ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

View RSS Feed

arg89

ویژگی*های جدید وردپرس ۵٫۰

امتیاز به این نوشته
توسط arg89 مورخ 2019-02-12 در 10:08 AM (302 نمایش ها)
[URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس [/URL]۵٫۰ (Hello Gutenberg)
از ۶ دسامبر ۲۰۱۸، وردپرس ۵٫۰ بِبو بیرون آمده است! و [COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR] در این نسخه را می*توانید بررسی کنید.اگر تمام به*روزرسانی*های امسال را نادیده گرفته*اید، زمان آن است که به این مورد توجه کنید چرا که بزرگ*ترین به*روز رسانی سال ۲۰۱۸ است. وردپرس به طور کامل نحوه استفاده کاربران و توسعه*دهندگان از CMS را با تدوین*گر جدید گوتنبرگ وردپرس اصلاح کرده است. حال همه چیز به بلاک*ها مربوط می*شود. همچنین یک تم جدید ۲۰۱۹ داریم که به طور پیش*فرض بر نصب*های جدید وجود دارد.

مانند هر نسخه جدیدی از وردپرس، آزمایش*کردن را پیشنهاد می*کنیم. شاید این موضوع تکراری به نظر برسد اما از آن*جایی که این نسخه بر همه چیز از تدوین*گر گرفته تا افزونه*های ثالث و حتی تم تاثیر می*گذارد، تست کردن اختیاری نیست! اگر شما تست نکنید، همه چیز ممکن است به سادگی خراب شود. این نسخه*ای است که در آن نباید تنها دکمه «به*روز رسانی» را بزنید.

با گفتن این نکات، حال به سراغ چیزهای جدید در نسخه وردپرس ۵٫۰ می*رویم.


وردپرس ۵٫۰ همه چیز را تغییر می*دهد ([URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL])
جامعه در خصوص گوتنبرگ وردپرس چه فکر می*کند
تاریخ رسمی انتشار وردپرس ۵٫۰
نحوه آماده*سازی و به*روز رسانی وردپرس ۵٫۰


وردپرس ۵٫۰ همه چیز را تغییر می*دهد ([COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR])
ما همراه با وردپرس ۸٫۴ (Evans)، توده*ای از بهبودها و ویجت*های جدید را در کنارپیشرفت مفیدی در خصوص نحوه کار لینک*ها در تدوین*گر بصری داشتیم.

در وردپرس ۹٫۴ (Tipton)، قدم مشخصی به سمت راهی کاربرمحورتر برای سفارشی*سازی و مدیریت وبسایت*ها به همراه بهبودی عالی در سفارشی*ساز، کارکردهای جدید هیجان*انگیز و تدوین*گر قدرتمند متن برای تدوین کدها دیده می*شد.

غالب به*روز رسانی*های قبلی جزئی بوده و برای بسیار از ما، تاثیر آن*چنانی نداشته است. وردپرس ۵٫۰ متفاوت است.


به جای افزودن پیشرفت*های جزئی در جاهای مختلف، این نسخه کاملا بر دو مورد زیر متمرکز است:
۱-تدوین*گر جدید وردپرس به نام گوتنبرگ

۲-تم وردپرس ۲۰۱۹به جز این موارد، تغییرات جزئی و رفع باگ*ها به صورت مورد به موردی بررسی شده و در واقع نکته اصلی گوتنبرگ وردپرس است.

با این*که در ابتدا به نظر می*رسد این تغییرات عمده نیستند، اما این اصلا صحیح نیست. تلاش این بوده که گوتنبرگ به عنوان یک CMS، وردپرس را در محلی برای ساخت وبسایت، به سمت جلو پیش ببرد. در واقع تیم وردپرس در تلاش است تا از چرخه قدیمی انتشار نسخه*ها که تنها به*روزرسانی*های جزئی در آن صورت می*گرفت فاصله بگیرد و جایی برود که ما در یک آن تغییرات زیادی را ببینیم. اما آن*ها همچنین اعلام کرده*اند که برنامه دارند تا حالا که وردپرس ۵٫۰ منتشر شده، ماهی دو بار یک نسخه جزئی جدید از وردپرس ارائه دهند. می*توانید برنامه آن*ها را در مرحله دوم گوتنبرگ مشاهده کنید.


گوتنبرگ دقیقا چیست؟
کتاب راهنمای گوتنبرگ به خوبی کار آن را به طور خلاصه شرح می*دهد:

«گوتنبرگ به عنوان تغییر حالتی از تدوین*گر وردپرس آغاز شد و رابط*کاربری جدیدی برای اضافه کردن، تدوین و کنترل محتوا داشت. گوتنبرگ به دنبال آن است که ایجاد طراحی**های محتوای غنی و انعطاف*پذیر را بر اساس یک رابط*کاربری بلاک محور آسان کند. انواع اجزا صفحه به عنوان بلاک*های مدولار نمایش داده می*شوند یعنی از طریق یک فهرست بلاک یکپارچه قابل دسترسی هستند، می*توان آن*ها را در هر نقطه صفحه قرار داد و به طور مستقیم جهت ایجاد نمایش موردنظر کاربر، تدوین کرد.

