ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

arg89

پنج استفاده اشتباه در crm

امتیاز به این نوشته
توسط arg89 مورخ 2019-03-17 در 08:43 AM (293 نمایش ها)
پنج استفاده اشتباه در CRM
زمانی*که از نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) به*درستی استفاده شود، روشی خوب برای ذخیره حجم زیادی از اطلاعات، مدیریت حساب*ها، مشاهده روندها و فروش مفید ارائه می*دهد.در مقابل، استفاده نادرست از این سیستم و اشتباه در [SIZE=5][COLOR="#0000CD"][URL="https://parmisoft.com/products/crm/"]نرم افزار CRM[/URL][/COLOR][/SIZE] می*تواند آسیب زیادی به شهرت شرکت و روابط*تان با مشتری وارد کند.

در این قسمت شما پنج استفاده اشتباه در CRM را می*خوانید و راه*حل*هایی برای برطرف*کردن آن*ها یاد می*گیرید.

استفاده نکردن از آن

به*روزرسانی نکردن آن

ارائه ندادن آموزش کافی به کارمندان

ثبت نکردن همه اطلاعات

نداشتن سیستم CRM پیشگیرانه۱-استفاده نکردن از آن
اغلب، فروشنده*هایی از [SIZE=5][COLOR="#0000CD"][URL="https://parmisoft.com/products/crm/"]نرم افزار CRM[/URL][/COLOR][/SIZE] استفاده می*کنند که در سفر هستند.* قبل از این*که آن*ها زمانی را به آماده*شدن برای جلسه*های روزهای بعدی اختصاص دهند، ممکن است نصف روزشان را صرف رفتن به نزد مشتری احتمالی کنند و بقیه روز را در جلسه بگذارند. به*دلیل مشغله کاری، آن*ها اغلب برای ثبت کارهای انجام*شده در نرم افزار CRM زمان کافی ندارند زیرا همیشه در این فکر هستند که کار بعدی که باید انجام دهند، چیست.

به*نظر بدیهی می*آید ولی یکی از روش*هایی که از طریق آن می*توان این مشکل را دور زد، این است که مطمئن باشید وارد*کردن گزارش**های جلسه*های کاری در سیستم CRM، یکی از بخش*های برنامه*ریزی شده برای برنامه روتین تیم است.

شرکتی که من قبلاً در آن کار می*کردم، قانونی داشت که باید گزارش جلسه*ها را ظرف مدت ۴۸ ساعت باید تایپ می*کردیم، در نرم افزار CRM ثبت می*کردیم و سپس آن را به مدیریت مرتبط با آن ایمیل می*کردیم.

انجام* دادن این کارها اصلاً سخت نیست، تنها بخش سخت آن عادت*کردن به این سیستم است که به نسبت سریع اتفاق می*افتد.

یکی دیگر از روش*ها برای انجام این کار، استفاده از «قانون کمربند ایمنی» است؛ اگر در طول جلسه برای به*روز*رسانی گزارش*ها یا جزئیات مرتبط زمان کافی ندارید، مطمئن شوید که این کار را قبل از آن*که کمربند ایمنی خود را ببندید و شروع به رانندگی کنید، انجام دهید.

۲-به*روزرسانی نکردن آن
سیستم CRM باید به*طور مداوم به*روزرسانی شود تا اطمینان کافی حاصل کند که کاربرها بهترین تجربه را از این سیستم به*دست می*آورند.* این کار به*اندازه وارد*کردن اطلاعات، بسیارمفید است.

به نرم افزار CRM خود مثل ماشین فکر کنید. آیا شما در موتور بنزینی ماشین، گازوئیل می*ریزید؟ همین موضوع برای داده*ها نیز صدق می*کند. کیفیت پایین داده*ها می*تواند سیستم CRM شما را به نابودی بکشاند.

یکی از روش*هایی که از طریق آن می*توانید مطمئن شوید که نرم افزار CRM شما تا حد ممکن خوب کار می*کند، این است که آن را هر از گاهی به*طور کامل پاکسازی کنید. یکی از کارفرماهای قبلی من، انترن بازاریابی را استخدام کرده* بود که هر از گاهی سیستم را پاکسازی کند و مطمئن شود که داده*ها هنوز دقیق هستند. داده*هایی که شامل آدرس ایمیل*ها و عنوان شغل کارمندان و حتی کارمندانی که هنوز در آن شرکت کار می*کردند، می*شد.

۳-ارائه ندادن آموزش کافی به کارمندان
اگر زمانی در جایگاه شغلی بودید که شرکت*تان در یک سیستم جدید CRM سرمایه*گذاری کرده*بود، بدون شک روزهایی را به*یاد می*آورید که آموزش آن را تجربه کردید؛ در آن زمان بهترین دستور*العمل*های تمرینی به شما ارائه شد و از این*که دیگر نیاز نبود تا مدیریت فنی سیستم را به*عهده بگیرید، هیجان*زده بودید.

در آن زمان شما برای شروع استفاده از این نرم*افزار در جایگاه بسیار خوبی قرار داشتید زیرا اطلاعات خوبی درمورد استفاده بهینه از این سیستم به شما ارائه شده*بود.

بعد از یک سال جذابیت این سیستم از بین می*رود. کارمندان قدیمی کم کم از شرکت می*روند و متوجه می*شوید که کارمندان جدید از آموز*ش*هایی که شما دیده*اید، بهره*ای نبرده*اند و احتمالاً به*اندازه شما سیستم CRM را سیستمی عالی نمی*بینند. احتمالاً آن*ها حتی نمی*فهمند که این سیستم چقدر اهمیت دارد و همین*طور که زمان می*گذرد این چرخه، وضعیت بدتری پیدا می*کند.

یکی از روش*های خوب برای مقابله با این مشکل، ایجاد قهرمان CRM است.* فردی که سیستم را به*اندازه مادرش دوست داشته*باشد و در نتیجه اگر با آن بدرفتاری شود، از آن دفاع کند.

اشتباه در CRM

قهرمان CRM باید مطمئن شود که سیستم به بهترین شکل ممکن کار می*کند. آن*ها به تازه*واردها آموزش می*دهند و فرد متخصصی وجود دارد که هر زمان که کارمندی سوالی داشته*باشد می*توانند از او بپرسند. همچنین به آن*ها زمان بدهید تا سیستم را به*طور کامل بررسی کنند و احتمالاً غافلگیر می*شوید زیرا ویژگی*هایی را پیدا می*کنید که درحال حاضر از* آن استفاده نمی*کنید ولی می*توانند در آینده به شما کمک کنند.برای مطالعه*ی ادامه*ی متن به[SIZE=5] [COLOR="#0000FF"][URL="https://parmisoft.com/5-things-wrong-crm/"]اشتباه در CRM[/URL] [/COLOR][/SIZE]در بلاگ پارمیسافت مراجعه کنید.
برچسب ها: نرم افزار crm ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2