نداشته باشد به ناچار باید اقدام به ویرانی ساختمان کرد تا محل ترکیدگی لوله و نشت آب پیدا شود اما با استفاده از روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه سایر نیازی به خرابی نیست و به راحتی می*توان از رطوبت و رطوبت ساختمان بازدارندگی کرد.

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2