گوتنبرگ یک مدرن*سازی اساسی و تغییر شکلی از نحوه عملکرد تجربه وردپرس است و موقعیت*های جدیدی هم برای توسعه*دهندگان و هم برای کاربران ایجاد می*کند. گوتنبرگ چارچوب*ها، الگوهای تعاملی، کارکرد و تجربه*کاربری جدیدی برای وردپرس معرفی می*کند.»

به عبارت دیگر، در وردپرس ۵٫۰، دیگر تدوین*گر کلاسیک وردپرس یا تدوین*گر متنی را که در دهه اخیر به استفاده از آن عادت کرده* بودید، نخواهید داشت. از این به بعد شکل آن مانند زیر خواهد بود:
ویژگی*های جدید وردپرس


در واقع ممکن است تا به حال فراخوانی در این خصوص در داشبورد وردپرس خود دیده باشید. این در نسخه جزئی۸٫۹٫۴ به [COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR] اضافه شد تا راهی باشد برای پیش*آگاهی به کاربران که این اتفاق خواهد افتاد.


[COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR]


گوتنبرگ تنها تدوین*گر و تدوین*گر پیش*فرض در نصب*های جدید وردپرس ۵٫۰ است. نگران نباشید، می*توانید افزونه کلاسیک تدوین*گر را نصب کنید. این به شما امکان ادامه استفاده از آن را در کنار تدوین*گر جدید گوتنبرگ خواهد داد.

اما یک هشدار منطقی از طرف تیم وردپرس اعلام شده که در آن گفته شده افزونه تدوین*گر کلاسیک تنها تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ به طور رسمی تحت پشتیبانی خواهد بود. پس ما به شدت پیشنهاد می*کنیم که زودتر به سمت گوتنبرگ و وردپرس ۵٫۰ بروید.

چرا این اتفاق رخ خواهد داد؟ دلایلی وجود دارند.


۱-وردپرس باید رقابت کند
دلیل اول این است که با وجود این که نسخه خود هاست شده وردپرس، اتوماتیک، منبع باز است، تیم پشت صحنه wordpress.com همچنان یک کسب*وکار است و باید با دیگر وبسایت*هایی که راه*کار می*سازند مانند Wix و Squarespace رقابت کند. اگر نگاهی به سهم بازار وردپرس داشته باشید، رشد سالانه آن از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ حدود ۳/۱۷ درصد است. در حالی که این عدد عالی به نظر می*رسد باید نگاهی به دیگر رقبا بیندازیم. Squarespace 180 درصد و Wix 233 درصد رشد داشته*اند.

در حالی که پروژه منبع*باز و کسب*وکار به طور تکنیکی جدا هستند، در کنار هم دیگر حرکت می*کنند. به عبارت دیگر، وردپرس باید خود را به بقیه برساند! فکر می*کنید چرا تمام افزونه*های تجملی صفحه*ساز با این نرخ*های باورنکردنی رشد کرده*اند؟ زیرا افراد به راه*هایی ساده*تر برای ساخت وبسایت*ها و نوشتن محتوا نیاز دارند. اگر تنها به دنبال یک وبلاگ باشید، صادقانه باید گفت که حتی پلت*فرم*های انتشارکننده دیگر مانند Medium و Ghost تجربه نوشتاری بهتری دارند.

این لزوما مسئله بدی نیست، با این وجود رقابت چیزی است که محصول و جامعه را با سرعت بیشتری به سمت جلو می*راند.
۲-نیاز به نوشتار مجدد
نکته دوم این که گوتنبرگ بر React ساخته شده است. یک چارچوب محبوب در جاوااسکریپت که توسط شرکت*هایی مانند فیسبوک و اینستاگرام استفاده شده و نگهداری می*شود. در کنار این موضوع، گوتنبرگ از فناوری*های جدیدی مانند REST API، ESnext + JSX، WebPack و … استفاده می*کند. ریاض بنگوئلا مقاله*ای عالی در خصوص نحوه تغییر توسعه وردپرس به وسیله گوتنبرگ دارد.

به خاطر نحوه ساختاربندی، دنیای جدیدی را در خصوص «توسعه بلاکی» به روی توسعه*دهندگان باز می*کند. به یاد داشته باشید که در گوتنبرگ، همه چیز به بلاک*ها مربوط می*شود پس احتمالا این عبارت را زیاد خواهید شنید.

اما ممکن است مسائل را پیچیده نیز بکند زیرا معمولا توسعه*دهندگان باید زبان*های جدید را فرا بگیرند. اما نکته مثبت این که جامعه وردپرس شما را در این زمینه نجات می*دهد و پروژه*های منبع*باز بسیار خوبی مانند create-guten-block وجود دارند. اساسا این یک جعبه*ابزار توسعه زیروکانف (#۰CJS) است که در تنها چند دقیقه بلاک*های وردپرس گوتنبرگ را بدون پیکربندی React، webpack، ES6/7/8/Next، ESLint، Babel و … توسعه می*دهد.

احتمالا مایل خواهید بود تا موارد زیر را نیز بررسی کنید:
بلاک*های اتمی
قابل انباشت*ها
بلاک*های کادنس

[COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR]


آیا فکر می*کنید که با وجود همه این*ها، هدف بهبود عملکرد خواهد بود؟ در حالی که امیدواریم این موضوع نیز مدنظر باشد، گزارش*های بسیاری در حال حاضر نشان دهنده عملکرد کندتر هستند.

عملکرد دریافت شده کند در مقایسه با تدوین*گر کلاسیک
بنچمارک گوتنبرگ
به یاد داشته باشید: بعضی از این موارد را باید با کمی بدبینی در نظر گرفت چرا که تیم گوتنبرگ به*روز رسانی*های بسیاری ارائه داده است و حالا که وردپرس ۵٫۰ رسما اینجاست، می*توانید انتظار مواردی بیشتر را داشته باشید.

نکته منفی دیگر این است که اکثر افزونه*ها و تم*های وردپرس (نه همه آن*ها) باید جهت تطابق با گوتنبرگ مجددا نوشته شوند. غالبا مواردی که با تدوین*گر وردپرس در تعامل هستند. سئوی YOAST مثالی عالی از توسعه*دهنده افزونه وردپرس است که خیلی سریع آماده شد! آن*ها اولین به*روز رسانی گوتنبرگ را در ۲۰۱۷ ارائه دادند و از آن زمان دائم نسخه*های جدیدی ارائه کرده*اند. با این وجود که آن*ها در ابتدا در خصوص دسترسی نگران بودند. تیم وردپرس حال بیانیه*ای منتشر کرده که در خصوص قابلیت دسترسی در گوتنبرگ است.

اگر می*خواهید سریع به سراغ این ویژگی*ها در گوتنبرگ بروید و ببینید که واقعا چطور کار می*کنند، نگاه عمیق ما به تدوین*گر گوتنبرگ وردپرس را بررسی کنید.

اگر هنوز آماده نیستید، می*توانید این تغییر را با غیرفعال کردن تدوین*گر گوتنبرگ وردپرس به تعویق بیندازید.
تم ۲۰۱۹
[COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR]۵٫۰ همچنین شامل یک تم مینیمال ۲۰۱۹ است که با پشتیبانی کامل از گوتنبرگ در سمت مشتری و توسعه*دهنده ارائه شده و در پستی در آینده، این تم را عمیق*تر پوشش خواهیم داد.


[COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR]


جامعه در خصوص گوتنبرگ چه فکری می*کند؟
از آن*جایی که ۳۲ درصد تمام وبسایت*های اینترنت با وردپرس کار می*کنند، هر تغییر بزرگی مانند این بحث*هایی ایجاد می*کند. بیایید صادق باشیم، در یک دهه اخیر تدوین*گر وردپرس تغییر آن*چنانی نکرده بود.

اگر نگاهی داشته باشید به افزونه وردپرس گوتنبرگ، خواهید دید که با ۷۰۰ هزار نصب فعال، نمره ۳/۲ را از ۵ گرفته است و بیش از ۹۰۰ نفر به آن امتیاز ۱ ستاره داده*اند. با این که این مسئله خوب به نظر نمی*رسد، مهم است که بدانید این نمره*دهی از زمانی شروع شده که گوتنبرگ در نسخه بتا بود. همچنین مشخص است که با چنین تغییر بزرگی، بعضی کاربران که نسبت به تغییر مقاوم هستند، نقدهایی داشته باشند.


[COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR]

رتبه‎های وردپرس گونبرگ


برای مطالعه*ی ادامه*ی متن به [COLOR="#0000CD"][SIZE=5][URL="https://parmisoft.com/wordpress-5-0/"]ویژگی*های جدید وردپرس[/URL][/SIZE][/COLOR] در [SIZE=4][COLOR="#FF0000"][URL="https://parmisoft.com/blog/"]بلاگ پارمیسافت[/URL][/COLOR][/SIZE] مراجعه کنید.
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظر


Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0 RC 2